רק לשמאל מותר לסרב לשרת בצה"ל? רק טייסים שמאלנים יגידו לא נגיע למילואים?

1ספי11

Well-known member
מזל, כי בשום מקום לא כתבתי אחרת :). אז אם רצית לחזור על הקריאה הזאת, הנה חזרת. אם בכל זאת תחשוק נפשך מעבר לחזרה על קריאותיך גם להתייחס לדברי, תרגיש חופשי.

כנ"ל (וכך כמובן גם ואף ביתר שאת כלפי אותו תת-אלוף שעשה זאת רק לפני שבועות בודדים).
אותו תת אלוף היה צריך להיות מסולק מהצבא כמו כל אותם אנשי צבא שהתבטאו פוליטית על ישוב מחדש של גוש קטיף.

Harrington

Well-known member
מנהל
אותו תת אלוף היה צריך להיות מסולק מהצבא כמו כל אותם אנשי צבא שהתבטאו פוליטית על ישוב מחדש של גוש קטיף.
לא שמעתי שאנשי צבא התבטאו בעניין גוש קטיף, אבל אין לי כל בעיה עם מילואימניק שמביע דעה בעניינים כאלה. לדידי יש הבדל בין איש מילואים לבין איש צבא (סדיר או קבע) מבחינה זו. אלא שפורמלית ההבדל פחות גדול וכמובן שכאשר מאן דהוא נמצא על מדים, הנוהל קובע שהוא מוגבל במה שהוא יכול לומר וכך על כל חייל להתנהג. לדידי זה לא משנה על מה התבטא אם זה חזרה להתיישבות (למה רק גוש קטיף?) או אם זה עניינים אחרים. אותו תא"ל אגב לא התבטא בשאלות מדיניות אלא בהתנהלות הצבא. זה חמור פי כמה כמובן. אותו תא"ל בניגוד למה שהצעת למעלה לגבי החייל, לא טופל ולא שום דבר. הרמטכ"ל העיר לו. שוין. כאילו זה מה שמשנה משהו. אם האיש היה זוכה לטיפול שאתה דורש לחייל המסכן הנוכחי, הייתי מסכים איתך אבל המציאות, כמובן וכצפוי, שונה.

כך או אחרת, כל הנ"ל לא מתייחס כלל למה שכתבתי בעניינו של החייל ולמה שהתיימרת להגיב עליו :). כאילו, דיון מרתק, לא אומר שלא. אבל קשר בינו לבין תגובתי הראשונה עליה בחרת להגיב והתיימרת לעשות כן? אין.

1ספי11

Well-known member
לא שמעתי שאנשי צבא התבטאו בעניין גוש קטיף, אבל אין לי כל בעיה עם מילואימניק שמביע דעה בעניינים כאלה. לדידי יש הבדל בין איש מילואים לבין איש צבא (סדיר או קבע) מבחינה זו. אלא שפורמלית ההבדל פחות גדול וכמובן שכאשר מאן דהוא נמצא על מדים, הנוהל קובע שהוא מוגבל במה שהוא יכול לומר וכך על כל חייל להתנהג. לדידי זה לא משנה על מה התבטא אם זה חזרה להתיישבות (למה רק גוש קטיף?) או אם זה עניינים אחרים. אותו תא"ל אגב לא התבטא בשאלות מדיניות אלא בהתנהלות הצבא. זה חמור פי כמה כמובן. אותו תא"ל בניגוד למה שהצעת למעלה לגבי החייל, לא טופל ולא שום דבר. הרמטכ"ל העיר לו. שוין. כאילו זה מה שמשנה משהו. אם האיש היה זוכה לטיפול שאתה דורש לחייל המסכן הנוכחי, הייתי מסכים איתך אבל המציאות, כמובן וכצפוי, שונה.

כך או אחרת, כל הנ"ל לא מתייחס כלל למה שכתבתי בעניינו של החייל ולמה שהתיימרת להגיב עליו :). כאילו, דיון מרתק, לא אומר שלא. אבל קשר בינו לבין תגובתי הראשונה עליה בחרת להגיב והתיימרת לעשות כן? אין.
יש לך יכולת טובה לא לשמוע דברים שמאתגרים אותך.
גם מילואימניק יכול להתבטא רק אחרי שהוא משתחרר.
לצערי אותו תת אלוף אפילו קודם בסבב האחרון.

