שאיבה וסחיטה.

שאיבה וסחיטה.

אני שואבת חלב מזה זמן רב, מאז שאיתי היה בן חודשיים. בהתחלה כדי לראות "איך זה הולך" ולהרגיל את השד לשאיבה, ובהמשך כדי להגדיל את בנק החלב של איתי לקראת חזרתי לעבודה. בהתחלה בצלחתי לשאוב כמויות הולכות ועולות של חלב, והגעתי אפילו עד 150 CC בשאיבה משד אחד. בגיל 3 חודשים הפסקתי לשאוב למשך כחודש ימים. מאז אני שואבת די בקביעות: בעבודה (בינתיים רק משמרות), בבקרים, ובמשך היום לעיתים רחוקות, במקביל ליניקה של איתי או לא. אני לא מצליחה לחזור על הצלחותי בעבר, ולא מצליחה כמעט לשאוב יותר מ 100 CC משד אחד, ואז לא יותר מ 50 CC (לרוב הרבה פחות) מהשד השני באותה שאיבה. חוץ מזה אני שואבת יותר משד ימין.
אחרי שאיבה אני מוסוגלת לסחוט עוד 20-30 CC חלב, שבשום אופן לא יוצאים עם המשאבה.
. חשוב לציין שאיתי יונק מצד אחד בלבד בכל ארוחה- מתוך בחירה שלו, אם כי הוא מסוגל להתחבר לציץ חצי שעה לאחר מכן. למה?? אנטומיה?? האם יתכן שהמשאבה נחלשה?? (אני משתמשת במיני אלקטריק של מדלה, שנקנתה לפני כארבע שנים, אך לא היתה בשימוש). יש אלו המלצות לשיפור??

Possibilities

The decrease in the amount of milk pumped could be due to the fact that you stopped the extra pumping sessions, and the milk decreased. the fact that there is less milk in the right breast could be due to the fact that either your baby ate less there or you pumped less there. You should read the works of Peter Hartmann on milk production. He says that in the first 2 weeks of breastfeeding when milk production is endocrine, your body develops prolactin receptors which then determine the amount of milk you will produce in the long run. (after that it is autocrine). anyway, your pump may need a new motor. Try marathon pumping on the weekend, or try simultaneous pumping, pump on one side while your baby feeds on the other.​

הבהרות.

מזה שלושה חודשים שאני שואבת די בקביעות לפחות פעם ביום, לרוב בבוקר, ולאחרונה גם אחרי שאיתי אוכל ארוחת מוצקים. איתי אוכל משני השדיים (אך כמו שציינתי שד אחד בכל ארוחה) בלי בעיה, ובכל זאת השאיבה מצד שמאל יעילה יותר. אני חושבת שזה עניין אנטומי: מבנה הפטמה, ולחץ הפעמון של המשאבה עליה. אני שואבת גם במקביל ליניקה של איתי (פיתחתי מיומנות אדירה: להחזיק את איתי, את המשאבה, לעסות את השד ואפילו לסחוט קצת תוך כדי, לגרד בגב ואפילו לסרוג בו זמנית
- סתאאאאם אני לא יודעת לסרוג). זה לא מגביר את הכמות. לא נראה לי שיש בעיה עם כמות החלב שנוצרת אצלי אלא עם השאיבה שלו. עובדה שאני מצליחה לסחוט כמות לא קטנה אחרי כל שאיבה (ואם היתה לי סבלנות הייתי סוחטת יותר). אולי באמת מנוע המשאבה נחלש.

קאג

New member
נסי משאבה ידנית

מניסיוני (שאבתי עד שבני היה בן שנה) - המשאבה החשמלית לא שואבת "עד הסוף" לעומת זאת המשאבה הידנית כן. כלומר, סביר שאת הכמות שאת מצליחה לסחוט לאחר השאיבה תוכלי לשאוב בעזרת המשאבה הידנית. יתכן והיא מחכה טוב יותר את פעולת היניקה ולכן מצליחה לרוקן את השד. אני השתמשתי בשתי המשאבות לסרוגין ונוכחתי כי כאשר יש לי מעט חלב (לאחר הנקה או בסוף יום לדוגמא) קל לי יותר לשאוב באמצעות הידנית.

מרב.

New member
למה חשוב כ"כ לשאוב עד הסוף?

האם זה רק לצורך צבירת החלב או שמא יש סיבה אחרת?

למעלה