שאלה בקשר לגורי חתולים

lananiev

New member
שאלה בקשר לגורי חתולים

סיפרתי למי שזוכר שלפני חודש אימצו אותי שלושה גורי חתולים אשר נשפו ורשפו ולא נתנו לי להתקרב אליהם. ובכן הגורים בסדר גמור ואני מאכילה אותם כמה פעמים ביום. הבעיה שלי שהם עדיין לא נותנים לי להתקרב אליהם והם בורחים ברגע שהם רואים אותי. אני מניחה להם את האוכל ורק כשאני מתרחקת הם מתקרבים לאכול. למילי הכלבה הם כבר רגילים והיא כן יכולה להסתובב סביבם חופשי. אני מאד רוצה למשמש אותם - מה עושים? לילך

shanty.G

New member
לילך,

השאלה לאיזו מטרה- נכון שממש כיף לשחק עם הגורים, וזה מאוד יעיל במקרה שרוצים לקחת אותם לוטרינר או משהו דומה. אבל אם מטרת המגע היא לשם משחק בלבד- עדיף לתת לחבר´ה להמשיך במה שהם יודעים: לא לסמוך על אנשים. עבורם- זה יהיה יעיל יותר במקרה הצורך אם יהיו (ויש הרבה כאלה
) ילדים או אנשים שירצו להרע להם. התקרבות גורים היא משימה ממש קלה, אגב. יצר הסקרנות והרצון לשחק הם המפתח. כל חוט, כדור קטן או אובייקט מתנפנף שיש לך עליו שליטה- יעשו את שלהם בסופו של דבר. יש לי למטה שתי קבוצות גורים: ארבעה שלא מתקרבים לאף אחד, רק באים לאכול אמא שלהם היא חתולת "רחוב" שלא מתקרבת לאנשים; הקבוצה הזו היא שרדנית. ויש שני גורים שחורים שבאים לכל אחד. הייתי שמחה אם הם היו יותר פחדנים. היו מסתדרים הרבה יותר טוב גם כגורים -שעד שהבאתי אותם למקום מסתור היו מתנכלים להם, וגם בהמשך....

lananiev

New member
עוד מוקדם לקחת אותם לוטרינר

אבל כמובן שגם השלב הזה יגיע. אני חושבת שסיפרתי כבר שאני גרה בבית פרטי עם גינה לכן הם כל הזמן בגינה ולא יוצאים ממנה לשום מקום. אין אף אחד חוץ מהכלבה שלי שיכול להזיק להם והיא לא ממש בראש הזה ולה הם דווקא כן נותנים להתקרב אליהם. היא רק מריחה אותם ולפעמים גונבת להם קצת אוכל כשאני לא רואה
בכל אופן בינתיים אני חושבת על הכיף שלי איתם וזה נכון שזה מאד אגואיסטי מצידי. המשחק עם החוט לא עובד בגלל שכשהם רואים את הרגליים שלי מתקרבות לאיזור הם בורחים ומתחבאים אבל אני רואה אותם המון משחקים בכל מיני שטויות. אני אצרף תמונות שיגמר הפילם במצלמה. הם פשוט מקסימים. לילך

לילךLilach

New member
היי לילך

אם החתולים האלה צריכים להמשיך לחיות בחוץ ,עדיף שישארו להם האינסטינקטים של פחד מאנשים. לצערי הרב נתקלתי לפני כמה שנים במקרה דומה ,גורי חתולים שחתולה המליטה מתחת לבית ,אחרי מאמצים רבים ,הצלחתי להרגיל אותם לאנשים ,וזה באמצעות משחקי חוט וחטיפים טעימים. סוף הסיפור היה עצוב ביותר ,בגלל שהם התרגלו לבני אדם ולא פחדו יותר ,הם התחילו לטפס על המדרגות של בתים שכנים ושיחקו בעציצים שלהם ,יום אחד ,אחד השכנים התעצבן ,לקח את שלושתם וזרק אותם במקום מבודד ,כשגיליתי את זה ,הוא סרב לספר לי היכן ,אני משוכנעת שלא היה להם סיכוי לשרוד במקום שהוא זרק אותם והם בודאי מתו ביסורים או נטרפו. מאז אני חושבת ,שהכי טוב לחתולים שחיים בחוץ ,לפחד מאנשים ולנהוג בדיסטנס שיגן על חייהם מאנשים מרושעים ,כמובן שכדאי להמשיך לתת להם אוכל ומים ,הם יגיעו לאכול ולשתות ,אבל לא כדאי להרגיל אותם ליותר מזה. מחכים לראות תמונות של החמודים ,יש להם מזל שהם מצאו את הבית שלך ומקבלים בו טיפול אוהב.

shanty.G

New member
לעבוד עליהם קצת../images/Emo8.gif

אז הם גרים בממלכה משלהם, איזה כיף להם
כמו שציינתי- חוט שיש לך שליטה עליו, או אפילו- יותר טוב- כדור מנייר אלומיניום, מחובר לחוט ארוך. תשמרי על מרחק, זירקי להם את הכדור והשאירי אצלך את קצה החוט. לאט לאט קרבי אותו אלייך. גורים הם אמנם מתוקף חתוליותם אינטיליגנטים, אבל יותר מזה- סקרנים. אגב, גם מזון- אם הם רעבים, ואת לא תזוזי מקערת המזון (וכדאי שיהיה ממש מפתה כמו טונה או משהו דומה) הם בסוף יגיעו קרוב. בקיצור- הכל בהדרגה.

haimsityon

New member
ללילך

לי יש גם חתול ביום הראשון שהוא היה אצלי הוא תמיד לא התקרב אליי תיהי איתם הרבה זמן תנסי על תוותרי תתני ואיך שההיא אמרה תתני להם חוט צמר ועוד...

alon@aizen

New member
מניסיון רב..

אם תמשיכי להאכיל אותם ולהיות טובה איתם בסופו של דבר הם יתנו לך להתקרב אליהם זה בדוק..

למעלה