שאלה בנושא דמי ניהול קרן פנסיה מסוג קרן ותיקה מאוזנת

ששש14

New member
שאלה בנושא דמי ניהול קרן פנסיה מסוג קרן ותיקה מאוזנת

אני שייך לקבוצת עובדים ויש לי קרן פנסיה משנת 1994
דמי הניהול כדלקמן :
5.60 % :דמי ניהול שנגבו מתוך דמי התגמולים​
דמי ניהול צבירה מנכסים : 0.01%
1. האם זה הרבה ?
2. האם ניתן להעביר לחברה מנהלת אחרת ללא הפסד ?
תודה

קרנות פנסיה ותיקות - יתרונות וחסרונות

מהידוע לי הייתרונות בקרנות הפנסיה הוותיקות עולות על קרנות הפנסיה החדשות.כמו כן לא ניתן לעבור מקרן ותיקה לותקיה אחרת או לחדשה אלא באישור המפקח.
רצה מזלך ו"נפלת" ממש רגע לפני המעבר לקרנות החדשות ב 1996 ושלה הבייניים של 1995.
לתשומת לבך כי ההבדל בין הקרנות הותיקות הינו בשיטת החישוב של שיטת השלוש שנים לשיטת יחסי השכר.
כיוון שאתה די "נעול" שימת לבך כי דמי הצבירה נמוכים מאוד כיוון שרוב הקרן הינה באג"ח מיועד כאשר דמי הניהול על ההפקדה גבוהים.(אני מעריך שתהתכוונת לזה בדמי התגמולים).
לדעתי מצבך טוב יותר, אך אני ממליץ לבחון ולהתייעץ על יועץ פנסיוני המתמחה בתחום.
במצב הנוכחי אין לי נתונים נוספים לגביך, לכן הייתי ממליץ לך בשלב ראשון ע"מ לחסוך בהוצאות מיותרות, לפנות לסניפך בבנק. רבים מהבנקים מאפשרים לקבל ייעוץ פנסיוני ללא עלות.
במידה ואתה נמנה על בנק שלא נותן ייעוץ כזה, אתה יכול לפנות לבנקים הגדולים ולבקש לקבל ייעוץ פנסיוני. להערכתי הם ישמחו לתת לך ייעוץ כזה בתקווה שאולי יצליחו לשכנע אותך להצטרף עליהם תוך הצגת מקצועיות ואתה תוכל לבחור את דרכך.
בהצלחה.

ששש14

New member
תודה על התשובה , ובכן ...

נאמר כי קיימת יתרת חסכון למשיכה מיידית בסך של 100 ש״ח ואילו יתרה לפדיון = 120 ש״ח .
אני בן 60 ונותרו לי 7 שנים למשיכה בתנאי פדיון .
בחברה המנהלת מסרו כי ניתן כעת למשוך את החסכון בניכוי כ 5%
כלומר לפי הדוגמא נטו 95 ש״ח .
השאלה האם לא כדאי למשוך כעת ולהשקיע בדירה שבה יש תשואה מובטחת
(שכירות ) ?
אך לא הבנתי מה המשמעות של ההפרש בין סכום החסכון להיום / יתרה למשיכה מיידית , לבין סכום הפדיון ? רוצה לומר , אני גם עלול להפסיד את ההפרש בין הסכומים ? שאם כך , התמונה משתנה .
תודה
ד״א , מעדיף יועץ אובייקטיבי ולא באמצעות בנק

זו התלבטות כבדת משקל ואני ממליץ

לבחון עם יועץ פנסיוני את הנושא מבחינה כלכלית.
כיוון שאתה מעדיף יועץ אובייקטיבי, למרות שבתחום של קרנות הפנסיה הוותיקות, היועץ בבנק יהיה אובייקטיבי שהרי מקרנות הפנסיה הוותיקות הוא אינו מקבל הכנסה או עמלות.
בסופו של יום יש לבחון את ה"ויתור" האלטרנטיבי בקרן במידה ואתה מושך היום את הכסף בהכללת נושא המיסוי במשיכה מול קבלת הפנסיה בהנחת מוצא של מקדם המרה מעט יותר גבוהה מהיום.
אם תפנה לקרן הפנסיה היא תמסור לך את המידע של מה הפנסיה שלך עשויה להיות בהדיעך לגיל 67 ואז ניתן לבצע את החישוב.
אבל חשוב לזכור כי קיימים כאן הבטי מס משמעותיים שצריך לקחת בחשבון.
לאחר הנתונים האלו עליך לבחון האם רכישת נכס תתן לך את ההכנסה המיוחלת בדומה לפנסיה.
זה תהליך מורכב ואתה צריך להתנהל בזהירות, סבלנות ושיקול דעת טרם ביצוע מהלך כזה כיוון שכספים אלו ישמשו אותך לחיות עד ערוב ימיך.
כמו כן בשבועות הקורבים אני מתכנן לפרסם מחקר שערכנו בנושא השוואה בין השקעה בשוק ההון להשקעה בנכס להשכרה לאורך זמן. ממליץ לעיין ולעקוב בבלוג בקישור המצ"ב : http://www.talbit.co.il/Talbit_Blog
במידה ויהיו לך נתונים מלאים ותהיה מעוניין, שלח לי במייל ואנסה לעזור עד כמה כמה שניתן לבחון את האלטרנטיבות.

למעלה