שאלה בנוגע לדישון

PPHBH

Member
שאלה בנוגע לדישון

שלום

יש לי בחצר חלקה שאני מייעד אותה לדשא. אני כעת בשלבי ההכנה שאחד מהם זה הדישון בקומפוסט + פיזור הסטרטר.

האם החומרים בדישון פוחתים עם הזמן, כלומר במידה והכנתי את הקרקע לכל צורך , דשא, צמחים או עצים אולם השתילה תיערך לאחר חודשים ונניח שבזמן הזה האדמה לא מקבלת מים באופן סדיר, האם כעבור הרבה זמן הדישון יהיה פחות אפקטיבי ויש לחזור עליו ?

אם כן, לאחר כמה זמן דישון (באדמה לא שתולה ולא מושקית) הופך להיות לא יעיל ?

תודה

gimel123

New member
קומפוסט זה לא דשן

זה חומר אורגני שמוסיף למבנה הקרקע. סטרטר יעשה את העבודה כמו שצריך. תצטרך לדשן החל מהאביב הבא 2-3 פעמים במשך כל שנה עם דשן גרגרי זול שאפשר לקנות בכל משתלה.
והכי חשוב, תדאג שהקרקע תקבל מספיק מים, אחרת הדשא החדש לא יראה יפה.
בהצלחה

PPHBH

Member
תודה על תשובתך אבל בעצם לא ענית לשאלתי

שאלתי האם הקומפוסט והדשן שניהם וכל אחד לחוד כאשר מוטמעים באדמה מבלי שישתל שם כלום ומבלי שהאדמה תושקה, האם לאחר זמן רב או מתישהו, הערכים והדבר הטוב שהם אמורים לתת לאדמה ולצמחים מתדלדל מעט או הרבה או בכלל לא.

תכל"ס אני מנסה להבין האם כאשר מכינים אדמה לשתילה עם קומפוסט ודשן אבל מכל סיבה שהיא השתילה תהייה שנה לאחר מכן, האם אז יש צורך לדשן שוב כי כל הטוב שבדישון הראשוני כבר פג ונעלם ?

תודה

זה קצת יותר מורכב

יש דישון בסיס, שאי אפשר להוסיף אח"כ, והוא חייב להתבצע לפני הנחת המרבדים. דשן יעודי.
יש שיפור פיזיקאלי של הקרקע, שיכול להתבצע רק ע"י קומפוסט.
וכל השאר- דישון בהמשך - לא בקומפוסט בשום פנים ואופן, רק בגרגרי דשן בשחרור איטי מבוקר, לפי הצורך. כולם, כולל הסטרטר, מתפרקים בהדרגה.
על השקית מצוין משך הזמן, ואפילו אחוז החומר בפירוק מיידי. זה שונה מדשן לדשן.

הנה כאן מאמר על הקומפוסט, וגם על הנחת מרבדי דשא. כדאי לך לקרוא ולהבין לפני (!) הביצוע

למעלה