רק להיום

צונו123

New member
רק להיום

29 בדצמבר דרך עיני האחרים "כשמישהו מצביע על חיסרון, תגובתנו הראשונה עשויה להיות התגוננות... (אבל) אם אנו באמת רוצים להיות חופשיים, נתייחס בצומת-לב למה שמכורים אחרים יגידו." בשלב מסוים בהחלמה שלנו, אנו מבינים פתאום כי הדרך שבה אנו רואים את עצמנו היא לא בהכרח הדרך שבה אחרים רואים אותנו. יש להניח כי אנחנו לא טובים, רעים, יפים או מכוערים כפי שאנו חושבים על עצמנו - אבל אנו קרובים מדי לעצמנו מכדי לדעת את זה בבירור. החברים שלנו בתוכנית עוזרים לנו בכך. הם דואגים לנו לכן הם משתפים אותנו במה שהם רואים כשהם מסתכלים לעברנו. הם אומרים לנו את הדברים הטובים על עצמנו, שאולי אינם ידועים לנו - והם אומרים לנו גם את הדברים הקשים, שאולי איננו יכולים לראות. יתכן שנדחה את ה"עזרה" הזו, ואולי במקרים מסוימים, זו תהיה תגובה נכונה. אבל גם הערות מרושעות על החסרונות שלנו, המדומים או האמיתיים, יכולים לשפוך אור על היבט זה או אחר בהחלמה שלנו, שאנו לא יכולים לראות בעצמנו. אנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתעלם משום הערה מועילה, ולא משנה מאיפה היא באה, או מאיזו סיבה. אנו לא צריכים לחכות שהאחרים יביעו את דעתם עלינו. כשאנו עם החונך שלנו או חברים אחרים באנ-איי, שאנו סומכים עליהם, אנו יכולים לעשות את הצעד הראשון ולבקש מהם שיגידו לנו מה הם חושבים על תחומים מסוימים בחיינו, שאנו לא מסוגלים לראותם. אנו רוצים ראייה מקיפה יותר של החיים שלנו, מקיפה יותר מהראייה שלנו; אנו יכולים לקבל את זה אם נראה את עצמנו דרך העניים של האחרים. רק להיום: אני רוצה לראות את עצמי כמו שאני באמת. אקשיב למה שאחרים אומרים עלי, ואראה את עצמי דרך העיניים של אחרים.

