שאלה ברשותכם :)

עמית184

New member
לא יודע עד כמה הגורות הללו הן בוקסריות

(לפי דעתי אני דווקא מזהה שם יותר שרפיי...
אבל גם באמת קשה לומר על פי תמונה בגודל בול), אבל כמה מילים כלליות לגבי הגזע (ואני מדבר על בוקסרים גזעיים או דמויי גזעיים=שנראים כבוקסרים רק בלי תעודות שמאמתות את הגזע), ואני לא מחזיק מעצמי מחובבי הגזע, ולכן אני די אובייקטיבי
:
&nbsp
ראשית, מדובר בכלבים מושלמים לבית ולמשפחה. כמעט ולא יצא לי לראות תופעות של תוקפנות אצל בוקסרים. הם די חפים מתוקפנות, גם כלפי כלבים אחרים ובוודאי כלפי בני אדם. (להבדיל אגב מלברדורים, למשל, שיש ביניהם גם תוקפניים). כך שמהבחינה הזאת מדובר בהימור די בטוח.
&nbsp
שנית, הם כלבי משפחה מעולים וטובים מאוד עם ילדים (בעצם את זה כבר אמרתי) מהסיבה הפשוטה שהם בעצם ילדותיים. אה, וזה מביא אותי לחסרונות:
&nbsp
הם ילדותיים! הם מתבגרים לאט מאוד, בגיל מאוד מאוחר יחסית, ורק בגיל מאוחר הם מפסיקים להיות ילדותיים ומעצבנים. הם רגשניים מאוד, חברותיים בצורה פיזית מאוד. עם כל הפה הגדול שלהם. ולא תמיד זה פשוט, לגדל גור מגודל שמתנהג כגור מגודל גם כשהוא כבר בן ארבע.
&nbsp
הם סובלים מבעיות בריאות רבות, כולל בעיות שכיחות באגן, בעיות נשימה וכיוצ"ב.
&nbsp
סובלים מעודף אנרגיה. דורשים המון עבודה בקטע הזה - לעייף אותם, לשחק איתם. מצד שני אסור להתיש אותם יותר מדי דווקא משום שהם סובלים מבעיות נשימה, מה שבקיץ, בחום, עלול להיות להם קטלני.
&nbsp
הם די הורסים את הבית - עם הפה ועם זנב השוט שלהם. הם מאוד מאוד אוראליים ואוהבים ללעוס כל דבר. זה, יחד עם ההתבגרות המאוחרת שלהם מבטיח הרס שיטתי וטוטאלי של הבית לאורך זמן.

&nbsp
ריר, אמרנו?

Yogev1982

New member
אתה מאוד מעודד אנ חייב לציין

ובנימה רצינית, אהבתי את התגובה העניינית והמפורטת
&nbsp
דבר ראשון אין לי בעיה כלל וכלל שהן תהניה מעורב עם שארפי...(על פי מה שקראתי עליו חביב ביותר עם ילדים)
חשוב לי יותר מכל דבר, שיהיו חברים טובים ונאמנים לילדים שלנו !
כן אני יודע שרב אם לא כל הכלבים כאלה....
אבל כידוע לך ילדים לפעמים יכולים להציק בלי לשים לב לכלב וכו'
ולא רוצה איזה "פינצר" (מתנצל מראש על הסטיגמה האישית שלי!!!) שימהר לחשוף שיניים ולנהום במצב כזה...
ושזה יהיה כלב שאני ממש אחשוש להשאיר את הילדים איתו לבד כמה דקות שאני נכנס להתקלח דוגמא....
&nbsp
והבוקסר מכל מה שקראתי, וקראתי הרבה, יהיה הכי חבר מתאים לילדים
(בכלבים הבינונים עד גדולים)
אני פתוח תמיד להצעות חדשות ומענינות כי בכל מקרה האימוץ יצא לפועל רק עוד 3 +- ימים כנראה
&nbsp
תודה

עמית184

New member
בקטע הזה, של להסתדר עם ילדים ולהיות סביל כלפי

הצקות של ילדים, בוקסר הוא בהחלט כלב טוב, נוח וסביל. יחד עם זה, יש לו כאמור גם לא מעט חסרונות, כפי שפירטתי למעלה.
&nbsp
(בלי שום קשר, אתם, כהורים חייבים להסביר לילדים (גם לקטן, בן השנה וחצי, עד כמה שאפשר) איך לגשת לכלב ואיך לאהוב אותו גם מבלי להציק לו, מה נעים לו ומה לא נעים לו, וכמובן - להתחשב ברגשות שלו ובמה שנעים לו או לא נעים לו. מעבר לזה שזה מונע נשיכות ותקריות לא נעימות או חס וחלילה אסונות, יש בזה גם ערך חינוכי רב מאוד - מימד ההתחשבות, החמלה, העדינות, הרוך - הנימוס. ממש כמו שמסבירים להם לא להציק לילדים אחרים בגן.

עמית184

New member
אם אלו ארבע הדרישות העיקריות:

נוח בבית, בינוני-גדול, טוב עם ילדים וסביל מפני הצקות, ונשירה מועטת אז לא הייתי פוסל גם פיטבולים, למרות הסטיגמה הלא מוצדקת שיצאה להם (חשוב לומר שרוב הפיטבולים האלימים גודלו במתכוון להיות כאלה הרבה פעמים ע"י טיפוסים אלימים). מטבעם הם אוהבי אדם ואוהבי ילדים, גם המעורבים בפיטבולים.
&nbsp
יחד עם זאת, הם לעיתים עלולים להיות בעייתיים יותר כלפי חיות אחרות: כלבים ובעיקר חתולים או בע"ח קטנים, ו- הם ייצריים מאוד, מאוד מאוד ייצריים, אבל בבית הם לרוב נוחים מאוד ומאוד מאוד טובים עם ילדים.
&nbsp
אני חושב שבוקסר עדיף למי שפחות מנוסה. לפיטבול ותערובותיו צריך קצת ניסיון בגזעים הללו.

Yogev1982

New member
פחות מתחבר לפיטבול

וכן אלו הדרישות
אם יעלה לך עוד משהו ....אשמח

בוקסר

תכל'ס, אם כל האהבה למכשפות שלי...הגעגוע לבוקסר בבית לא מרפה. אם אפשר להגיד שלכלב יש "חוש הומור", זה לגמרי הם.
שטותניקים נצחיים, מסורים עד כלות לבית ולמשפחה. בעייתי כשמגיעים למסקנה שיתכן שהכלב יותר חכם ממך
.
אממה, (נכון לכולם אבל במיוחד להם) באמת צריך להקפיד להשקיע בחינוך שלהם מגיל 0, בהקניית הרגלים טובים
לבית, יחס טוב לבע"ח אחרים ולכל הסובב אותם. אני משערת שזה ככה אצל כל הכלבים אבל בוקסר מתבגר או בוגר שבעליו בנו על כך שיחנך את עצמו יכול להיות
ייצור פרוע לאללה וקשה לשליטה.
אבל אין מה לעשות, בוקסר זה ממכר.

למעלה