שאלה במתמטיקה-דחוף

almonit15

New member
שאלה במתמטיקה-דחוף

אני יודעת שזה טיפשי אבל איך פותחים: (a+b) בחזקת 3 ואיך פותחים: (a-b) בחזקת 3? אני פשוט לא זוכרת את זה וזה לא רשו לי בשום מקום אז בבקשה תעזרו לי תודה

~Gal~

New member
אז פשוט

תפתחי את זה כמו מכפלה רגילה זה בדיוק כמו (a+b) בריבוע כפול (a+b) . אותו הדבר לגבי (a-b)

almonit15

New member
ניסיתי אבל כשפתרתי את התרגיל זה

לא יוצא אז אני חושבת שמה שיצא לי לא נכון ובגלל זה אני צריכה נוסחה מדויקת אז למישהו יש?

almonit15

New member
אני לא מוצאת את מה שאני צריכה

האם זה יעזור אם אני אכתוב את התרגיל?

almonit15

New member
תודה רבה אבל ידיד שלי כבר עזר לי

ובעצם עשיתי הכל נכון רק טעות בחישוב אופס
תודה בכל מקרה

Moran84

New member
אז ככה - הנה הפיתרון!

אחרי חיטוט בספרים הישנים שלי במתמטיקה, מצאתי את הנוסחאות.. אם אתה רוהצ אז במצא בספר אלגברה לכיתות ט´ של אהרון אספיס (אגב זה ספר מעולה לתרגולים של תרגילים והוא גם מסביר לפני כל פרק איך פותרים את התרגילים) אני מקווה שתביני איך שכתבתי, אם את לא מבינה פשוט תשלחי לי את התרגיל אני אפתור לך אותו בוורד וישלח את הקובץ... הנוסחא היא: =3^(a+b) a^3+3a^2b+3ab^2+b^3 כשיש מינוס אז הסימן הראשון והסימן האחרון הופכים למינוס... מקווה שעזרתי.. אם אל פשוט שלחי את התרגיל ואני אפתור לך באשלח אותו בוורד לפורום

Eduard

New member
THE answer

OK first don´t get in panik it only matematics.. now (a+b) בחזקת 3 זה (a+b)(a+b)(a+b) ובמילים אחרות (a+b) כפול (a+b) בחזקת 2. כלומר = (a+b)(a^+2ab+b)וכל זה שווה ל: a בחזקת שלוש פלוס 3a^b פלוס 3ab^ פלוס b בחזקת שלוש כאשר ^ זה בחזקת 2. בנוסף לזה תוכלי למצוא עוד חומר על זה (חזקות גבוההות מ3) במשולש פסקל ואם תרצי, תמיד תוכלי לשאול שאלה ב email:[email protected] I wish you luck and continue studing as you doing that far I hope to hear from you
Eduard

almonit15

New member
תודה רבה רבה אבל כבר פתרתי את כל

השיעורים במתמטיקה שניתנו לי לחופש ואם יהיו לי שאלות כלשהם אני אדע למי לפנות

למעלה