שאלה בנוגע לריור

שאלה בנוגע לריור

מאז שהתחיל להיות חם יותר הכלב בן החמש, מרייר לפעמים, לא ריר שנוזל מצדדי הפה, אלא טיפות ריר שנוטפות מהלשון. הכלב השני מעולם לא רייר בצורה כזאת. מעבר לריור הכלב שמח ובריא. הוטרינר שלי בחופש כרגע וע"כ אני מתייעצת כאן. מה משמעות הנטפת הטיפות? האם מדובר רק בהלחתה מוגברת של כלב שנמצא פחות בכושר?

סיבות לריור

הי ריור לרוב נובע או מחוסר נוחות בפה (בעיות שיניים, פצעים, כיבים בפה, קוץ או גוף זר אחר וכו') או מבחילה שיכולה לנבוע מבעיה כללית בגוף כמו מחלת כליות ומחלות אחרות ריור מוגזם כזה מצריך בהחלט התייחסות של וטרינר - וכדאי לקחת את הכלב לבדיקה בהצלחה ארז

תודה רבה על התגובה, הוטרינר ראה את הכלב

בשבוע בו הוא התחיל לרייר (לביקורת שגרתית) וקבע שהוא בריא לחלוטין, אך הוא לא היה מודע לעניין הריור. הכלב, שהוא ניצול מעבדות ניסויים, נמצא בכושר מאוד גרוע. אני מבינה שאין סיכוי שזאת פשוט הלחתה מוגברת?

enbalush

New member
מציעה שתחזרי שוב אל הוטרינר

הרי הוט' פה לא יכולים לעזור לו במקרה הזה. רפואה שלמה.

את זה הרי ניתן לומר על כל מקרה פה ../images/Emo13.gif

כתבתי שהכלב מטופל בקביעות אצל וטרינר, ופשוט הוט' היה בחופש ורציתי לקבל נקודת מבט נוספת. בדיוק בשביל זה כותבים כאן ע"מ לקבל עוד נק' מבט גם מבעלי כלבים/בע"ח אחרים שהם בעלי ניסיון ואולי עוברים דברים דומים וגם ע"מ לקבל תשובה מבעלי מקצוע. אף אחד הרי לא חושב (ואם כן, אז אני בוודאות לא חושבת כך) שוטרינר שנותן תשובה באינטרנט יוכל לאבחן ולרפא לו את הכלב, אבל בכל זאת הפורום הזה קיים, ע"מ לקבל עוד נק' מבט, עוד רעיונות למחשבה. וזה בדיוק מה שעשיתי

היי,

גם לכלב שלי בן החמש בעיה דומה. זה התחיל לפני כחצי שנה וזה קורה בערך אחת לחודש. מדובר בטפטוף של רוק מהפה שיוצר שלוליות על הרצפה סביב המקום בו הכלב נמצא. אני בדקתי את הנושא אצל הוטרינר שלי שעשה לו מספר בדיקות. נעשתה לכלב אנדוסקופיה לבדוק את מערכת העיכול כולל הקיבה ובבדיקה הזו לא נמצא כלום בנוסף עשינו בדיקת דם שגם היא יצאה תקינה לחלוטין. בסופו של דבר לוטרינר לא היו תשובות בשבילי והוא הפנה אותי אם אני רוצה לבית דגן. בינתיים דחיתי את הצעתו ללכת לבית דגן כי אני גרה באילת וזה די מורכב עבורי להגיע לשם. חוץ מזה הכלב מרגיש מצוין אוכל שותה ומשחק אין לו שום בעיה. שכחתי לציין שהשיניים שלו במצב מעולה ומעולם לא עבר ניקוי. אני מאוד אשמח לדעת מה אמר לך הוטרינר על הבעיה של הכלב שלך. ביי ולילה טוב

אין כזה דבר אין סיכוי

וכמו שכתבת - זה מאד לא סביר לקבוע דברים כאלה דרך האינטרנט השאלות בהחלט במקום, אבל הפתרון המשמעותי לא כאן ואני שמח שזה ברור לך (לא לכולם זה כך) בכל מקרה אשמח לשמוע אם היה ממצא בבדיקה ומה האבחנה ארז

תודה ד"ר ../images/Emo13.gif לאחר התייעצות עם הוטרינר הקבוע

טלפונית, הוטרינר שמכיר את המצב הייחודי של הכלב שהוא ניצול מעבדות ניסויים, אמר שעל פניו זה נשמע לו הלחתה מוגברת מהחום שהגוף שלו לא רגיל להתמודד איתו (בחיים בעצם לא היה בחוץ אלא רק במעבדה ממוזגת ופעם ביום במקרה הטוב כמה דק' בחצר) וכושר גרוע, מסיבות מובנות (כמובן שאנחנו בונים לו את הכושר מחדש עכשיו לאט לאט). מכיוון שאנחנו בביקורת בתחילת שבוע הבא הוא אמר שאין טעם להביא אותו קודם, אז אם יהיה משהו חדש אחרי הבדיקה - אעדכן.

למעלה