רציתי להעיר.

רציתי להעיר.

אני לומד כעת פרק חלק בסנהדרין. אני נתקל שם הרבה בדיבורים על ימות המשיח עולם הבא. . והבילבול במחנינו רב בנושא זה. לא מצאתי עוד אדם שמשנתו סדורה בנושא. מדוע לא עושים שיעורים בישיבותינו הקדושות בנושאים מהותיים אלו שיעורי השקפה. להבהיר ולהעמיד דברים על דיוקם. מדוע אנו חיים בכזה בלבול חבל. במקום לדבר שטויות ולחפש על מה. זה נושא שצריך לעלות על השולחן. כי יש הכל בספרים ואם המשגיח ירצה. ידע האיך להנחיל את הדברים לדור הבא. היו שלום. כל טוב.

רבותי לימדוני

שעלי להתעסק בתיקון עצמי. את תיקון העולם אשאיר לבורא העולם, הוא טוב בזה ממני וחשבונותיו גדולים מכדי שאוכל לחשבנם. אני מקווה שגם אתה תסיק בעצמך, שכדאי מאוד שאתה תלמד את אותם דברים ואת ההצעות לסדר תשאיר לאחרים.. כיוון שעד שנדאג שהם ילמדו אנחנו לא נלמד. כתבתי כבר בפתיח לפורום, שכמו בכל מערכת המנוהלת על ידי בני אדם יש גם אצלינו חסרונות.. הנה, הזכרת את אחד מהם. העיקר שאותנו מחנכים שהתורה אינה מתצחיל ומסתיימת במה שאנו לומדים בבית הספר ובישיבות.. יש לתורה עוד נדבכים והרבה מאוד חומר... ארוכה מארץ מידה ורחבה מני ים... אם נקפוץ על כל החבל לא נגיע לכלום. בישיבות החליטו בגלל חשבון שלהם מהו סדר הלימוד המועדף, בבתי הספר גם הסיקו מה חשוב יותר.. אתה חושב שיש יותר חשוב? ייתכן, 70 פנים לתורה! כך תלמד אתה, כך תלמד את ילדיך, כך גם תלמד את תלמידך. בהצלחה

למעלה