שאלה אתית:

michalus31

New member
שאלה אתית:

מה דעתכם על כך, שמרקיד/ה עמית/ה יפזר פליירים על מכוניות של רוקדים הבאים לרקוד במקומות קטנים יחסית, בהם כמות הרוקדים היא מצומצמת, וכולם יודעים זאת. בהרקדות מעין אלו, הרוקדים בדר"כ קבועים, וקיימת אוירה משפחתית. לכן הדעות חלוקות. חלקם אומרים שזכותו של כל מרקיד/ה לפזר פליירים ולנסות למשוך אליו את הרוקדים והרוקדות. וחלקם, מאוד לא אוהבים את הניסיון "לגנוב" רוקדים מהחוגים הקטנים והמשפחתיים הללו. פייר או לא פייר??

כסף היה הווה ויהיה תמריץ חזק

להמון דברים לא אתיים...מה לעשות.. אנשים צריכים להתפרנס...

אנשים צריכים להתפרנס כן בכבוד.

נושא הפלירים הוא לדעתי נושא רגיש .אני אישית לא מישתמשת בפליירים .במיוחד לנשים בילבד אין צורך ביכלל.בהרקדה רגילה .שהיא בדרך כלל מעורבת , הקהל שלי לא מגיע למעורב ולכן עים מרקיד יחליט לקיים הרקדה מול המתנס שלי אני לא אחשוש . כי רק הקהל שלי יבוא אלי את הפירסום שאני עושה בדרך כלל הוא בעיתון המקומי של פתח תיקווה ופליירים בתיבת הדואר זה כן עולה כסף וזמן נכון . אבל יש לי שקט מכלם מהמדריכים ואין מתח ביכלל . לא על חשבון אף אחד..

ניר דן

New member
חד משמעית - מחוץ לגבולות התחרות

ההוגנת. ברגע שמדריך שוכר אולם (ורובם הגדול עובדים באופן זה. רק מעטים עובדים באופן קבוע כקבלנים של הרשות המקומית), האולם בשעות העבודה שלו שייך לו, כולל החנייה. לכן זה כלל לא משנה מה נפח הקהל שמגיע לחוג מדי שבוע (אגב, הדברים תקפים גם לגבי אירוע חד פעמי כמו מרתון). הדבר דומה לבעל דוכן פלאפל גדול שהחליט לחלק את עלוני הפרסום שלו בתחומי פלאפליה קטנה יותר, בלי כמובן לשאול לאישורו של בעל המקום... היוצאים מהכלל הזה הם הרקדות חוף ואירועים אחרים שיזומים ע"י הרשויות, כגון הרקדות יום העצמאות או שבועות, בהן המרקיד עובד כקבלן.

../images/Emo204.gif יש להבדיל....

האם מדובר בהרקדה שתיערך באותו יום בשבוע... או ביום אחר... מה שיאפשר לרוקדים באותו מקום קטן להוסיף הרקדה נוספת לאינוונטר שלהם..... אם מדובר באותו היום בשבוע - אכן לא אתי....
אם מדובר ביום אחר בשבוע... אני לא רואה בכך בעייה אתית....נהפוך הוא... יתאפשר לרוקדים שיום מסויים אינו מתאים להם לרקוד בכל זאת...

ספיקטו

New member
לפזר, רק לא ללכלך

למה לא ? זה לא יגרום לי לעזוב הרקדה, אם היא מתאימה לי.

מצויין וטוב מאד.הלואי שכל פעם ישימו

לי על שמשת האוטו 100 פליירים, בתנאי שלא יפגעו בוישרים. אנחנו נמצאים במדינה דמוקרטית ומחר אני יכול לפתוח הרקדה מול ההרקדה של שמעון עשור ובאותו יום, לפזר פליירים ביום ההרקדה שלו ,אם אשכנע את הרוקדים, אז כולם יבואו לרקוד אצלי , מצידי שמעון עשור שאני מחבב אותו, יכול לסגור את ההרקדה שלו מחוסר רוקדים.

