רק בלילה

Kalphana Vera

New member
רק בלילה

אני מוכנה להודות שאני כנראה בצרות צרורות.

(בבוקר? בבוקר אני סטודנטית מצטיינת ועובדת חרוצה וחברה ממש טובה ומצחיקה [אם כי זכיתי היום בתואר 'הכי פסיכית בחבורה שלנו', אבל נראה לי שזאת הייתה מחמאה]. בבוקר הכל בסדר, עד שנהיה לי חם ואני מפשילה שרוולים)

Kalphana Vera

New member
עכשיו אני מעמידה פנים ולומדת למבחן.

(אוף, הרסת לי, די בניתי על זה שאני לבד כאן
)

מי מדיר שינה מעיניך?

האמת, כרגע את

כבר אמרתי שאם את לא מגיבה תוך דקה אני פורשת...

אבל ברצינות, בואי נדבר על זה רגע,
כי אני יודעת איך זה כשבבוקר הכל נעלם.
את בצרות. וזה יכול להמשך ככה עוד שנים.
לא מתים מזה. רק חיים רע עוד ועוד זמן.
ואפשר, אפשר אחרת.
אז מה את עושה?

Kalphana Vera

New member
אני אקח את זה כמחמאה

הרבה זמן לא הדרתי שינה מעיניה של בחורה חמודה

בטח כבר פרשת, אבל בכל זאת אענה לך- אני לא עושה כלום ולא כל כך בטוחה כבר אם אפשר אחרת. כן, יש הרבה דברים שאני יכולה לעשות. אין לי כוחות לאף אפשרות כזאת. אפילו תור מטופש לפסיכיאטרית אני לא מצליחה לקבוע. אז מה אני עושה? בעיקר מסממת את עצמי עוד ועוד ועוד, וקמה בבוקר ועושה כאילו הכל בסדר, עד שמגיע הלילה הבא.

No longer

New member
וכמה אפשר להחזיק ככה?

(חיים, חיים שלמים. אבל למה?)
רץ לי בראש "זהירות מהמרווח". לא יודעת למה. אני חושבת על ההודעה הזאת וזה מה שקופץ לי לראש, השיר הזה.
אני מאמינה שכבר היית במקום שבו האמנת שאולי מגיע לך אחרת, ואולי זה שווה את המאמץ. מה קרה?..

Kalphana Vera

New member
כן, חיים שלמים.

(ולא, לא נראה לי שאי פעם האמנתי שמגיע לי אחרת)

No longer

New member
אמונה קטנה ורגעית

אולי אני סתם מדביקה עלייך דברים שאני מקווה בשבילך, אבל אני כבר זוכרת שבעטת קצת יותר. שהיית קצת פחות מוכנה לחיות ככה חיים שלמים. לא?

Kalphana Vera

New member
כן.

לפעמים זה ככה ולפעמים ככה. מודה שבימים אלה אני בועטת מעט מאד. גם זה לא לתמיד, מתישהו עוד תגיע תקופה שאבעט יותר.
אבל אלה תזוזות מאד קטנות, לדעתי זה לא באמת משמעותי.

אני אקח את החמודה כמחמאה

למרות שכבר קיבלתי טובות מאלו

בטח שאפשר אחרת.
צריך לנצל את רגעי הבהלה וההבנה בשביל זה.
משימה אחת ליום. הכי קטנה. למצוא מספר. להתקשר. כל יום משימה.

זה גם בסדר להעזר במה שמעביר אותך מיום ליום,
רק תרחיבי את המעגל גם לדברים חיוביים ולא רק הרסניים...

בוקר טוב

אפשר גם אחרת. היו כאן וחלקן עדיין כאן, כאלו שהצליחו לעשות אחרת ולהחלים. אל תוותרי על עצמך, אני בטוחה שיש אנשים סביבך שלא ייותרו עלייך לעולם.
את מתארת את עצמך כסטודנטית מצטיינת, עובדת וחברה טובה. זה המון.

אז מה את אומרת, אולי תתחילי בצעדים קטנים לדאוג גם לעצמך?

Kalphana Vera

New member
תודה

אני לא יודעת (/לא מסוגלת/לא באמת רוצה) לדאוג לעצמי. לא בקטנות ולא בגדולות.

"את יודעת: לא מתים מזה,

לא מזה מתים."
(ליאת קפלן)

*

אני חושבת שזה לאו דווקא הלילה, אלא זה שיש ורה של היום (שהיא כל הדברים המדהימים האלה, ואת כל הדברים המדהימים האלה) וורה של הלילה. הפיצול הזה הוא צרות צרורות לטווח הארוך. בטווח הקצר הוא מציל אותך מלהיות היא שקרו לה הדברים האלה שלא מדברים עליהם. פעם חשבתי שאי אפשר לחיות ככה לאורך זמן. היום נראה לי שטעיתי, או לכל הפחות הייתי צריכה לחדד: לא מתים מזה, לא מזה מתים. אבל גם לא חיים באמת. א' ואני דיברנו היום על שני זוגות העיניים, על שתי השישמים (שתי הורה), איך אנחנו גם שם וגם שם כדי לעולם לא להיות פה. כמה אמון אבד בדרך אם את (ואני) מתקיימת בעולם - ומתקיימת בו טוב, סטודנטית מצטיינת ועובדת חרוצה וחברה ממש טובה - בלי להסכים להיות בו באמת. וללא להסכים להיות בו באמת יש השלכות חמורות כי בבוקר, כשהכל בסדר, כלום לא בסדר. את כל הדברים היפים והטובים שיש לעולם להציע לא תרגישי אף פעם כמו שאפשר להרגיש (להנות מהם, להיות אהובה ומחובקת ועוד ועוד) כל עוד את מסרבת לחיות בו באמת. וכל עוד יש ורה של היום וורה של הלילה, את מסרבת; נידונה להיות נוסעת זרה בחייך שלך. מגיע לך יותר מזה, גם אם המחיר של להפר את הניתוק הזה הוא שנים של עבודה קשה וכאב שיהיה לפעמים בלתי אפשרי. בלילה, כשאת מרגישה שאת בצרות צרורות, אני חושבת שאת צריכה להחליט שבבוקר תמצאי את המקום המוגן המתאים לעשות בו את זה.

הרבה אהבה.

Kalphana Vera

New member
זה מביא צרות אחרות

(למצוא את המקום המוגן המתאים וכו')

תודה על המילים היפות

הצרות, במידה, כבר היו שם

וימשיכו להיות כל עוד את חיה חיים שמשחזרים אותן במעשים כדי לא לשחזר אותן (במקום המוגן המתאים וכו', בהתחלה). את יודעת מה? יכול להיות שזה שקר. כנראה שהן יהיו שם תמיד, אבל תוכלי ללמוד לחיות איתן בדרכים הרבה יותר בריאות מאשר אותו שחזור עיקש (גרניום, איך הלך השיר הזה שציטטת לי פעם? אני אחפש מחר כשאהיה ברגע יותר צלול).

הלוואי שהיו לי יותר ממילים.

למעלה