שאלה בנוגע לביוץ

  • פותח הנושא romim
  • פורסם בתאריך

romim

New member
שאלה בנוגע לביוץ

שלום לכולן, רציתי להבין אם לא מתקיים ביוץ בחודש האם חום הגוף עולה (עפ"י שיטת חום השחר) או שהוא נשאר נמוך עד לבוא הווסת הבאה? אשמח לקרוא תגובתכן. תודה.
 
בחודש ללא ביוץ (anovulatory)

החום לא עולה עד הוסת הבאה (שבהחלט עלולה להתאחר). הנה קישור לגרף של חודש שכזה (המידות בפרנהייט). אגב, חששתי שאצלי זה חודש שכזה והנה החום עלה לו פתאום ביום ה-18. ליתר בטחון, אבצע בדיקת דם ביום 21 לודא שרמת הפרוגסטרון אכן מעידה שהיה ביוץ.
 

romim

New member
שאלה נוספת

אני בודקת כבר 3 חודשים את חום גופי עפ"י שיטת חום השחר ותמיד עולה לי החום. האם זה מעיד כי בטוח אני מבייצת? האם כדאי לקנות ערכת ביוץ ע"מ לאשר ביוץ או שעדיף לפנות לביצוע בדיקת פרוגסטרון? ועוד שאלה: לביצוע בדיקת פרוגסטרון - למי עליי לפנות (לרופא נשים או שניתן לבמע זאת ישירות דרך המזכירות הרפואית, כמו בדיקת הריון). אני אגב בקופ"ח מכבי. מדוע צריך לבצע את בדיקת הפרוגסטרון ביום ה-21? ולמה הכוונה ביום ה-21 (מיום קבלת המחזור?). מתנצלת-יצא קצת ארוך. אשמח לתגובתכם. ושוב תודה.
 

לינלין1

New member
תשובות חלקיות

קודם כל- הכי טוב זה בדיקת דם. מדידת חום השחר עלולה להיות מטעה ומעייפת (אם כי יש בנות שדיווחו על הצלחות). לא יודעת איך זה במכבי- אבל במאוחדת למשל צריך להביא הפניה מרופא, בניגוד לבדיקת בטא. למה ביום ה 21? כי הפרוגסטרון עולה בהדרגה אחרי הביוץ, ו מגיע לשיאו ביום ה 21- 22 למחזור, ולכן הכי טוב לאמת את הביוץ שהיה ע"י בדיקת דם. בנוסף יש אינדיקציה לגבי בעיה אפשרית (או לא) עפ"י ערכי השיא של הפרוגסטרון. וכן- הספירה היא מהיום הראשון לוסת (דימום, לא רק כתמים- לפי הרופא שלי). מקווה שעזרתי במעט.
 
למעלה