שאלה בנוגע לפיצויי פיטורים

מצב
הנושא נעול.

3פינצי

New member

היה לי עסק שבו אחד העובדים עזב יום אחד במפתיע בלי להודיע מראש, בהמשך הוא תבע אותי על פיצויי פיטורין. הבעיה שלי היא שהוא תבע אותי גם על תקופה שבה עבד, אצל המעביד הקודם שלו שממנו קניתי את העסק. היה לי דיון בבית המשפט והשופטת טוענת שאני צריך לשלם לו על התקופה שבה לא העסקתי אותו אלא אצל בעל העסק הקודם, זה נראה לי מאוד מוזר ולא צודק. האם זה נכון?

שיר ורד

New member
אם העובד עזב את מקום העבודה

היה לי עסק שבו אחד העובדים עזב יום אחד במפתיע בלי להודיע מראש, בהמשך הוא תבע אותי על פיצויי פיטורין. הבעיה שלי היא שהוא תבע אותי גם על תקופה שבה עבד, אצל המעביד הקודם שלו שממנו קניתי את העסק. היה לי דיון בבית המשפט והשופטת טוענת שאני צריך לשלם לו על התקופה שבה לא העסקתי אותו אלא אצל בעל העסק הקודם, זה נראה לי מאוד מוזר ולא צודק. האם זה נכון?
אם העובד עזב את מקום העבודה
ללא סיבה מוצדקת אין הוא זכאי לקבל פצויי פיטורים. אבל, אם היו נסיבות מיוחדות המצדיקות מתן פצויים, אז הוא זכאי לקבל פצויים על כל תקופת עבודתו במקום העבודה, גם אם התחלפו הבעלים של מקום העבודה. כאשר קונים עסק, יש לקחת יעוץ מקצועי של רואי חשבון ועורכי דין כדי לא ליפול בפח מכל מיני סיכונים. אחד הסיכונים הוא שאם הבעלים הקודם לא שילם לעובדים פצויים ולא הפריש עבורם לקרן פנסיה, הקונה נכנס תחתיו ומחוייב לשלם להם את הפצויים אם וכאשר יפוטרו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה