רציתי לשתף סיפור מצחיק (קצת ארוך)

יעל325

New member
רציתי לשתף סיפור מצחיק (קצת ארוך)

שלום בנות.
לא מצאתי שרשור מתאים, אבל מאוד רציתי לשתף אתכן בסיפור מצחיק/הזוי שקרה לנו אתמול.
נראה לי שרק בן אדם שעובר טיפולי פוריות יוכל לראות את ההומור במה שקרה (ניסיתי את חברה שלי והיא לא כל כך הבינה מה מצחיק).
אז הנה,
שנה בטיפולים, 5 הזרעות (אחת נגמרה בהריון ללא דופק), שאיבה, החזרה, הקפאה, החזרת 2 מוקפאים בלסטוציסטים (המוקפאים היחידים שהיו) לפני 3 שבועות, בשבוע שעבר 2 בדיקות בטא 560 ו-2500. אולטרסאונד דופק בשבוע הבא. מיותר להוסיף שהפכנו לקצת מומחי פריון בשנה האחרונה, כמו כל מי שעובר את התהליך הזה.
אתמול בבוקר התעוררתי עם כאבי בטן שהקרינו לגב והפרשות ורודות מועטות. נלחצתי (כשהריון קשה להשגה, אז הכל מלחיץ).
התקשרתי לרופא פריון שאמר שאין מה לדאוג אבל אם אני ממש בלחץ, אני יכולה ללכת למוקד חירום נשים. אז זה מה שעשינו.
אחרי שחיכינו שעתיים (ולזה הייתי מוכנה נפשית), נכנסנו לרופא מאוד מבוגר... שאפילו לא העביר מספרים במחשב, אלא היה צועק את השם של המטופלת הבאה כשקודמת הייתה יוצאת מהדלת.
נכנסנו, פתחתי פה כדי להסביר מה קרה (האחות רשמה את התמצית אבל רציתי להסביר במילים שלי), הוא קטע אותי באמצע ואמר "בואי קודם נראה אם יש משהו ברחם בכלל".
החסרתי פעמה מהמשפט הזה. עליתי על המיטה, הוא עשה אולטרסאונד וראה שק אחד ברחם. לא ניסה לחפש את השני, לא מדד את זה שמצא, כל הבדיקה נמשכה אולי חצי דקה...
הוא חזר לשולחן, אני החזרתי את המכנס ואז קיימנו את השיחה הכי הזויה שקיימתי בשנה האחרונה:
- הכל בסדר. אין לך מה לדאוג.
- אבל ממה הכאבים? אולי זה העובר השני שהחליט לעזוב? הרי הם היו 2 ועכשיו יש רק אחד.
- לא יכול להיות. השני פשוט לא נתפס עוד בהתחלה. ולא היית מרגישה את זה. זה בסה"כ כמה תאים.
- זה בדיוק העניין. הם בלסטוציסטים. כמאה תאים.
- על מה את מדברת? לא מחזירים בארץ בלסטוציסטים.
- בטח שכן (חיוך). חבל שלא הבאתי את הדוח מבית החולים. החזירו לנו 2 בלסטוציסטים. קיימנו שיחה ארוכה עם אמבריולוגית והכל...
- חבל שאתם עוברים תהליך בלי להבין אותו. אין דבר כזה להחזיר עובר בן 100 תאים. המקסימום בארץ הוא 8 תאים.
- אבל זה לא נכון...החזירו לנו בלסטוציסטים...
- תפסיקו לדבר שטויות...
- שטויות??
- טוב, מה אתם רוצים? אם אתם כאלה רופאים אז למה באתם? (בשלב הזה הטון שלו הפך למזלזל). בכל מקרה כדאי לעשות מחר בדיקת בטא.
- בטא? אבל בטא הייתה יותר מ-2500 לפני 5 ימים ויש שק ברחם.
- אני נותן את ההפניה. את תעשי מה שאת רוצה.
(מיותר להוסיף שרופא פריון אמר היום שלא צריך עוד בטא אלא פשוט לחכות בסבלות לבדיקת דופק ולקוות שהכל יהיה בסדר)

יצאנו בשקט מהמשרד, הלכנו למעלית וכשירדנו למטה הסתכלנו אחת על השני ופשוט התחלנו לצחוק...וצחקנו עד האוטו....