צונו123

New member
סיפור להנאתכם../images/Emo24.gif

הפוך על הפוך מסורת היתה במשפחתו של חיים מאבות אבותיו, דור אחר דור, שאחד מאבותיהם הכהנים ההין פעם לעלות אל הר הבית כשמנעליו לרגליו, ומאז רובצת קללה על בני אותה משפחה, וכל רגליהם חולות. כל פגע ונגע שאפשר למצוא ברגלי אדם מצוי ברגליהם. כמעט שנתייאש חיים ממציאת מזור לרגליו, וכבר ביקש להשלים עם המצב, אלא שביום מן הימים תוך כדי שהיה מהלך בינות לחלונות ראווה, הבחינו עיניו בשלט גדול באותיות קידוש לבנה, וזה לשונו: "אל תלך על פחות!" על החתום: ד"ר נעל. חיים מגרד בפדחתו, מנסה להבין מה פשרו של ד"ר נעל זה. האמנם דוקטור הוא? וכי ממתי שמענו על נעל חולה הזקוקה לדוקטור? אלא שזה מכבר נתייאש חיים מלהבין מנהגו של עולם חדש. הביט שנית בשלט, ופנה לאותו דוקטור שמא תימצא עבורו נעל בריאה המתאימה לרגלו החולה. בדק האיש את רגליו של חיים במיני מכשירים שלא ראה מימיו, ומשסיים המהם קלות ואמר: "קשה היא הבעיה ברגלך, אולם באפשרותי להתאים לך נעלים נוחות הפלא ופלא, ושוב לא תחוש מכאוב". שמח חיים על השמועה הטובה, אולם מששמע את הסכום שעליו לשלם עבור הנעל, פג לבו וביקש לשוב לאחוריו. למרות הכל, נתיישב על הספסל, והד"ר בודק ומודד, מתאים לרגליו נעלים ואומר: "הרי שלך לפניך. בדוק נא וראה הטובות הן אם לא". בחשש מה הוריד חיים את רגליו והציגן על הקרקע, והנה הפלא ופלא, אין פרץ ואין צווחה, רגליו נשמעות לו והכאב נעלם. מיהר חיים, הסיר את הנעליים החדשות מעל רגליו, שילם את שכרו של אותו דוקטור, ופנה לביתו. אך הגיע אל ביתו, סבבו אותו בני ביתו וביקשו לחזות בפלא הגדול. נטל חיים בהדרת כבוד את הקופסה, הוציא את הנעליים אחת על של ימין ואחת על של שמאל, ביקש לפסוע פסיעה של כבוד, אך אויה, כל יסוריו חזרו בכפל כפליים. הסבל רב, איום ונורא, קשה מנשוא. באנחה של ממש נופל הוא לאחוריו וראשו סחרחר. בלא דין ודברים מיהר חיים לשוב עוד בטרם תשקע החמה לנקום את נקמתו כיד הנקמה הטובה עליו. ואף אינו מסיר מנעליו מעל רגליו, מוכן הוא לסבול עוד זמן של יסורים, ובלבד שיראה אותו דוקטור את אשר עולל הוא לאדם. בהגיעו אל חדר הדוקטור, מביט הלה על רגליו ופורץ בצחוק מתגלגל... "אי לך שוטה, הלא לבשת את נעליך הפוך, של ימין על שמאל ושל שמאל על ימין, וכיצד תבקש לחוש בטוב וללכת בנעימים...?" הבורא משפיע לנו שפע ברכה, נותן לנו את הכלים הטובים ביותר בעולם, ואילו אנו זועקים חמס. צר לנו, כואב לנו, לא נוח לנו, ועוד מבקשים פיצויים. הבורא צוחק, כי לבשנו את הנעליים הפוך. שהרי לא די בכלים טובים, יש גם לדעת כיצד להשתמש בהם כדי שנחוש בטובה ונודה עליה.

צונו123

New member
ןעוד אחד...

החיות האגואיסטיות. עכבר הציץ דרך חריץ בקיר וראה את האיכר ואשתו פותחים חבילה. "מעניין איזה מזון יש בחבילה" חשב לעצמו, אך הזדעזע לראות את הזוג מוציא מלכודת עכברים מן הקופסא. הוא יצא אל החצר וזעק אזהרה: "יש מלכודת עכברים בבית! יש מלכודת עכברים בבית!" התרנגולת קירקרה וזקפה אליו את ראשה: "אדון עכבר, אני יודעת שזה אסון לגביך, אבל אין לכך שום משמעות בשבילי". העכבר פנה אל החזיר: "יש מלכודת עכברים בבית!" החזיר הפגין סימפטיה ואמר: "אני כל כך מצטער, מר עכבר, אבל אין שום דבר שאני יכול לעשות חוץ מלהתפלל לשלומך". העכבר פנה אל הפרה וזו הגיבה בזלזול: "אפשר לחשוב- מלכודת עכברים. אני ממש בסכנה, אה..." עצוב ומפוחד חזר העכבר אל הבית, להתמודד לבדו עם מלכודת העכברים. בלילה נשמע קול פצפוץ, כזה שמשמיעה מלכודת עכברים שהופעלה. אשת האיכר קפצה ממיטתה לראות מה לכדה המלכודת. בחושך לא ראתה כי היה זה נחש ארסי שזנבו נתפס במכשיר. הנחש הכיש את האישה והיא הובהלה לבית החולים. היא טופלה וחזרה לביתה סובלת מחום גבוה. כולם יודעים שהטיפול הטוב ביותר לחום גבוה הוא מרק עוף טרי. לכן לקח האיכר גרזן ושחט את התרנגולת כדי לבשל מרק. שכנים וידידים באו לבקר את החולה וישבו לצידה מסביב לשעון. כדי להאכיל אותם, נאלץ האיכר לשחוט את החזיר. האישה גססה עד שלבסוף נפטרה. מכרים רבים באו ללוייה וכדי לסעוד אותם, שחט האיכר את הפרה. מוסר השכל: בפעם הבאה שאתם שומעים שמישהו נתקל בבעיה וחושבים שהיא לא נוגעת לכם, זכרו שגם כאשר החלש ביותר מאוים- כולם נמצאים בסכנה. נשלח ע"י אלמוני באימייל.

