רפידות לנעליים

רפידות לנעליים

שלום, קניתי נעליים של סידי דגם ארגו 2. הרפידות שבאות עם הנעל קשיחות . יש למישהו המלצה על רפידות רכות יותר ונעימות וייחסית דקות? תודה, יוסי

avihersh

New member
בחנויות להנעלה וציוד אורטופדי ניתן לרכוש

רפידות. הניסיון שלי, נסה את הרפידות הדקות ביותר. אגב - קשיחות זה יתרון בנעלי רכיבה

indo1

New member
קצת שונה ומיוחד, אולי יתאים

הי, אולי ישמע מפתיע, אבל אני משתמש כבר כמה שנים דוקא ברפידות חצי קשיחות. במשך הזמן ניסיתי שלושה סוגים ואחת כבר העברתי בין כמה זוגות נעליים: הראשונות היו של חברה שמצאתי בסופר פארם. סוג של ספוג מוקצף, ג'ל וריפוד. הן היו קלות, אבל ההרגשה היתה שלרגל קצת קשה לנשום. מן הרגשה של לחץ, אחרי שעה ויותר של רכיבה. השניות היו רפידות / מדרסים ספורטיביים של חברה בשם ניקן. הן רכות וסופגות ובמשקל הן כבדות יותר. אבל, מה שמצא חן בעיני היה השילוב של סופג זעזועים מוקצף, יחד עם שכבת מגנט אשר עוזר לזרימת דם תקינה ומונע עייפות, ועוד שכבה שלישית שיש בה בד שנקרא ביו קרמי. הוא "משחק" עם אנרגיה בתדר אנפרא אדום והבונוס העיקרי שגיליתי הוא פירוק מהיר יותר של חומצת החלב. התוצאה ? - כף רגל "ערנית" וגמישה והעייפות שמופיעה רק הרבה יותר מאוחר. קשה לי להסביר בדיוק, אבל הן גם נותנות יותר כוח ועזרה בסיבולת. מצאתי בהן רק מגבלה אחת וזה - שבגלל השכבות הן יחסית עבות ובתוך נעל שהיא כמו כפפה לרגל נוצר לחץ. הפתרון יכול להיות לקנות מראש נעל במידה יותר גדולה. אבל מה שאני בחרתי הוא את האפשרות של המדרסים המגנטים "הפשוטים" של אותה חברת ניקן. מכאן, שהסוג שבו אני משתמש הכי הרבה זמן ואלה הרפידות הקבועות שלי - הן מה שהם קוראים מדרסים מגנטים. זה משטח של חומר פלסטי דק וקל, חצי גמיש, עם חורים לאוורור ובליטות לעיסוי (הבליטות רק בצד אחד, כך שאפשר לבחור באיזה צד להשתמש). השילוב של ההרגשה הקלה, יחד עם זה שהן דקות - מאפשר להכניס אותן כמעט לכל נעל. וההרגשה ? הכי קל לי לספר את זה ממה שסיפר לי רוכב אחר שמשתמש בהן גם כן. הוא ירושלמי ורוכב בקבוצה (ומן הסתם גם ב ע ל י ו ת). הוא מספר שעד שהתחיל עם המדרסים האלה הוא בדרך ראה את הגב של הדבוקה. מאז שהן אצלו בנעליים (כבר כמה שנים) הוא רגיל להיות בחוד ובין הראשונים. אם תרצה עוד מידע או תמונות, יש כאלה בקישור שצירפתי. שיהיה בהצלחה ורכיבות מהנות :)

nathandor

New member
למה אין מחיר בלינק ששלחת? האם זה מוצר MLM

אני מאוד ספקני למוצרים שנמכרים בשיטה שיווק רק שכבתי.

indo1

New member
את השאלה לגבי המחיר מציע להפנות לבעלי האתר :)

בכל מקרה, מניסיון אישי, כמו שסיפרתי - המדרסים נהדרים. יחד עם זה אני ממליץ לכל אחד לבחור מה מהם מתאים עבורו.

