רשת אלחוטית XP2

קיפוש

New member
רשת אלחוטית XP2

התקנתי רשת אלחוטית לפי המדריך של NETGUR בין מחשב נייח ונייד (ללא ראוטר, שנהם עם XP SP2) המשבים מסומנים במחוברים אבל אני לא מצליח לגלוש במחשב הנייד השלב שלא הצלחתי להתגבר עליו במדריך הוא וודא שכתובת ה-IP המוצגת נמצאת באותו תחום כמו כתובת שרת ה-ICS שלך, כלומר בתחום 192.168.0. כמו כן וודא שכתובת ה-Gateway היא כתובת שרת ה-ICS שלך. צרפתי גם את הפלט מהמחשבים מהמחשב הנייח
Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : home Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Unknown IP Routing Enabled. . . . . . . . : Yes WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No Ethernet adapter Wireless Network Connection: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8180 Wireless LAN (Mini-) PCI NIC Physical Address. . . . . . . . . : 00-50-FC-BC-F9-A0 Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : PPP adapter GlobeSpan Dial-Up PPP Connection: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface Physical Address. . . . . . . . . : 00-53-45-00-00-00 Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 85.64.142.243 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255 Default Gateway . . . . . . . . . : 85.64.142.243 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.150.48.169 206.49.94.234 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled​
מה מחשב הנייד
C:\Documents and Settings\user>ipconfig/all Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : BOAZ Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Mixed IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No Ethernet adapter Wireless Network Connection: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Ralink RT2500 Wireless LAN Card Physical Address. . . . . . . . . : 00-90-4B-BE-05-94 Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Autoconfiguration IP Address. . . : 169.254.87.0 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . : Ethernet adapter ישיבת: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Description . . . . . . . . . . . : VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter # 2 Physical Address. . . . . . . . . : 00-40-CA-CF-31-17​

akfir

New member
FIREWALL

תוריד את הפיירוול מהכרטיס רשת של הרשת הפנימית ב"שרת" אינטרנט. RTFM - ראה לינק

akfir

New member
ובמחשב שהוא CLIENT

יש שם כתובת אי פי סטאטית או אוטומטית?

קיפוש

New member
אז ככה..

במחשב הנייד יש שני כרטיס רשת אחד אלחוטי בו ה IP דינמי ואחד רגיל בו יש IP קבוע שאני מתחבר איתו לרשת במשרד.

akfir

New member
הבנתי....

במחשב הנייד יש שני כרטיסי רשת וכנראה שהכרטיס של המשרד זה עם האי פי הקבוע הוא הברירת מחדל ככה שהמחשב מנסה לצאת ממנו אל האינטרנט והוא לא מצליח במקום לצאת דרך הכרטיס עם הכתובת הדינאמית תנסה לשים את הכרטיס של המשרד במחשב הנייד במצב DISABLE ואז תנסה לצאת החוצה אם לא מצליח אז אתה יכול לשלוח לי את הטלפון שלך למייל הבא [email protected] ואני אנסה לעזור לך טלפונית. אבל ממש בשעה הקרובה

cheif

Member
מנהל
בטח שכחת דבר אחד...

... וזה להגדיר את שני כרטיסי הרשת לעבוד ב-MODE שנקרא AD HOC. זה בדרך כלל אופציה שמופיע בתוכנת הכרטיס -- אתה חייב לסמן את האופציה הזו בשני הכרטיסים אחרת לא תצליח להפעיל את ICS. בכל מקרה השילוב של ICS ו-AD HOC הוא לא ממש מומלץ עקב היציבות הנמוכה שלו.

קיפוש

New member
אולי זה גם קשור

לפעמים שאני מדליק את המחשב אני מקבל הודעת שגיאה כזו
there is an IP adress conflict with another system on the network​

זה קשור

מה שקורה שבמחשב אחד יש לך אי פי קבוע, והמחשב אחר אי פי דינמי שנקבע אקראית. לפעמים באופן אקראי האי פי הדינמי שמתקבל זהה ל אי פי הקבוע שלך ומכאן ההתנקשות. אז או שבשנים יהיו אי פי קבוע (ושונה כמובן אחד מהשני) או שבשניהם דינמי.

מי זה "לו"?

אכן לפי מה שהבנתי ממך במחשב אחד (הנייח?) יש אי פי דינמי, אבל בנייד יש כרטיס רשת קווי עם אי פי קבוע. הבנתי נכון?

קיפוש

New member
ביטלתי את ה IP הקבוע

ואת שאר ההגדרות של כרטיס הרשת הקבוע בנייד

akfir

New member
מצטער שלא חזרתי אליך אבל...

בדקתי קצת...ושני הכרטיסים צריכים להיות ב AD HOCK (יש לו שני כרטיסי רשת אלחוטיים ללא נתב) כבר הורדנו פיירוול - יש מספר איפי קבוע של כרטיס לרשת פנימית 192.168.0.1 כמובן.... במחשב הנייד ניסינו גם אם אי פי קבוע וגם DHCP אבל אין בניהם תקשורת לא מדבר על אינטרנט - אלא אפילו פינג אין בניהם. לא נראה לי סביר - אבל אולי בגלל שהכרטיסים האלחוטיים לא מיוצרים על יד אותה חברה?! לא הצלחתי לחשוב על משהו יצרתי בנתיים. בכל אופן אני אנסה את זה בבית ואתן לך תשובה יותר רצינית - פשוט אתמול לא היה לי זמן

למעלה