../images/Emo42.gifבוקר של שבת נפלא../images/Emo42.gifושאלה..

הבנתי שגם לחברי OA יש ספר "רק להיום".. האם יש מישהו שמוכן להפנות אותי למקום דרכו אפשר לרכוש את הספר? יש כאן לא מעט חברים שיוכלו להיעזר במדיטציות שמציע הספר הזה, והייתי רוצה להעלות גם אותן מידי יום. אשמח מאד לתגובתכם. אוהבים

צונו123

New member
בוקר טוב ושבת שלום-שיתוף....

היה לי לילה קשה מאוד בגלל המזגן של השכנים מעליי, כל הלילה חשבתי שהביניין מתמוטט! היום אין מה לעשות זה שבת, אבל מחר, אני עושה פעולה מידית לשינוי המצב הקטסרופלי הזה..... תארו לכם שקודחים בקומה מעלייכם באמצע הלילה, ובמשך שעות? בדיוק כך זה היה ! הרגשה זו לא עובדה, כבר אמרנו? אני מוזמנת למלאך לבן היחדיה לצהריים, וכבר יש שינוי. בזה ששיתפתי אותכם....הרגשה כבר השתפרה, איזה יופי, איזו תוכנית יש לנו ? ממש נפלאה, איך אמרו לי פעם? תוכנית פשוטה לאנשים מסובכים....ואללה צדקו! על הפשוט....אני בוחרת איך להרגיש......משנה מצב, עושה פעולות, וכבר אין כעסים...... מכאן אני מתחברת לכעסים שכתבנו עליהם אתמול ! שמש נעימה בחוץ, צאו קצת לטייל בחיק הטבע ,שבת שלום עם אהבה !

../images/Emo42.gifאחלה בוקר

אתמול בערב, בן זוגי חגג חודשיים ניקיון
התרגשתי.. התרגשתי לראות אותו נבוך כזה כששרו לו בחדר, כשחיבקו אותו באהבה, והוא הזיל דמעה. הוא כבר ארבע שנים בדרך עם עליות וירידות, בפעם הקודמת הוא היה נקי מעל שנה וחצי... עבר כבר ציון דרך אחד וכאלה, אבל עובדה שבכל פעם מחדש, זה מרגש כמו בפעם הראשונה. האהבה הזו שאינה תלויה בכלום, שם בחדר, האיכפתיות הכנה, המילים החמות... ובעיקר האמון שנותנים לנו לחוש בכל עצמותינו בכל פגישה. הכי הופתעתי כשביקשו ממני להעניק לו את המחזיק
אבל קמתי.. כי לרגע "שכחתי" שאנחנו זוג וכל מה שהכרחתי את עצמי לראות זה עוד חבר יקר שזקוק לתמיכה ואהבה.
הערב, אני מתחילה "צעדים"... כבר היתה לנו פגישת היכרות בשבוע שעבר, והיום, בע"ה מתחילם לעבוד... בטח אשתף אתכם כשאשוב... מתרגשת לאללה...
לאלוהים האוהב שבחסדו אנו חווים את החיים.

בהחלט ../images/Emo24.gif

תפני לכאן ותוכלי להזמין את הספר: לשרותכם משרד או. איי. ישראל דוא"ל [email protected] כתובת רח' הרואה 179, רמת גן למשלוח דואר ת.ד. 7250 רמת גן 52172 טלפון 03-5745799 פקס 03-6762494 שעות פעילות א, ג,ד,ה: 08:00-13:00 ב: 14:00-19:00

../images/Emo51.gif אלומת אור../images/Emo62.gif../images/Emo23.gif

יוזמן, ובקרוב יועלו הנה המסרים היומיים
שבת שלום. אוהבים

למעלה