רקפת - הצילו..... עלים מצהיבים ... :(

SHIRLEYNO

New member
רקפת - הצילו..... עלים מצהיבים ... :(

קבלתי עציץ רקפת בגוון ורוד כהה, עומדת במקום מוצל אולי שמש ישירה חצי שעה, משתדלת לקרר כל הזמן , אין אפשרות להניח מחוץ לחלון, שמה קוביות קרח מדי יום, והעלים (לא של הפרח) מצהיבים לאט..לאט מה עושים???

צפנתי

New member
היא בחוץ או בבית?

SHIRLEYNO

New member
בבית, ליד החלון

אין אפשרות להוציא החוצה לצערי, אבל אני כל הזמן פותחת חלון שיהיה לה אוויר קריר. יש לך הסבר למה עלים מצהיבים?

צפנתי

New member
קשה להצליח עם רקפת בבית.

סיבות אפשריות: 1. ריקבון שורשים השקייה בתכיפות יתר (שימי לב, אני לא מדברת על הכמות, שטוב שהיא בעודף אלא על התכיפות). או שהיא עומדת במים (שאריות נקז) הרבה זמן לאחר ההקייה-יש לרוקן שאריות עודפי נקז מיד. הרקפת לא אוהבת לעמוד במים. קובית קרח כל יום זה טוב בעיקר לנפשית לבעלי הרקפת לדעתי. לפי מה ששמעתי ממגדלי רקפות אין לזה שום משמעות. יש לתת למצע להתייבש מעט בין השקייה להשקייה. עדיף לדחות השקייה אם לא בטוחים. 2. לא מספיק קר לה. הכי טוב לשים אותה מחוץ לחלון, מצד צפון או מזרח. אני הצלחתי בחלון מזרחי בתוך הבית, אבל זה חלון פתוח כל הזמן (שרותים-מקלחת), והדלת סגורה כשחיממנו את שאר הבית. בהצלחה

אלי חדש

New member
כנראה שקובית קרח כל יום היא הבעיה

יש בהרבה מקומות המלצה על קוביות קרח ולעומתם בהרבה מקומות יש דעה נגד קוביות הקרח. הרקפת לא כל כך אוהבת שצורבים אותה עם מים וקרח ב 0 מעלות. נכון הרקפת מעדיפה קור אבל אספקת קובית קרח כל יום שומרת על המצע לח מדי ואז לא חודר אויר . וזהו מתכון טוב לרקבונות ביחוד שהסביבה קצת יותר חמימה . אז כהתחלה הייתי מותר על קובית הקרח . משקה רק שהמצע מראה סימני יובש לאחר מגע עם אצבע עם מי ברז צוננים ודואג שלעציץ לא תהיה תחתית.על נמת להגביר את האורור .

SHIRLEYNO

New member
תודה לכולם!!!

מצאתי דרך להוציא את הרקפת החוצה, במטבח על המזגן בחוץ.. מקווה שהיא תשרוד. אמנם לא חלון מזרחי אבל יותר מהבית. מקווה שלא תעוף לי ברוח.. עציץ מקומה רביעית לא נעים שיפול למטה...

dudi4321

Active member
מכיר מקרה מאד טרגי שהסתיים בהמשך טרגי.

הכל ממה שקרס על תלמיד לפני שנים.

SHIRLEYNO

New member
טוב, נראה לי שאני מכניסה אותה הביתה

אתם מלחיצים אותי..

תכניסי אותה למקרר בלילה ותוציא אותה לחלון

בבוקר. זה מה שקורה בחוץ. בלילה קר בבוקר נעים.

עודף מים- סיבה נומרו אונו לתמותת רקפות בחורף

כמעט ואין סיבה אחרת- יש לה תחתית? כן? אם ככה אז לא להשאיר לה מים בלמטה. קרח זה חארטה- בטח ובטח בחורף כשאנחנו בעיצומה של העונה המתאימה לה. בקיץ... נו... נגיד שאפשר לשים כמה קוביות בשביל להרגיש טוב עם עצמנו, גם יש שיטות יותר מוצלחות. בלי לדעת יותר מדי- עודף מים- עניין של סטטיסטיקה.

SHIRLEYNO

New member
מבטיחה לעדכן

מה מתקדם. בינתיים נראה לי שהיא קופאת חוץ עם מזג האויר החורפי והגשום. אין לה תחתית כך שלא נאגרים מים. קצת התייאשתי ממנה.. קיוויתי לגדולות ונצורות ולא כך

SHIRLEYNO

New member
הרקפת לא אוהבת להיות בחוץ .....

הוצאתי אותה אתמול כאמור ומצבה לא משתפר ואף הורע במקצת. המשפחה לוחצת להכניס הביתה ואני עומדת על שלי "בפורום אמרו להוציא החוצה.." מה לעשות חברים יקרים? הצילו.

רקפת בהחלט אוהבת להיות בחוץ בחורף

כל הרקפיות ככה חיות כבר למעלה משלושים שנה. אולי יותר... אפילו מיליון הייתי מהמר. יש שלב שבו זה כבר מאוחר מדי להציל את הצמח. בכל מקרה לא מביטים על מאתמול למחר אם היה שיפור- לאחר העברה יש תקופת הסתגלות. צריך לבדוק אם הפקעת קשה וחיונית ואם כן אפילו להוריד את כל העלים ושתתחיל מחדש המניאקית. ואגב- אפשר גם בבית- אם אתם לא מחממים אותו לסאונה מעבר לשלושים מעלות לא יקרה כלום.

SHIRLEYNO

New member
הרקפת לא אוהבת להיות בחוץ .....

הוצאתי אותה אתמול כאמור ומצבה לא משתפר ואף הורע במקצת. המשפחה לוחצת להכניס הביתה ואני עומדת על שלי "בפורום אמרו להוציא החוצה.." מה לעשות חברים יקרים? הצילו.

צפנתי

New member
האם זה בגלל הרוח? האם אתם בטווח הסופה?

אם כן, מצאי חדר לא מחומם ופתוח (עם חלון פתוח) ושימי אותה שם עד שוך הסופה. אח"כ מיצאי לה מקום נעים בחוץ, צפוני או מיזרחי ללא שמש.

קוצלי

New member
רקפות

אוהבות רק בחוץ אצלי כבר פורחות רקפות הבר יש לי פקעת בת 200 שנה פקעת ענקית שעדיין לא ראיתי כמותה נרכשה לפני שנתיים מ"זרעים מציון" משתלה מדהימה אנשים מדהימים שנה ראשונה בכלל השארתי על פני הקרקע ככל שהרקפת בר יותר גדולה הווה אומר יותר מבוגרת כך גוון הפרחים יותר כהה שבת שלום גם פקעות בר של רקפות ניתן לרכוש וניתן להזמין בדואר ולהזמין את הגדולות ביותר הקיימות במשתלה"זרעים מציון" כמובן הן גם היקרות יותר קוצלי

קוצלי

New member
קוטר פקעת רקפת

הגדולה שרכשתי לפני שלוש שנים בערך 20-23 ס"מ לא ראיתי כזו אבל בטוח שגם לאחרים במיוחד אם מגדלים בקרקע גם כן -יש!

למעלה