בלילה חלמתי שאנו יושבים עם האמבריולוגית והיא מסבירה לנו על בלסטוציסטים. ואז הרופא שלי נכנס לחדר, מסתכל עליי ואומר "אל תקשיבי לה. לא מחזירים בלסטוציסטים. זה הכל תרגיל שיווקי. אנו נחזיר לך עוברים רגילים..."
ואז התעוררתי....

loewy

New member
חחחחח!!!! הומור של מטופלי פוריות

נראה לי שבאמת רק אנחנו יכולים לצחוק על דברים כאלה.

acka

New member
זה באמת מצחיק וקצת עצוב החוסר ידע של הרופא

lironron21

New member
הרגת אותי מצחוק!!!!!

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח............................
אני לא מאמינה שיש עדיין דינוזאורים בבתי חולים!
מקווה שהבטא חיובית וגבוהה כמו שרצית ! ושהכל תקין!

חחח...
יפה שהתאפקתם ולא צחקתם בפני הרופא

אני לא הייתי מצליחה לעמוד ב"אתגר" כזה

הסיפור כ"כ הצחיק אותי שממש יכולתי לדמיין אותו...
מדהימים
הרופאים האלה שלא מוכנים לשמוע שאולי אנחנו מבינות קצת - בטיפולי פריון...
הרי בעל כורחנו - הפכנו לסוג של מחוננות
לא באמת שאפנו להבין לעומקם של זקיקים, תאים וביציות למיניהם...

בהצלחה חומד, בשורות טובות בקרוב, אמן!!!

טוליתי

New member
בכנות,

התשובות של הרופא מאוד מקוממות. חוסר הידע הוא ברמה שמביכה אותי. כבר נתקלתי ברופאים שלא מספיק מעודכנים בענייני פוריות, לא מכירים את המאמרים האחרונים בתחום וכו', אבל לא בבורות שכזאת, והבדיקה שעברת אינה בדיקה...

אני מציעה לך לחזור על הבדיקה אצל רופא אחר, כדי לוודא ששני השקים ברחם ושהכל בסדר.

בהצלחה

מצחיק ומקומם בו זמנית

מרגיז אותי כשרופאים בטוחים שהם יודעים הכל, גם אם הם לא קראו מאמר בנושא בעשרים השנה האחרונות. קצת צניעות לא תזיק לאף אחד. אם יושבים מולך שני אנשים אינטלגנטיים ומחדשים לך משהו, אפשר להגיד "מעניין, לא ידעתי" ולבדוק אח"כ לראות אם זה נכון רק כדי להיות בטוח.
במקצוע כמו רפואה צריך לעשות להם מבחנים כל עשר שנים לבדוק שהם עדיין בעניינים.

וואו, על מי נפלת :)

יש מצב שאני הייתי מתעצבנת עליו "
סבאל'ה !! תתקדם !! עושים עושים אמרתי שעושיםםם !!!!!
אבל בכל מקרה אני הייתי עושה בטא ואולטרסאונד כדי לוודא שאכן יש לי שני שקים, היה מכניס אותי לחרדה.

ואם יצאתם משם מתפקעים מצחוק, אז נהדר :)

יעל325

New member
אז ראשית כל, אני מאוד שמחה שהצחקתי

קורים לנו יותר מידי דברים עצובים, אז כשקורה משהו מצחיק, חייבים לספר..))
התופעות החלישו. רופא פריון די הרגיע אותי בטלפון. גם הסביר לי שבשלב הזה, האולטרסאונד עוד לא כזה דבר אמין ובכל זאת לא נותר אלא לחכות שבוע לבדיקה המתוכננת.
תודה על היחס, האיכפתיות והאיחולים.
ותרשו לי בהזדמנות הזאת להגיד שכולכן מדהימות וחזקות ונחושות. וחלומות של אנשים כאלה תמיד מתגשמים...בדוק...
שיהיה המון בהצלחה לכולנו!!!

צחוק צחוק אבל, סליחה הרופא הזה הוא חסר ידע

אפילו הייתי אומרת בור, בודאי שבארץ מחזירים בלסטוציסטים. לאחותי החזירו בלסטוציסטים שאחד מהם הפך לאחיין המהמם שלי שהיום בן 8.5, כך שזה ממש אבל, ממש לא נכון מה שהרופא אמר.
חוץ מזה מבינה ממש את הלחץ שלך, היה לי סיפור כזה בהריון הנוכחי והתברר שהכל בסדר.

