שאלה בהגדרת מקצוע

r o n a 2 1

New member
שאלה בהגדרת מקצוע

הי, למישהו יש מושג איזה מקצוע מרכיב את התחומים הבאים: יכולת עיצובית, כשרון בהעלאת קונספטים לכל דבר, חוש אסטתי, הבנת צרכי לקוח, אמפטיה ורצון אמיתי לעבוד. (ללא תכונת אסרטיביות...) ושזה לא יהיה מקצועות העיצוב למינהם בפועל, כגון: עיצוב גרפי/ פנים / אירועים / וכד' איך אפשר להגדיר מקצוע שקיים בשוק העבודה היום שמכיל את הנ"ל? תודות...
 

r o n a 2 1

New member
חידת חיי

אדריכל זה מקצוע מעשי, כלומר, מה שלומדים בזה עובדים - אחד לאחד. אני מחפשת משהו שמכיל תכונות ממספר תחומים. (ראה הודעה קודמת..) ההגדרה הזאת הפכה להיות "חידת חיי"... מישהו יכול לעזור לי לפתור אותה?
 

גת וייס

New member
ארט דיירקטור, תלוי באיזה משרד.

אומנם יש משרדים בהם הארט דיירקטור הוא בפועל גרפיקאי כמו שכתבו כמה הודעות למטה, אבל... ברוב המשרדים הגדולים, תפקידו של הארט דיירקטור הוא גיבוש הקונספט ביחד עם הקופירייטר. לשם כך הוא זקוק לכל התכונות שציינת: יכולת עיצובית וחוש אסתטי (על מנת לגבש קונספט שהוא גם ויזואלי), הבנת צרכי הלקוח (על מנת שיכול לגבש קונספט שיענה על צרכים אלו) ומן הסתם רצון אמיתי לעבוד. את העבודה המעשית - כלומר העיצוב וההפקה בפועל של הקמפיין הוא בד"כ לא מבצע בעצמו, אם כי עליו לפקח שהעבודה תתבצע כמו שצריך. לימודי ארט דיירקשן אומנם קיימים במוסדות השונים, אך לעולם לא ניתן ללמד אותך אחד לאחד, כיצד להתמודד עם כוחות השוק השונים והמשונים, הקריזות של הלקוח (ואשתו...) והחברה הישראלית שמתשנה ללא הרף. כל קמפיין שאת עובדת עליו מצריך התמודדות שונה לחלוטין!וזה מה שכ"כ מעניין במקצוע הזה.
 

גת וייס

New member
יש כמה מקומות שמכשירים אותך לזה

אבל הכי נחשבים (בינתיים) הם הלימודים בבצלאל. אם זה מעניין אותך, את יכולה להכנס לאתר שלהם (לינק למטה) ולהתחיל לחקור...
 
למעלה