רק רמטכ"ל יוצא חיל אוויר

רק רמטכ"ל יוצא חיל אוויר

יכול היה לעצב קונספט בו חיל-האויר "יכריע" מלחמה. והדרג המדיני "קנה".עובדה.זה נוח לצלול בעוד אשליה. כמו "אשליית-הצימרים" שהפריחו כבועה שכבר התפוצצה. במציאות,אין חיה כזו,ולכן מקבלים חצי-תוצאה.
 

ayb1

Well-known member
צודק אכן יש לנו בעיה עם רמטכל טייס

זאת פעם שלישית שאנחנו מקבלים רמטכל סוג ב, שיקול מוטעה של הממנה המעריך שהוא יהיה רמטכ"ל העל כשר הממונה על הרמטכל . כך היה כאשר וייצמן מינה את רפול מורדכי מינה את מופז מופז מינה את חלוץ. במציאות הפוליטית שר הביטחון התחלף ואנחנו נותרנו עם רמטכ"ל שלא ממש מתאים לתפקידו,ואין שר ביטחון כרמטכל על.
 

ayb1

Well-known member
"הסרן פרץ" כדבריך לטעמי שר ביטחון ט

טוב והמצב היום מוכיח זאת. פרץ לא רוצה ולא תיכנן להיות "רמטכל על" גם תפקיד שר הביטחון נכפה עליו - להיות "רמטכל על" תיכנן מופז כשמינה את חלוץ. מופז חשב שישאר במישרד הביטחון ןצהל יוכל לתפקד עם רמטכ"ל טייס כאשר יש רמטכ"ל לשעבר בתפקיד שר הביטחון. אם לפשט זאת מופז בתפקידו כשר ביטחון רצה להישאר גם רמטכ"ל פעיל דהיינו להמשיך לתת הוראות ביצועיות עקב נסיונו הגדול בפעילות קרקעית. פעילות שהיא העיקרית לצהל בהשואה לחלוץ שלו אין כלל ניסיון מהסוג הזה. תפקיד שר הביטחון הוא לתת הכונה מדינית לצבא,תפקיד הרמטכ"ל לבצע בפועל. אגב למיטב ידיעתי פרץ הוא רב סרן ולא סרן לא שזה משנה לי אבל.
 
שום דבר לא רע

אבל רק יוצא חיל אויר סימם את הממשלה והבטיח לה שלא צריך מילואים בכלל. אחרי זה אמר-אולי רק קצת... כעת,כבר צריך הרבה,כי לא ככה מנהלים מערכה בצורה איסטרטגית נכונה. הממשלה נגררת,כי הישלו אותה.אני סבור שאילו בא עם הדרישות בהתחלה,מחוסר ברירה אולי,הממשלה היתה מאשרת,ותמונת הקרב היתה אחרת.
 
למעלה