SimplyM2

New member
מצחיק אבל גם מרגיז

רופא פוריות שלא יודע מה הוא עושה? איפה המקצועיות?
באותה מידה יכולה להגיע אליו מישהי שלא כ"כ בקיאה או מנוסה כמוך והיא פשוט תקשיב לו ותאמין לו... זה ממש מעצבן, אני בשוק.
אני מקווה שאני לא מגזימה אבל אולי שווה אפילו להודיע את זה למישהו אחראי שם...

בכל אופן טוב שאת שומרת על החיוך, זה חשוב בתקופות כאלה. מי כמוני יודעת.
מחזיקה לך אצבעות שהכל ימשיך בצורה הכי תקינה שרק אפשר.

בהצלחה!

יעל325

New member
הוא לא רופא פוריות

הוא רופא נשים רגיל במוקדם חירום נשים במכבי...
אז מן הסתם לא ציפיתי שיהיה מומחה לפוריות...
פשוט חשבתי שיש דברים שהם ידע בסיסי (כי בשבילינו הם ידע בסיסי כבר) אבל מסתבר שטעיתי....
פשוט זה היה די מצחיק שהוא התווכח איתנו לגבי איזה עוברים החזירו לנו...כאילו שאנחנו לא יודעים...

SimplyM2

New member
צודקת לגמרי

גם לרופא נשים הרי אמור להיות ידע בסיסי... ובטח הוא לא אמור להתעצבן עלייך או להתווכח... הזוי :)

אמור להיות לו ידע בסיסי, וזו הנקודה:

טיפולי פוריות הם לא ידע בסיסי של רופא נשים רגיל, ובטח שגילם ומצבם ומספר תאיהם של העוברים שמקובל להחזיר, אינם ידע בסיסי למי שלא עוסק בזה.
אני לא מבינה איפה הבעיה ולמה רופא מוקד נשים צריך להתמצא לדעתכן בפרוטוקולים טיפוליים של יחידות פריון.
להתעצבן ולהתווכח בטח שהוא לא אמור. על זה אין ויכוח.
אבל אני ארשה לעצמי להגן עליו קלות ולומר שלפעמים נשים מדברות כאלה שטויות שהרופאים כבר רגילים לקונספט ומשליכים אותו גם על האנשים הלא נכונים.
(כמו זו שנשבעה לי שהחברה שלה הפסיקה טיפולי פריון ואז במפתיע הרתה תאומים ספונטנית בגיל 52. היא אשכרה האמינה לעצמה!! הרופא ואני הסברנו לה למה זה לא יכול להיות. בטח היא באה הביתה וקיטרה על הרופאים שמתווכחים עם מטופלות...)

יעל325

New member
אני מצטערת אבל אני לא מסכימה איתך

הוא לא יושב במרפאה הפרטית שלו אלא בסוג של מיון. ועלולים לבוא אליו מטופלות מכל צבעי הקשת. גם בהריון וגם לא. גם אחרי IVF וגם לא. ועליו להיות בעל ידע קצת יותר מבסיסית. לא הוא צריך להיות מומחה אבל לטעון ש"לא מחזירים בלסטוטיסצים", כשמחזירים אותם כבר כעשור זה קצת...אני בחרתי במילה "מצחיק" בהתחלה, אבל יש גם עוד מילים שמתאימות...
לא ביקשו ממנו לעשות לי פרוטוקול, מעקב זקיקים או כל דבר אחר...
ורופא פריון שלי שהוא גם רופא של מכבי ולצערי לא יכול לקבל אותי בהתראה של שעות, שולח אותי אליו...מפקיד אותי בידיו...
וזה נכון שיש מטופלים שלא "מבינים עניין", אבל במקרה הספציפי הזה אני צדקתי. ובמקום לשכנע אותי שאני טועה לגבי הגוף שלי ועוברים שלי וכו' היה אפשר להגיד משפט הכי פשוט בעולם:
"אני לא מבין בזה...".

צודקת, אבל את המשפט הזה לא מלמדים

בבית הספר לרפואה.
אמרו חז"ל: "למד לשונך לומר 'איני יודע'". חבל שלא כולם מלמדים את לשונם לומר כך.

למעלה