שאלה בנוגע לכלבה שלי

etgershon

New member
שאלה בנוגע לכלבה שלי

שלום יש לי פינצ'רית גזעית בת 3 וחצי שנים בערך. עיקרנו אותה כשהייתה גורה בגיל חצי שנה. לאחרונה אני שם לב לתופעה מוזרה אצלה: כאשר היא רואה משהו עגול וארוך (לדוגמא ירך של בנאדם, או כרית גדולה). היא עולה מעליו בצורה שהזכר עולה על הנקבה ועושה את התנועות שהזכר אמור לעשות לנקבה.! משהו שנראה ממש מוזר ומצחיק. בפעמים הראשונות שהיא עשתה את אחריי זמן מה היא פתאום בכתה וראו שמשהו כואב לה אבל עכשיו ממש לא מזיז לה. היא עושה את הפעולה הזאת מדי פעם ואחרי זה הולכת לישון. בדרך כלל על כרית קשיחה במיטה שלי. מישהו מוכן להסביר לי מה זה?!?!!? איתי

nrsl

New member
זוהי דרכה להגיד לכם:

"אני כאן הבוסית" !! כלומר במילים אחרות זוהי דרכה להראות שליטה על אדם/חפץ כלשהו-היא מראה את עליונותה. כמובן שזה לא טוב והייתי ממליצה על פנייה למאלף כדי להבהיר לכלבה שאתם המנהיגים בלהקה שלה ולא להיפך. כמו כך מאד לא מומלץ לתת לה לישון איתך במיטה בדיוק מאותה הסיבה . רות

etgershon

New member
הבנתי

בנוגע למיטה היא יודעת שאסור לישון איתי ובלילה היא הולכת לסלסלה שמוקצת לה. במשך היום לא מפריע לי מה שהיא עושה לכרית אך שהיא עושה את זה לאחד מבני המשפחה ישר מעיפים אותה. האם המצב בוא את מתארת יכול להיות גורם לאלימות ונשיכות לפעמים מצידה כלפי בעלי הבית?

nrsl

New member
כן בהחלט

תראה אנחנו נוהגים להתיחס לכלבים כמו לבני-אדם אבל זה לא נכון כי הם מפרשים דברים אחרת מאיתנו. כלבים הם חיות להקה כמו אבותיהם הזאבים-בלהקה יש את הזכר והנקבה אלפא שהם המנהיגים של הלהקה ומשם למטה בהיררכיה (מדרג) עד לכלב/ה הנחותים ביותר (נדמה לי שהם נקראים אומגה) איך הדבר מתבטא:המנהיגים הם הראשונים לאכול, הם הולכים ראשונים והם קובעים לאן ללכת, כל השאר אחריהם. בבית אנחנו ה 'להקה' של הכלב/ה, אם התמזל מזלנו והכלב/ה שלנו הם אומגה או קרוב אז אין בעיה, אך אם הכלב/ה הם בעלי יצר אלפא ואנחנו לא 'מעמידים' אותם במקומם אז הם לוקחים בעלות עלינו והם מרגישים המנהיגים במצב כזה אם תרצה לקחת אוכל /צעצוע מפי כלבתך היא עלולה לנשוך/ לנהום ואפילו להתנפל עליך כי לפי הרגשתה היא המנהיגה ואתה נמצא ברמה נמוכה יותר ממנה ולכן היא מנסה ל'חנך' אותך והדבר חמור בד"כ יותר עם ילדים כי הם כאילו 'גורים' וצריכים ללמוד את מקומם. אז סליחה על המגילה ומקווה שהכל יותר מובן רות

etgershon

New member
הבנתי

אכן הכלבה לא מוותרת שהיא לוקחת משהו, מה שכן. לאמא שלי היא מתייחסת בצורה שונה מבני הבית. אם אמא שלי תנסה לקחת היא בחיים לא תנשך אותה, שאנחנו חוזרים מאיזה מקום הכלבה ישר רצה לאמא שלי וקופצת וכביכול שמחה לראות אותה. יכול להיות שהכלבה לא מרגישה מנהיגה לידה? מה ניתן לעשות בנידון?

nrsl

New member
לדעתי היא מכירה בכך שאמא שלך היא המנהיגה

היא שנייה ואתם מתחתיה. תנסה לצאת רשאון מהדלת בבית כשאתה מחזיק את החגורה שלה מאחור כך שהיא תצא שהניה בהצלחה ויום טוב רות

למעלה