Harrington

Well-known member
מנהל
יש לך יכולת טובה לא לשמוע דברים שמאתגרים אותך.
תודה, אבל אני מתייחס לכל דבר רלוונטי בדיון. לא מתעלם משום דבר ובניגוד לנסיון העקיצה שלך, שום דבר במיוחד לא מאתגר אותי במיוחד ואני מסתדר עם להתמודד עם כל מה ש"תאתגר" אותי (לדעתך) איתו :).
גם מילואימניק יכול להתבטא רק אחרי שהוא משתחרר.
לצערי אותו תת אלוף אפילו קודם בסבב האחרון.
ועל כן מן הראוי שאותו חייל 'פשוט' לא יטופל בחומרה יתרה יותר משטופל אותו תת אלוף. נראה לי א-ב של הוגנות :). אבל שוב, כל הדיון הזה הוא על משהו שכלל לא כתבתי עליו בתחילת הדרך.

לא,צריכים לבטל את האיסור הזה.
אני מסכים איתך לחייל במדים אסור לקחת חלק בויכוח פוליטי והמדינה צריכה לאכוף את האיסור הזה.
הבעיה שהיית צריך לכתוב שלחייל במדים שתומך בממשלה אסור לקחת חלק בויכוח פוליטי והמדינה צריכה לאכוף את האיסור הזה.
כשחייל טייס במילואים מהשמאל כן לקח חלק בויכוח הפוליטי והודיע שהוא לא יגיע למילואים אם הממשלה תתמוך ברפורמה המשפטית הוא לא נחקר ולא נעצר ולא בטיח.
אז אתם בסך הכל שמאל צבוע עם אכיפה בררנית נכון? אז לכו לכל הרוחות .

The Real Big Joe

Well-known member
היותו חייל לא מקנה לו זכות לאיים על המפקדים שלו ועל שר הביטחון.
לחייל במדים אסור לקחת חלק בויכוח פוליטי והמדינה צריכה לאכוף את האיסור הזה.
כנראה שהצבא לא הרגיש צטרך ב"הכרת תודה" כי הוא הודח משירות. הןא כנראה גם יעמוד לדין

Harrington

Well-known member
מנהל
כנראה שהצבא לא הרגיש צטרך ב"הכרת תודה" כי הוא הודח משירות. הןא כנראה גם יעמוד לדין
הצבא נדרש להתמודד עם עבירת החייל על פקודותיו. זה לא משנה כהוא זה את המציאות שאנחנו, תושבי ישראל, חייבים לחייל הזה כמו לכל שאר החיילים ותהא דעתם הפוליטית אשר תהא, שחירף נפשו וסיכן את חייו ואת שלום משפחתו ופרנסתו כדי להגן עלינו, את הכרת הטוב והתודה. כל מי שבוחר לנהוג אחרת, כפוי טובה פר הגדרה. ולצורך העניין של ממש לא משנה מה דעתו הפוליטית (או ביחס למלחמה) של אותו חייל, או האם מותר או אסור היה לומר את שאמר.

Harrington

Well-known member
מנהל
מנין לך שהוא חרף את נפשו?
עזוב. לאנשים שאין להם את ההגינות ברמה הממש בסיסית ביותר הנדרשת מבני אדם, אין סיבה לצפות מהם למשהו (למען האמת, לא יודע מה חשבתי לעצמי לכתחילה כשביקשתי ממך את הדבר הכל כך פשוט הזה שנדרש מכל ישראלי באשר הוא כזה בתקופה זו, אבל ניחא. פעמים התמימות שלי ואמונתי בבני אדם -ככל שזאת ההגדרה הנכונה והמתאימה במקרה דנן- מערפלת את ההגיון לראות מה עומד מולי).
שוב אתה מחרטט בלי מיצמוץ?
אכן לא מצמצתי לרגע (זולת אולי כשכמעט עלו בי דמעות כשקלטתי שאנשים כמוך מסתובבים בינינו). לחרטט אשאיר לבני זנונים שהשנאה ששוטפת אותם דפקה להם את תכונות האנוש הבסיסיות ביותר שיש לבני אדם, כלומר, לבני אנוש הכוונה.
ואם, נניח, שהוא חרף נפשו אז הוא רשאי להגיד הכל, להמריד ולהסית?
אם קראת את דברי אתה יודע מצוין את תשובתי על כך. כמובן, אם הבנת. אבל אצלך שום דבר משני הנ"ל לא באמת ברור.

אל תטרח להגיב. כמות הכדורים נגד בחילות שיש לי בבית, על אף שמספיקה לכמה שבועות בדרך כלל, לא תספיק לי להתמודדות הזאת מולך בתת-השרשור הזה.

בדיוק כשחשבתי שגועל הנפש לא יכול להתכער עוד יותר, אתה צץ לי.

