שאלה ברשותכם :)

כאילו שבעמותות מספרים לך הכל

וכאילו שבכלל יודעים שם משהו
(לא בצב"ח רמת גן, צב"ח רמת גן הם בדרגת אלוהים של העמותות... רק שעמית לא יקפוץ עליי)
&nbsp
אני לקחתי כלבה בגיל שנה, אחרי 10 חודשים בעמותה, שכל מה שמארו לי זה שהיא בריאה, מעוקרת ומחוסנת, מחונכת לצרכים ושיש לה המון אנרגיה.
לא אמרו שהיא טריטוריאלית ותוקפנית.
&nbsp
אם אתה מאמץ גור ומשקיע זמן וכסף בחינוך נכון - אתה יודע מה ייצא,
אם אתה מאמץ בוגר מהן דוד שלך שטס לחו"ל - אתה גם יודע מה ייצא
&nbsp
כל שאר האופציות זו הפתעה
&nbsp
(אגב, המפלצת שלקחתי אז היא היום הכלבה הכי טובה, חכמה, מסורה ומדהימה שראיתי בחיים שלי. אז הכל מסתדר בסוף)
&nbsp

עמית184

New member
למה את חושבת שצב"ח ר"ג הם יוצאים מן הכלל?

אני אומר שדווקא תופעות כמו הלאה הזאת - הם היוצאים מן הכל.
יש עוד המון, ה-מ-ו-ן עמותות נהדרות ומהימנות בארץ הזאת, שבראש מעיניהן לא לעשות "כסף קל" או למסור כלבים לכל הבא ביד, אלא באמת ובתמים רוצות את טובת הכלבים שתחת חסותן ושרוצות שהאימוצים יצליחו (וכלל ראשון שאימוץ יצליח זה התאמה נכונה של הכלב הנכון לבית שמתאים לו).
&nbsp
באמת שאני מנסה להבין - כמה עמותות את מכירה טוב טוב מבפנים שאת מעזה לטעון דבר כזה נגדן ולהאשים אותן ברמאויות כאלה? (באמת שאני מצפה לתשובה על השאלה הזאת). הסיפור הפרטי שלך לא מעיד על הכלל, ולמען האמת - לא מעיד על כלום.
&nbsp
והמסקנה שלך לגבי גור, שכאילו אם תשקיעי בו זמן וכסף בחינוך נכון את יודעת בוודאות מה ייצא - פשוט איננה נכונה - היא מתעלמת מכל כך הרבה משתנים כבדי משקל שמשפיעים על האופי הסופי כמו גנטיקה, הורים, מאפייני גזע, אופי מולד, החינוך שהגור קיבל או לא קיבל בחודשיים הראשונים לחייו, סוג החשיפה שהוא קיבל בחודשיים הללו בחייו וכמה זמן הוא היה או לא היה בחברת אימו ואחיו לשגר.
&nbsp
כל כך הרבה משתנים, חלקם מולדים וחלקם בחודשיים הראשונים לחיי הגור, שאין לך שליטה עליהם ושלמען האמת, באימוץ גור מעמותה, לרוב גם אינך יודעת (וגם בעמותה לא).
&nbsp
חינוך נכון יכול במקסימום לעמעם בעיות, למזער דברים שהם באופי הכלב או התנהגויות שהן הטבע שלו.
&nbsp
לא יודע למה אנשים חושבים שגור כלבים הוא פלסטלינה. ילדים למשל, הם פלסטלינה?

[ברח התוכן]

זכורה לי הודעה אחת שבה צמד המילים צב"ח ר"ג הופיע לפחות 13 פעמים. בגלל זה.
&nbsp
אני מעיזה לטעון על סמך הניסיון הפרטי שלי עם שני הכלבים שאימצתי, אבל אני ממש לא האשמתי אף אחד ברמאויות!
אתה כנראה צרך לקרוא כל משפט פעמיים לפני שאתה קופץ.
בין אם לא ידוע על אופי בעייתי ובין אם מסתירים זאת בכוונה - לא תמיד המידע הנכון והמלא מגיע למאמצים.
&nbsp
פלסטלינה או לא פלסטלינה - אם תחנך כלב (נכון) הוא יהיה מחונך. גם ילד.
&nbsp
לא מבינה למה אנשים ממליצים לאמץ כלבים בוגרים בהפחדות כאלה על אופי הכלב.
&nbsp

המון?

יש מעט מאוד עמותות שאומרות את האמת למאמצים שלהן.
החל משקרים "לבנים" לגבי גיל הכלב או הצגת כנעני כלברדור, דרך הסתרה של פרטים חשובים כמו רכושנות שידועה להם ועד מסירה של כלבים שלחלוטין לא מתאימים לאותו בית בטענה כי "זה בכלב המושלם בשבילכם".
&nbsp
מעטות העמותות שאומרות את כל האמת למאמצים שלהן.
וכן, אני מכירה הרבה מאוד עמותות, נחשפתי להרבה מאוד תהליכי מסירה ופגשתי עשרות אם לא מאות כלבים שאומצו מעמותה.

wolfeyes30

New member
מסכים בקשר לדוד

לא מסכים בקשר לגור, גם לא בקשר לגור גזעי, מתועד, שיכול להיות יותר צפוי לפי תכונות אופי של הגזע...
אם אתה מאמץ גור - אתה לא יודע מה יצא

ברור שאם לקחת כלב, דקה אחרי שראית אותו והסתירו ממך מידע אז זה גם הימור...