עזרא - אני מסכים איתך

ברמת העיקרון, אבל צריך שיהיו לנו גם גבולות אתיים, בעניין הזה אני מבקש לצטט את דבריו של הנשיא אהרון ברק שקבע (בעניין של עריכת חוזים בין שני צדדים): "אנחנו לא חייבים לאהוב זה את זה, אבל גם לא צריכים להיות זאבים זה לזה". אני לעולם, אבל לעולם לא אניח מינשר על מכונית כאשר יש התנגשות באירוע. לדוגמא: אם אני מארגן אירוע ביום שלישי, אני לא אפרסם זאת בהרקדות אחרות ביום שלישי, אך בהחלט אפרסם זאת בימים אחרים. לנו המרקידים אין שום בעיה עם חלוקת מינשרים, זאת משום שמדובר בהדדיות, פעם הוא מפרסם אצלי ופעם אני אצלו ואין שום בעיה עם זה. בנוסף לכך, אין למרקיד שום זכות למנוע מכל מי שמעוניין לפרסם כל מינשר שיעלה בדעתו, הבעיה היחידה היא חוקי העזר המקומיים ורמת האכיפה ביישוב הספציפי. חשוב לציין מס' נקודות נוספות: 1. זו מחמאה גדולה לחוג ריקודים שמניחים מינשרים על המכוניות שלו, זאת משום שהמפרסמים מייחסים מישקל חשוב לחוג, והוא כנראה גדול ומרכזי ששווה לפרסם בו (לדוגמא, באוניברסיטה בת"א, או בבית דני, או בגן נחום אני רואה תמיד כ 2 - 3 סוגי מנשרים. בהרקדות קטנות למפרסמים לא כדאי להתאמץ. מכאן נובעת המסקנה, שכל מקום שמפרסמים בו, אזי הוא גדול ומצליח. באותו מקום שלא מפרסמים בו, הוא כנראה לא גדול ומצליח. 2. שום מינשר לא יגרום לרוקד לעזוב הרקדה שאותה הוא אוהב, והמרקידים צריכים להסיר דאגה מליבם בעניין זה. במשך שנים רבות מניחים על המכוניות אצלי עשרות מינשרים שונים, ולא ראיתי שזה הוריד לי ולו רוקד אחד. החשש מיותר לגמרי. אני מאחל לכולנו שהפרסום יהיה רק על אירועים שמחים והרקדות, פרסום על דברים שליליים יש לנו בשפע.

משהא

New member
שמעון פירסמת הרקדה ביום שני הקרוב !

לא אכנס לשאלת פיזור פליירים. כולם מנסים להתקיים ואין גבולות לקומבינות. אומר רק לשמעון שהעביר את ההרקדה בשבוע הבא, ופרסם זאת, ליום שני הקרוב בו מרקיד איתן טביבי בגלי הדר מרחק צעדים. במקרה זה בת זוגתי ואני נפגעים באופן אישי. מצד אחד ההרקדה בגן נחום מועדפת עלינו כי המקום נוח בהרבה ומסודר, וגם הרפרטואר עדיף. מצד שני אנו לא רוצים לפגוע באיתן טביב חברינו אצלו אנו רוקדים קבע ביום שני. נו אז מה עושים ???? החיים אינם חיים אם לא חיים את החיים............. ריקודים שמחים אורי גבעוני

