רציתי לקנות היום קופתיות לזיבול

adigreen

New member
רציתי לקנות היום קופתיות לזיבול

הגינה. אמרו לי במשתלה שהם אינם מחזיקים את המוצר והמליצו לי לקנות שק של 5 ק"ג סקוט לשיחרור איטי שלדבריהם מספיק לשנה שלימה. מחיר השק היה 180 ש"ח. כמובן שקניתי. האם יצאתי פרייר או שזה בסדר. אלעד

טסונמי1

New member
לא יודעת מה יצאת אבל זה לא

ממש לא! אותו הדבר ומשתלה שלא מחזיקה זבל כופתיות היא לא משתלה רצינית הכופתיות זמינות מידית לצמח מעשירות את האדמה- מיתפרקות מצוין עים הגשם הזבל שליחרור איטי מישתחרר לאט מאוד עים ביכלל עד שהחד שנתיים יהנו מימנו הם כבר גמרו את הקריירה--אני לא מישתמשת בזבל הזה ביכלל-

אפשר פרטים?

לא ראיתי (או אולי לא זיהיתי) דבר כזה במשתלות או בפינות לגינון. איך זה נראה? מה העלות? מה אופן השימוש? מי הצמחיה ה"קליינטים" העיקריים של דשן מסוג זה?

טסונמי1

New member
זה זבל -כמו שהיה פעם רק שהוא עבר

סטריליזציה לימנוע עשביה-יבשו אותו ונתנו לו צורה של כופתיה בשק יש 20 קג שעולים בסביבות ה20 שח נידמה לי הוא מתאים לכל צמח עץ שיח חד שנתי ואפילו צימחיה טרופית החיסרון- יש לו ריח של זבל{כמה ימים אחרי הפיזור} ומעצבן לפזר אותו בעיקר אים יש לפזר כמות מאחר והכופתיות מיתמסמסות עים מים רצוי לפזר לפני גשם זהו לא זבל לקיץ בקיץ הוא מסוכן לצמחים

nony11

New member
היי טסונמי

החורף פיזרתי כופתיות בכמויות רציניות. אל תספרי לאף אחד, אבל אני מת על הריח של זה. את מינון הפיזור אני קובע לפי תחושת הבטן. יש לך מינון מומלץ לענין זה? ושאלה - למה הכופתיות מסוכנות בחורף? נוני.

טסונמי1

New member
מסוכן בקיץ!!!-הוא מיתבשל בחום ומבשל

את הצמחים-גם לי אין מינון קבוע עצי פרי ושיחים מקבלים יותר חד שנתיים פחות וצימחיה בעציצים מעט-והריח -ממש "טעים" לי

מותר לפזר ואז להפעיל ממטרות?

או אם מדובר בעציצי מרפסת -- מה אם אני משקה עד לנגירה אחרי הפיזור? הבעיה בקיץ היא החום או המחסור בהשקייה?

טסונמי1

New member
למה ממטרות? יורד גשם.........

אני מפזרת בעציצים שעומדים בחוץ ומקבלים את מנת הגשם עציצים שמקבלים השקיה ידנית אני לא נותנת להם כופתיות -גם הנגירה של מי הזבל בעציצים במרפסת זו בעיה לכן עדיף לתת להם זבל כימי

הוד השרון

מאז הסופ"ש יש ימים מבוזבזים: רק מעונן ואולי קר, אבל אין גשם -- סתם יבש או מעיק לצמחייה. כשאצלכם בצפון גשום או מטפטף אצלנו ככה... אולי עוד ירד. הלוואי. מה מצחיק: כשסוף סוף ירד גשם כראוי, התלוננו מגדלי הבטטות / תותים שהגשם סוחף להם את השדה...

צודקת. עכשיו יורד המון.

איזה יופי עם הברקים! חבל שלא קניתי כופתיות

טסונמי1

New member
עכשיו רק לשם הניסיון- נסה להשיג

חופן או שניים של זבל כופתיות מחבר ועשה ניסיון-שתול צמח בעציץ עים זבל א ואותו צמח עים זבל ב-מצא את ההבדלים לאחר שבוע........

adigreen

New member
../images/Emo6.gif ../images/Emo6.gif יש חור בדלי, הלוואי והיה

לי מהיכן לקנות כופתיות בירושלים. אלעד

טסונמי1

New member
אלעד חייב להיות מקום שמוכר

כופתיות בירושלים- משתלות שבסביבה-אייס - קנה ובנה- סוכנויות כמו עמיר או מרכז השקיה -לא יכול להיות שאין להשיג דבר כל כך אלמנטרי

טסונמי1

New member
חכה שרוני תגיע גם היא ירושלמית

היא בטוח יודעת היכן להשיג כופתיות

Rוני

New member
דווקא עוד לא, אבל אנסה לצלצל למשתלה

עוד היום כבר אתמול תכננתי לשאול שם

alon666

New member
למה לא להשתמש בקומפוסט רגיל?

מה היתרון של הכופתיות על קומפוסט רגיל? אלון