The Real Big Joe

Well-known member
עזוב. לאנשים שאין להם את ההגינות ברמה הממש בסיסית ביותר הנדרשת מבני אדם, אין סיבה לצפות מהם למשהו (למען האמת, לא יודע מה חשבתי לעצמי לכתחילה כשביקשתי ממך את הדבר הכל כך פשוט הזה שנדרש מכל ישראלי באשר הוא כזה בתקופה זו, אבל ניחא. פעמים התמימות שלי ואמונתי בבני אדם -ככל שזאת ההגדרה הנכונה והמתאימה במקרה דנן- מערפלת את ההגיון לראות מה עומד מולי).

אכן לא מצמצתי לרגע (זולת אולי כשכמעט עלו בי דמעות כשקלטתי שאנשים כמוך מסתובבים בינינו). לחרטט אשאיר לבני זנונים שהשנאה ששוטפת אותם דפקה להם את תכונות האנוש הבסיסיות ביותר שיש לבני אדם, כלומר, לבני אנוש הכוונה.

אם קראת את דברי אתה יודע מצוין את תשובתי על כך. כמובן, אם הבנת. אבל אצלך שום דבר משני הנ"ל לא באמת ברור.

אל תטרח להגיב. כמות הכדורים נגד בחילות שיש לי בבית, על אף שמספיקה לכמה שבועות בדרך כלל, לא תספיק לי להתמודדות הזאת מולך בתת-השרשור הזה.

בים המלל הרגיל אין - גם כרגיל - שום תשובה*. מה יום מימימה?!

* מנין שחרף נפשו? האם זה מקנה זכות להמריד?

למה אתה מתווכח איתו ונכנס איתו לעימותים.
אם לטייסים מותר לומר מסרב לשרת בצבא בגלל הממשלה ואשמע רק לבית המשפט העליון ולא לעמוד לדין על בגידה
אז ללוחם שאומר אציית רק לממשלה ולא להוראות מהחונטה הצבאית המשפטית כן יעמוד לדין ותיפתח חקירה נגדו והאידיוט השימושי הזה לא מבין שיש כאן אכיפה בררנית וחיסול הדמוקרטיה אז מה אתה בכל מתווכח איתו.
לדפקטים האלה האנרכיסטים שראינו אותם בהפגנות בלפור נגד נתניהו את הזוהמה היוצאת מהם יש רק פיתרון אחד והוא מחנה לחינוך מחדש בחולות ניצנה שם ילמדו במשך 3 שנים מה זה להיות יהודי ולא להתבייש בך בגלל שאתה יהודי או לחלופין לזרוק אותם ממדינת ישראל בכיוון אחד ליורופה ללקק את התחת של המוסלמים שכבשו אותה.

היותו חייל לא מקנה לו זכות לאיים על המפקדים שלו ועל שר הביטחון.
לחייל במדים אסור לקחת חלק בויכוח פוליטי והמדינה צריכה לאכוף את האיסור הזה.

אתה בהחלט צודק בעניין הזה של הזכות לאיים על המפקדים שלו אבל מה שאסור לו אסור לטייסים הסרבנים שאיימו על שר הביטחון והרמטכ"ל שהם מסרבים להגיע למילואים בגלל הממשלה הנבחרת ולא עשו איתם כלום.
אז דין הלוחמים כדין הטייסים.

The Real Big Joe

Well-known member
אתה בהחלט צודק בעניין הזה של הזכות לאיים על המפקדים שלו אבל מה שאסור לו אסור לטייסים הסרבנים שאיימו על שר הביטחון והרמטכ"ל שהם מסרבים להגיע למילואים בגלל הממשלה הנבחרת ולא עשו איתם כלום.
אז דין הלוחמים כדין הטייסים.
אתה יודע, גם לשקר כמוך אסור.

Harrington

Well-known member
מנהל

רק לשמאל מותר לסרב לשרת בצה"ל? רק טייסים שמאלנים יגידו לא נגיע למילואים?​

התשובה לשאלתך פשוטה והיא בפשטות: כן. רק לשמאל מותר. זאת המציאות שאנו חיים בה. ברוך ה' יש התעוררות מבחינה זו בזמן האחרון, כאשר הציבור מתחיל לקלוט את נזקי הדיפ-סטייט בישראל ואת המצב שנקלענו אליו מבחינה זו. זה מתגלה ביותר ויותר עניינים והתרעומת הציבורית שאינה רק נחלת הימין, הפכה לגלויה ומתעצמת על כל עוול נוסף שנחשף מבחינה זו.

האם כל זה יוביל לשינוי? ספק. השמאל והדיפ-סטייט ממשיכים בשלהם כאילו כלום, לא מתביישים במאומה ומנצלים את מעמדם בכל מקום ומצב בו הדבר מתאפשר להם, גם אם זה זועק לשמיים בעיני כל אדם נורמטיבי. אבל בהחלט יתכן שמתישהו לימין הישראלי באמת יימאס, באופן שיחייב או יאפשר, כל אחד לפי השקפתו, לנבחריו לקום ולעשות מעשה ולהפסיק את הטרללת הזאת סוף סוף.