אורי - תהיה הוגן בבקשה

הנושא שלנו כאן הוא פרסום מינשרים, לא פרסמתי בשום צורה מינשרים בחוג של מישהוא אחר, שמתנגשים עם הרקדה שלו, ובוודאי לא פרסמתי בחוג של איתן טביב ולא של שום מרקיד אחר בסביבה. אתה מכניס נושא אחר, שבוא קיימות מס' הרקדות באותו האזור. אכן ראשל"צ כיום רוויה בהרקדות וכמעט בכל יום יש מס' הרקדות בראשל"צ. להזכירך ביום שני יש הרקדה קבועה באשלים והרקדה קבועה בגלי הדר. השינוי לגבי השבוע הבא הוא שינוי חד פעמי שנובע מאילוץ של חגיגות היין בראשל"צ, יש לנו עניין לקיים הרקדה גדולה ומרכזית בשילוב אומנים, בימים שלישי ורביעי במרכז העיר ולכן היה צורך לדחות באופן חד פעמי את ההרקדה ביום שלישי ולהעבירה ליום שני. משהא ידידי - אני חושב שנכון יותר היה להעלות את נושא החלפת הימים והתנגשות עם הרקדות אחרות באופן עקרוני ולא באופן ספציפי, זה מריח לא טוב.

תעשה את מה שבא לך...

תדאג לעצמך (ולבת זוגך), אל תדאג לכל העולם וגם לא למרקידים, הם יסתדרו, האמן לי... אם איתן טביב הצליח לבנות סביבו גרעין חזק ואיתן של רוקדים נאמנים האוהבים אותו ואת התנהלותו בחוג, הוא לא ייפגע. אבל אם הוא לא השכיל לבנות לעצמו חוג נורמלי ובאים אליו כברירת מחדל, בגלל שאין היום משהו אחר, שיאכל אותה. ראה למשל, אם שמעון מרדכי יחליט מחר - באופן חד פעמי - להעביר את החוג בגולדה ליום שלישי, בשל אילוצי חגים או כל סיבה אחרת. אני מניח שאלך (אמנם אחרי התלבטות) לגנחום... ובאשר לאתיקה - מדובר על אירוע חד פעמי, ביום שלישי וכמדומני גם ביום רביעי ש.ע. ירקיד תחת כנפי עיריית ראשל"צ במסגרת חגיגות היין בעיר. אני מניח של ש.ע. ברור שכמות הרוקדים תצטמצם באותו יום, אבל בחר לעשות כן מתוך נאמנות ללקוחותיו הנאמנים. ומשהא, קח את זה בקלות... אוי כמה שאתה כבד... קליל קליל ממש - סש"י

שמעון גם הפעם אני מסכים אתך.אני

מוותר על פתיחת ההרקדה החדשה שלי מולך וחוסך לעצמי את ההוצאה הכספית המיותרת של הפליירים. בכל מקרה ,ולמען האמת אם הייתי יודע שפגעתי בך , אז לא הייתי יושן בלילה.

ניר דן

New member
עזרא, זכותך המלאה לפתוח חוג

מול שמעון עשור, זכותך גם לפתוח את החוג באותו יום, ואסור לאף אחד למנוע ממך את זה. גם לא לארגון המדריכים. וגם אם שמען חושב שזה 'לא אתי', בדיוק כפי שזכותך לפתוח חנות נעליים מול חנות קיימת ברחוב אלנבי בת"א או השד יודע איפה. הקהל יחליט היכן הוא מעדיף לרקוד באותו ערב. אבל אסור לך לפרסם את פתיחת החוג שלך בתחומי החוג של שמעון כל עוד הוא לא אישר לך את זה (גם לא במגרש החנייה), כפי שלא תפרסם את חנות הנעליים שלך בתחמי החנות שממול. זו עזות מצח.

עזרא |כ מדינה דמוקרטית! אפשר

לשם פליירים בכל מקום. מי שירצה ילך ויכיר מקומות חדשים והרקדות חדשות, אך מסופקתני אם עוזבים הרקדה משפחתית וחמה כמתואר בגלל פלייר חדש על השימשה. לכל הפחות מוסיפים ומגוונים בהרקדות. אסכים לדעתה של פרפר שלא ראוי לשם באותו יום, זה הדבר האתי שראוי לחשוב עליו. אנו חיים במדינת בה התחרות חופשית...

למעלה