שאלה דחופה המלטה

n e w h o p e

New member
שאלה דחופה המלטה

לפני חודש בעלי הביא זוג ארנבונים סידרנו להם כלוב מרווח ובתוך הכלוב שמנו כד חרס על מנת שיהי לנקבה איפה להמליט (ראינו שהם כל הזמן מזדוגים אז הבנו שיש סיכוי לגורים ןקראתי באחד הפורומים על כד חרס כמכום להמלטה). היום במהלך ניקוי הכלוב בעלי הבחין שבכד יש גורים 2 מהם היו מתים ו2 עדיין חיים ארגנו מהר והשתדלנו לא לגעת בהם בזמן שהוצאנו את הגורים המתים. הבעיה נראה שהאם לא מתעניינת בהם בכלל מה עושים הם עלולים למות הכלוב מוגן מרוחות יש אוכל ומיים למה היא לא מתקרבת אלהם את הזכר הוצאנו כי שמעתי שהוא עלול להרוג אותם

טוטס

New member
ארנבונות מניקות בעיקר בלילה ובכל מקרה

הנקה לוקחת ממש זמן קצר ומועט כך שקל לפספס אותה. הכי חשוב זה לשמור על שקט ולא להבהילם, ובעיקר לא לגעת בולדות. אצל ארנבונים זה בדיוק כמו אצל חתולים - ברגע שהאם תריח ריח לא שלה עליהם, היא עלולה לנטוש אותם ולא להניקם יותר. חשוב שתעקבו אחרי המצב, ואם נראה לכם שישנה בעיה - תתייעצו עם וטרינר. בנוסף - ההזדווגות אצל ארנבונים היא בלתי פוסקת ובכל חודש יכולה להיות לכם המלטה. רצוי מאוד לסרס את הזכר בהקדם לפני שתחזירו אותו לכלוב. המלטה בלתי מבוקרת היא מיותרת לחלוטין! שיהיה בהצלחה

n e w h o p e

New member
אני חושבת שהזכר מבוגר כבר לסרוס

אני לא יודעת בני כמה הם בעלי הביא אותם מאיזה וסטל שלא רצו אותם יותר הוא נראה לי מבוגר כי הפרוה השחורה שלו בחלקה עם קצוות לבנים כמו ששער של בני אדם מאפיר קראתי באינטרנט שבגיל מסויים סירוס מסוכן

zulli

New member
כדאי שוטרינר יסתכל עליו ויחליט אם

כדאי לערוך לו סירוס, בד"כ אפשר לראות בערך לפי המצב הבריאותי ובדיקות דם ושתן. אם הוא בריא אין שום סיבה לא לסרס. בהצלחה!

n e w h o p e

New member
עדכון מצער אתמול בבוקר

מצאנו עוד אחד מהוולדות מת ואילו הרביעי נעלם אין זכר האם יש סיכוי שהאמא אכלה אותו נראה לי תמוהה משהו

zulli

New member
מסכימה עם מיכל, יש סיכוי נוסף

שהוא נמצא מתחת למצע ואתם לא רואים אותו.

למעלה