שאלה באקסל

micky2

New member
ההסבר די ארוך ומייגע, אבל...

תקליקי על השטח האפור שבגרף ותכנסי לכל אופציה שיש שם (נתוני מקור, סדרות, ציר, סרגל וכו´ וכו´) וכך תוכלי להתרשם וללמוד מה כל אופתיה עושה ! חשוב !!! מאחר ותרצי "לשחק" עם הגרפים - תשמרי על הקובץ בשם אחר כדי שתוכלעי לשחזר את המקור !

The Exorcist

New member
שאלה באקסל

אני צריך לעשות גרף עם נקודות, כאשר לכל נקודה יש זוג נתונים (X וY) הנתונים הולכים ככה: A: 5,20 B: 3,60 וכ´ו.. אוקי, את הגרף הצלחתי לעשות, הוא לא הבעיה שלי. הבעיה היא, שליד כל נקודה (או כל נקודה) על הגרף תהיה האות שמייצגת את הזוג נתונים. זאת אומרת, שליד (או במקום) הנקודה של 5,20 יהיה כתוב A. אני עובד עם אופיס XP. אני מודה על התשובה.

לירון2000

New member
גילה ! אינני יכולה לקבל בשם

התווית את האותיות A´B´C אני מקבלת בכיתוב סדרה 1, סדרה 3 וכו

לירון2000

New member
מיקי! הפניה הקודמת גם מכוונת אליך

חסרה לי האופציה של שם הסידרה בהתאמה אישית כלומר אינני יכולה לתת שם לערך הנקודה. האם זה אומר התקנה לא מלאה... או יש פתרון?

micky2

New member
חברים... תחקרו את הקובץ שצרפתי...

הכל עניין של עבודת נמלים ומשחקים עם הסדרות, הצירים וכו´... באמת שזה לא להסבר "חפיפי" בפורום... תיכנסו לקובץ שצורף על ידי כמה שורות מעל זו (תשמרו אותו בשם אחר) ו"תתעלקו" עליו... זו, אולי, הדרך הארוכה אבל אחרי זה תהיו "אלופים" בנושא !!!

לירון2000

New member
אני מניחה שבחרת בסוג תרשים

קו/מקש ימיני - אפשרויות תרשים/ בלשונית תוויות נתונים - סמן את ערך בהצלחה

micky2

New member
אז ככה . . .

לא מצאתי דרך (זה לא אומר שאין כזאת) לענות על מלוא בקשתך. יחד עם זאת מצורף הקובץ עם שני גרפים הכי קרובים לפתרון שבקשת. תן איתות חוזר האם זה מספק אותך...???!!!

The Exorcist

New member
לפי דוגמא ראשונה

הערכים של ליד כל נקודה, אני מסמן אותם וכותב את האות הנכונה. שלחתי מייל למקרוסופט, אולי הם יוכלו לעזור. אולי בכלל אין את האפשרות שאני צריך באקסל XP...ואז צריך לחכות לגרסה הבאה...

The Exorcist

New member
תודה על התשובה

אבל אבא שלי מצא לי פיתרון קטן. מבקשים מהמחש להציג את שם הסדרה ליד כל נקודה, ואחר כך פשוט לערוך את זה ידנית, פשוט לוחצים על המילה, מסמנים וכותבים מה שרוצים.

micky2

New member
אתה מזכיר לי את תקופת טרום המחשב...

בתקופה ההיא שרטו גראפים ביד !!! (עם סרגלי עקומות וכו´... כל העניין הוא שברגע שתשנה את שם הסידרה היא תשתנה אוטומטית בגראף. אבל להיכנס ולערוך את הנתונים כל פעם ידנית... נו, באמת....

einat-z

New member
מיקי - יש לך פתרון אחר להצגת התווית

בתוך הגרף ולא רק במקרא? וד"א לשואלים: בפתרון של מיקי, הסוד הגדול הוא הכנסת כל נקודת נתונים בגרף לסדרה משל עצמה והצגת המקרא. זה הכל.

micky2

New member
אז ככה . . .

ראשית כל התוית מוצגת גם בתוך הגראף !!! (ולא רק במקרא !) לכן לא ברור לי למה כתבת כך ?! א. בגרף עם הנקודות (בלי קו מחבר בין הנקודות: פשוט שיניתי את שמות הסדרות ל- A, B, C וכו´ וב"אפשרויות תרשים" \ "תוויות נתונים" \ "תכולת תווית" וסימון "V" ב"שם סידרה". ב. בגרף עם הקו המחבר השתמשתי בתוויות של ה-"X" וה, "Y".

einat-z

New member
זו חידת הגיון? הציור השבועי לילד?

למה? ככה! כי אצלי לא רואים A,B,C,D,E,F אלא במקרא בלבד. מצ"ב צילומי המסך. בגרף שבו מוצגות התווייות, הרי מדובר על הצגת ערכים. כלומר ערכי מוצגים ערכי ה-Y של הנתונים. אלא אם בXP יש אפשרות שלא קיימת ב-2000 ולכן הוא לא מוצג טוב אצלי.

micky2

New member
עינת ! לא חידות ולא בטיח......!!!

הפעם אני מצרף שתי תמונות מסך מהגרפים שאצלי. מחקתי את קווי הרשת האופקיים (של ציר ה-Y) על מנת שתראי היטב את האותיות !!! (אני עובד עם "אקסל XP").

The Exorcist

New member
לא הבנת אותי נכון...

אני לוקח את אותה טבלה ששמתי כאן, נותן את הפקודה למחשב שיכתוב ליד כל נקודה את השם של הסדרה (ובגלל שזאת סדרה אחת אז זה מראה אותו הדבר) מסמן, וכותב את האות שאני צריך. אני לא משנה שום נתון...

AO

New member
תוסף לגרפים של J.Walkenbach

יש באתר שלי בעמוד התוספים קישור לתוסף של J.Walkenbach. התוסף הזה מאפשר הוספה של תויות לגרפים ועוד פעולות שונות על גרפים. נסו ותהנו. אלון

למעלה