indo1

New member
לי הם עלו..הפירוט כאן

לי הם עלו: הדגם הספורטיבי - 390 ש"ח (לפני כ 5 שנים) הדגם הפשוט, זה שאצלי גם היום - 360 ש"ח (גם כן בערך 5 שנים) בהצלחה

indo1

New member
את השאלה לגבי המחיר הייתי מפנה לבעלי האתר :)

בכל מקרה, מניסיון אישי, כמו שסיפרתי - המדרסים נהדרים. יחד עם זה אני ממליץ לכל אחד לבחור מה מהם מתאים עבורו.

nathandor

New member
הפנייה למדרסים של Super Feet

זאת הפנייה ולא המלצה כי לא ניסיתי בעצמי אבל נתקלתי באותה בעייה ובפורומים בחו"ל המליצו. הבעייה העיקרית הינה למצוא סוליה נוחה בעובי הסוליה המקורית. אני ניסיתי כל מיני רפידות זולות וזה לא עזר וחזרתי לאלו של SIDI. המוצר אינו זול כ-200 ש"ח והוא נמכר בישראל ברשת למטייל. http://shop.lametayel.co.il/cgi-bin/lametayel/SUPERFEET.html אולי אחד הרוכבים שמשתמש יכול לשתף אותנו בנסיון מוצר זה. לינק לאתר החברה בחו"ל http://www.superfeet.com/ בברכה, דורון

nathandor

New member
אם אתה שואל את השאלה- כנראה שאין לך צורך

אבל (לא קשור לרכיבת אופניים) למדרסים יש תפקיד לתקן כל מיני תיקונים ביציבות/כאבי גב/ מבנה הרגל וכו'. אני לא אורטופד ולא מתיימר לכך. הדיון אגב נגע ברפידות . מדרסים בדרך כלל נבנים בהתאמה אישית ללקוח ע"י מקצוען ואילו רפידות זה קונים מוכן מהמדף. ראה לינק לא מבוקר: http://www.reader.co.il/article/6623/מהם-מדרסים-ומה-הם-עושים

אילון22

New member
רפידות לנעל רכיבה?

הביומכניקה של נעל רכיבה שונה לחלוטין מנעל הליכה או ריצה בנעל מבית טוב עם סולייה קשיחה (כגון קרבון) העומס מתחלק באופן שווה ואין לחצים על הקשתות, הגידים או שרירי כף הרגל הוספת מגנטים ("לשיפור זרימת הדם"...) הוא תעלול פירסומי של חברת ניקן- Nikken היפנית שמכניסה מגנטים לכל דבר שנלבש או זז... כל מה שצריך בנעל רכיבה זו סולייה קשיחה ורפידה נעימה שתאוורר היטב את כף הרגל

jekyll1

New member
לא מבין הרבה

אבל יש להניח שאלו המשתמשים ברפידות בטוחים שהמב השתפר לאחר השימוש. דומה למגה גלופלקס יש כאלו שחושבים שזה גימיק ואחרים בטוחים שזה מה שהוריד להם 15 שנים מהגיל ועשה אותם נערי גומי.יש להניח שהאמת היכן שהוא באמצע.

אילון22

New member
הוויכוח בנושא מגא-גלופקס הסתיים

לאחרונה הוכח שאין כל תועלת ממשית בתוספי מזון כאלה אבל מי אני שאבקר את אלה שנהנים לאכול את הסחוסים הללו?

jekyll1

New member
לך תדע

אנשים מוזרים יש כאלו שאפילו משלמים עבור התענוג.

YKOREN

New member
הרופא שלי אומר שזה עוזר רק לכיס של היצרן

וכך גם לגבי ויטמינים ומולטי ויטמינים למינהם

jekyll1

New member
באידיש אומרים

אז אמר. עובדה היא שמיליוני אנשים ובעצמם עשרות מליוני אנשים צורכים את הכדורים הצבעוניים הללו ומוכנים להשבע שהחיים אחרי , שונים לחלוטין טובים יותר כעת. אגב האם השימוש בג'ל מסייע לך בזמן הרכיבה?

אילון22

New member
אוטר גיזעוקט

אף אחד לא מונע ממך להשתמש בתרופות אליל ולאכול סחוסים... אבל הערך הבריאותי שלהם מפוקפק. Caveat emptor

למעלה