אני מזועזעת.. איך היא דומה לניקי שלי..

שלקחתי את ניקי לא הייתי מודעת ב-כ-ל-ל לכל תעשיית הגורים המזעזעת הזו, כמובן שנחשפתי לסיפורי התעללות מזעזעים אך לא חשבתי לרגע שבנאדם "תמים" שהכלבה 'בטעות' נכנסה להריון, וחשוב לו לדעת למי הוא נותן גורים, וחשוב לו מאוד לקחת "סכום סמלי" כדי להראות רצינות ושיהיה בטוח שהכלבה עוברת לידיים טובות..
כילדה גדלתי עם ווימרנר מדהים. אהבתי אותו אהבת נפש והוא היה הכי קרוב אלי בעולם. כשגדלתי, עברתי לדירה משלי רציתי שוב כלב וכמובן שרציתי וימרנר, כי רציתי שוב את לואי.
חיפוש בגוגל "וימרנר" מוביל ליד 2... מוביל לטלפון לבחורה שמספרת על המלטה של הכלבה שלה, הם הביאו כלב חדש והוא הכניס להריון את הכלבה וההמשך ידוע מראש.
הגעתי לחולון,
למשרד מגורים.
בתוך כלוב החזיקו 3 כלבים גדולים ובהפרדה כלשהי גורים. לא יודעת כמה כי לא ראיתי. היא שלפה גורה אחת והשאר היסטוריה.

לא שאלתי שאלות. היה ברור שהגורה לא גזעית. לקחתי אותה והלכתי. את הנס הפרטי שלי, הנסיכה שלי שהיא חלק בלתי נפרד מחיי.
היא כל כך דומה לבאצ'י שלך. ולקח לי כל כך הרבה זמן להבין איזה נורא מה שקרה במקום הזה.
מאז עברו עלי הרבה ימים של קריאת מאמרים, כתבות, ביקור בצע"ח(למטרת עיקור הכלבה) והבנתי איזה זכות גדולה זו לקחת כלב, מעמותה,
להציל אותו- לתת לו חיים טובים ולקבל חבר טוב.
בטוחה שאת הכלב הבא שלי אני אאמץ מעמותה. והוא יהיה הכי מעורב שאפשר . כי הם מדהימים וראויים לא פחות מאיזה כלב יפה וגזעי אחר. וגם עשית משהו טוב על הדרך.

וואוו...2 טיפות מים בחיי!

אם הייתי רואה אותה אצלי בחצר הייתי חושבת שהרגל של באצ'י צמחה בחזרה
)
אותו מבט בהיר יפיפה...אומרים שבין היתר יש בה ויסלה.
9(שיהיה
).

לגמרי ויסלה. ניקי היא חצי ויסלה וחצי וימרנר.

איך בא לי לפגיש בינהן

ניקי בטוח תתאהב בה. היא נראת כזו מתוקה, והפרצוף המתוק שלה?! פשוט לאכול לאכול לאכול

wolfeyes30

New member
הזן המומלץ בשבילכם הוא

מעורב גדול קצר שיער. עדיפות לבוגר רגוע ויציב.
לכו לצב״ח ר״ג ותראו במי אתם מתאהבים, יש גם אחלה כלבים לרחובות אוהבת חיות
ווגאף פרסם פה כמה כלבים מאוד מוצלחים מעמותה ברעננה
כנראה יש עוד שאני לא מכיר...

בקיצור, נשאר לכם רק לצאת ולבחור את בן המשפחה החדש שלכם

Yogev1982

New member
האם ההמלצות ל"חדה אוהבת חיות" הן גם טובות ?

כי ראיתי שם איזה 2 שמאוד מוצאים חן בעייני :)

elin86

New member
זה הכיף במעורבים.. לא צריך להתביית על זן

הולכים יחד לעמותה.. מספרים להם מה אתם מחפשים.. פוגשים את הכלבים. בוחרים אחד שהכי מתאים לכם מבחינת האופי וכמובן אתם מתחברים אליו מבחינת המראה והנה לכם שידוך מעולה

Yogev1982

New member
התקדמנו בהחלטות שלו !

לאחר הרבה מאוד פורומים והרבה מאוד כתבות וכו'
מצאנו את הזן ששנינו מסכימים ....
(כרגע....זה עוד יכול להשתנות
)
&nbsp
בוקסר, רצוי בוקסרית, גורה....
אפשר מעורבת....
האמת שב"חדרה אוהבת חיות" ראיתי 2 מקסימות....
&nbsp
http://www.haderapets.org/?page=view_dog&id=1744
&nbsp
אשמח מאוד על עזרה במציאת כאלו גם בעמותות אחרות
מאחר ואני לא לגמריי מכיר ....
&nbsp
תודה !

Yogev1982

New member
אני יודע שאני קרציה

אבל אישתי מעדיפה נקבה
אז אשמח לעוד הצעות