1ספי11

Well-known member
התשובה לשאלתך פשוטה והיא בפשטות: כן. רק לשמאל מותר. זאת המציאות שאנו חיים בה. ברוך ה' יש התעוררות מבחינה זו בזמן האחרון, כאשר הציבור מתחיל לקלוט את נזקי הדיפ-סטייט בישראל ואת המצב שנקלענו אליו מבחינה זו. זה מתגלה ביותר ויותר עניינים והתרעומת הציבורית שאינה רק נחלת הימין, הפכה לגלויה ומתעצמת על כל עוול נוסף שנחשף מבחינה זו.

האם כל זה יוביל לשינוי? ספק. השמאל והדיפ-סטייט ממשיכים בשלהם כאילו כלום, לא מתביישים במאומה ומנצלים את מעמדם בכל מקום ומצב בו הדבר מתאפשר להם, גם אם זה זועק לשמיים בעיני כל אדם נורמטיבי. אבל בהחלט יתכן שמתישהו לימין הישראלי באמת יימאס, באופן שיחייב או יאפשר, כל אחד לפי השקפתו, לנבחריו לקום ולעשות מעשה ולהפסיק את הטרללת הזאת סוף סוף.
גם שקר וגם התקרבנות עלובה ובכיינית.
דיפ סטייט הוא תירוץ שלכם לאימפוטנטיות .
מיצינו.

Harrington

Well-known member
מנהל
גם שקר וגם התקרבנות עלובה ובכיינית.
דיפ סטייט הוא תירוץ שלכם לאימפוטנטיות .
מיצינו.
שמע יקירי, אני חייב להגיד לך משהו שהייתי צריך לומר כבר מזמן, אבל נמנעתי כי סתם לא נעים. השימוש במילה "מיצינו" לגמרי מובן מצידך. אתה מנסה להגחיך את השימוש שלי בו, לפעמים מנסה לסיים כך דיון. הכל בסדר והכל מקובל. אבל סתם להשכלתך הכללית, זולת במקרים חריגים, אני משתמש בו כאשר דיון מסתיים ומתחיל לחזור על עצמו. לשם כך הוא נועד. הוא לא מיועד לזרוק התקפה, לזרוק רפש לפעמים, ולברוח כמו פחדן עם הזנב בין הרגליים. את זה יקירי, צריך לבצע בדרכים אחרות. אז כמובן, זאת מדינה חופשית ואתה יכול לכתוב מה שמתחשק לך ולגמור איך שמתחשק לך. אבל חשבתי בכל זאת להבהיר את הנקודה הזאת כי בינינו, השימוש שלך די מביך. בעיני לפחות.

לגופם של דבריך, בהחלט יש מקום לדבר על אימפוטנטיות, אבל היא לא קשורה כהוא זה לדיפ סטייט שדיברתי עליו. "בכיינות" ו"התקרבנות" לא רגילה אלא אף "עלובה" אם מצאת בדברי, הם כנראה במוחך בלבד. כי בדברי הם לא מופיעים. אפילו לא ברמיזה. לא האחד ולא השני. אז אם בכל זאת דברים כאלו התגלעו על מסכך, אין אלא להסיק שכאמור, זה מה שמצוי בתוך ראשך.

כעת יקירי, מיצינו.

אני יודע שרק לשמאל בישראל מותר הכל. הם חושבים שהם הכוח הכלכלי הכוח המשפטי והכוח הצבאי במדינת ישראל.
הם גם בטוחים שהם הנאורים השמאל האקטיביסטי הדיפ סטייט הם הנאורים והם החכמים ואילו בוחרי הימין הם הבורים הנבערים הדתיים עם הכיפות הסרוגות המתנחלים וכמובן החרדים מזכירים להם את מה שהם לא אוהבים וזאת היהדות.
רק בגלל זה נבחרה הממשלה הזאת. הממשלה שהבטיחה שינוי אמיתי של הדיקטטורה המשפטית ולא רק שלא הצליחה הקואליציה הזאת לבצע את הרפורמה אלא קיבלה גם הפיכה צבאית.
בסוף לא תהיה ברירה לימין בישראל לצאת לרחובות ולחסל את השמאל האנרכיסטי שונא היהדות שונא החרדים ומלקק את התחת של הגייס החמישי האויב הפנימי הסוס הטרויאני שיושב שם שנים ומזנב בעם היהודי .

למעלה