שאלה דחופה

koko53

New member
שאלה דחופה

שלום לד"ר ברצוני לשאול שאלה לגביי וויטמין C לפני כשבועיים התחלתי לצרוך כדור אחד ביום של הוויטמין החדש הזה (פורמולה חדשה ) שנקראת ester c על כל החבילות כתוב 500 מ"ג לאחר בדיקות שעשיתי שמתי לב שוויטמין C לבד אמורים לצרוך לא יותר מ 40 מ"ג ביום אחרת זה לא בריא. אניי כבר שבועיים שותה את ה ESTER C שהוא 500 מ"ג האם יש סכנה ? האם הESTER C אמור להיות ככה? תודה רבה על העזרה.

תשובה לשאלה דחופה

לא פירטת את גילך ולכן אענה תשובה כללית ויטמיןC הוא ויטמין מסיס במים הפועל בין היתר כנוגד חמצון. קיימים שני סוגי ויטמין C: - חומצה אסקורבית:עודפי הויטמין מופרשים מהגוף תוך כ- 3 שעות -אסטרC משך פירוקו בגוף נמשךכ 8 שעות. הכמות המרבית המותרת לאדם הבוגר היא עד 2000 מ"ג ,אך מחקרים קליניים רבים קבעו כי מתן יומי גבוהה יותר יכול להיות בטוח לשימוש ממושך,כמובן בייעוץ הרופא המטפל מינון יתר,יכול לגרום לשלשול שיפסק מיד עם הפסקת הלקיחה. בברכה דר תמיר צמח

koko53

New member
תודה רבה על התשובה המשך לעוד שאלה בתוכן...

לשאלתך אני בן 27 צורך כדור אחד של אסטר C 500 מ"ג ביום. איך שאני הבנתי ממך אין שום סכנה לפגיעה בגוף או משהו כזה , את הכדור אני צורך לאחר ששאלתי את הרוקחת בבית המרקחת מה כדיי לי לקחת לשיפור מערכת החיסון שלי והיא המליצה לי על אסתר C.

תשובה

לצערי לא קיים כדור אחד שיכול לשפר את מערכת החיסון,מערכת המושפעת ממגוון רחב של גורמים בגילך לרוב המונח "חולשה חיסונית" נובע ממתח מתמשך,ואורך חיים לא מתאים,שנותן ביטוי בתחושת חולי מתמשכת. ניתן למצא המלצות כלליות לתחזוקת הגוף באתר http://www.netogreen.co.il/Channel/תחזוקה וטיפול עצמי/137.aspx בהצלחה

nataly210

New member
ויטמין C

אין סיבה לצרוך ויטמין C לאדם בריא שאוכל באופן יום יומי פירות וירקות מסוגים שונים.

למעלה