שאלה בקשר לביטנה של תיק:

ענת זך

New member
שאלה בקשר לביטנה של תיק:

אני תופרת תיק כשבבד החיצוני יש קצת כיווצים (6 פנסים). האם גם חובה לעשות פנסים בביטנה של התיק?

nuky1

New member
אין צורך לעשות פנסים אבל אל

תגזרי את הבטנה הדוק מדי.

Iris Ma

New member
להפך, לגזור קטן יותר...

בהנחה שאת לא מתכוונת לעשות את הפנסים גם בבטנה (בד"כ לא נהוג) אז את אמורה לגזור את הבטנה בגודל הסופי של החיצוני, כלומר אחרי הפנסים) מקווה שאני מספיק ברורה...

ענת זך

New member
נראה לי שהבנתי איריס. אם המידה של החיצוני

היא 45 ס"מ לפני הפנסים והמידה אחרי היא 33 ס"מ, אז לגזור את הביטנה 33 ס"מ, או אולי 36? לתת קצת רווח לתפירה מכל כיוון?

Iris Ma

New member
לגזור 33 כי...

אם החיצוני אחרי הפנסים הוא 33 , לדעתי אין טעם לגזור את הביטנה יותר גדולה כי אז יהיה לך "עודף" של בד בפנים. שימי
... ראיתי שענו לך בנות נוספות שדווקא כן הציעו לעשות פנסים בבטנה, מה שאומר שיש לך אפשרויות בחירה (ושאני לא מכירה את כל השיטות
) בהצלחה!

מ י כ ל פ

New member
אני הייתי עושה את המתפרים כמו בחיצוני

כדי שיהיו חופפים וישבו "יפה" אחד על השני

מסכימה עם מיכל

בטנה חייבת להיות מקבילה לחיצוני , בבגדים לפעמים זה קצת אחרת.

עירית32

New member
אני משתמשת בשתי דרכים

האחת, בה הכיווצים יראו גם בביטנה - תופרים את התיק ללא הכיווצים, מחברים ביטנה ותיק ואז עושים את הכיווצים, יחד. לפעמים נדרשת איזו תוספת מעל שתסדר את המראה של הכיווצים (כמו חגורה). השניה- ללא כיווצים בביטנה - עושה את החלק החיצוני, כולל הכיווצים ומהתוצאה הסופית מוציאה גיזרה לביטנה.

ענת זך

New member
הדרך הראשונה ממש נשמעת לי, רק ש...

אני בדר"כ תופרת חיצוני לבד וביטנה לבד, מכניסה אחד בתוך השני, תופרת ומשאירה פתח להיפוך. לא יודעת איך לעשות לפי מה שאת כתבת. אשמח להסבר אם זה לא מסובך, אם כן, אז לא נורא ותודה רבה על העזרה.

עירית32

New member
הסבר בשמחה

את צריכה לעשות בדיוק כמו שכתבת (גיזרת החיצוני והביטנה זהות), אני משאירה פתח להיפוך בביטנה ולא בחיבור בין החיצוני לביטנה. את יכולה לסגור את הפתח במכונה לפני הכיווצים. אחרי שהחלקים מחוברים תיפסי את שני הבדים, של החיצוני ושל הביטנה וצרי את הכיווצים/ קפלים. בקיצור...כמו בהדרכה הזו , תגללי קצת למטה לקטע של הכיווצים, יש יופי של תמונות.

ענת זך

New member
הבנתי לחלוטין, מגניב לאללה.

אחרי שהכל יפה והפוך (כמו סלסלה, נגיד) אז לעשות א הקפלים. רק שאצלי הגיזרה קצת שונה. תדמייני שמעל הקפלים יש עוד מלבן שמתחבר. הקפלים זה לא סוף התיק. אחרי שעשיתי קפלים חיברתי לכל צד את המלבן שלו. כשאסיים, אעלה תמונה ואולי זה יתבהר יותר. מקווה שהייתי מובנת והמון תודה על הסבלנות.

ענת זך

New member
זה מה שיצא בסוף. אני מרוצה מהתוצאה

בביטנה יש קפלים כמו בבד החיצוני.

עינבלית

New member
ענת שניהם יפהפיים!

מהבד של הראשון ריפדתי שרפרף ששיפצתי, ויצא שבי שיקי לגמרי.

למעלה