שאלה בנושא פורמה

ירון-מ

New member
שאלה בנושא פורמה

אז ככה לאחר 3 שיעורים (מהנים ביותר) למדתי 2 פורמות. לאחר תרגול בבית הגעתי לשלב בו בצד אחד אני שולט ברמה של לנוע בלי לחשוב מה בא קודם ומה בא אחר-כך (גם אם יש תיקונים ואני בטוח שיש עדין אני מרגיש שיש את הכלים עם מה לעבוד כדי לתקן בהמשך) הבעיה מתחילה כשאני מתרגל את הפורמה הפוך והשאלה היא מה עדיף לדעת ,צד אחד 100% ולתרגל אותו כמה שיותר ,או לתרגל חצי חצי כך שעדין לצד אחד ילך תמיד יותר טוב מקווה שהבנתם מהניסוח הקצת מוזר

אז ככה ירון.....

אוקיי אז בקשר לפורמות: לא משנה כמה אתה טוב צד הימין ואתה גרוע בצד שמאל, אתה צריך להתאמן על שני הצדיים, של תיווצר לך אשליה שאתה יותר טוב בצד אחד, אין כזה דבר אני טוב יותר בצד ימין(כמובן שיש כזה דבר) אך אתה צריך להתאמן והלגיע לרמה שווה בשני הצדדים, הכוונה להיות טוב גם בצד ימין וגם בצד שמאל.... זו כמו בשיטה שלנו לאו חו, אין בשיטה שלנו דגשים על דברים, למשל כששואלים אותי על הקונג פו שאני לומד אני לא אומר להם: "בשיטה שלי יש דגשים על הרגליים" "בשיטה שלי יש דגשים על אגרופים לפנים" ואתה לא יכול לומר: "אוקיי אני טוב יותר ברגליים" "אני טוב יותר בידיים" בשני המקרים אתה צריך להגיע לרמה שאתה תיהיה טוב בהכל גם בידיים וגם ברגליים, ולא שתיווצר אשליה שאתה טוב רק ברגליים או בידיים. וכאשר אתה תגיע לרמה הגבוה הזאת אתה כבר תדע במה להשתמש בקרב, הכוונה שוב אתה לא יכול לומר למישהו שאתה מרבה להשתמש בקרב בבעיטות זה תלוי בנסיבות של הקרב הרי אם תראה מישהו חשוף לפנים והיד שלך תיהיה קרובה לפניו כמעט 100% שתשלח לו אגרוף מאשר בעיטה.... בקיצור אם לא הבנת כל כך אני אנסה להסביר את זה שוב... וחוץ מזה בן אתה מוזמן לתקן אותי אם טעיתי המשהו" אז בקיצור ולעניין, תמשיך להתאמן על הפורמה בשני הצדיים לא משנה עד כמה גרוע הצד השני, ואתה תצליח... אתה תמיד מוזמן להעיזר בגורמים כמו בן אני, ושאר התלמידים.... שלך באהבה, עידודודו הלוחם

שמח שהשיעורים היו מהנים!

כל מיומנות שאתה מפתח במסגרת אמנות הלחימה הפיסית, חייבת להיות דו-צידית. אין פשרות בעניין הזה. אם לעבוד על דבר כזה או אחר בשלב הנוכחי או בשלב מאוחר יותר, זו כבר שאלה שרק אתה תוכל לענות עליה. אבל וודא שאתה מבין את העיקרון של הדו-צידיות ואת חשיבותו. שלך בן

למעלה