רעש רחוב-מכוניות חודר דרך חלונות חדשים

johnc1

New member
רעש רחוב-מכוניות חודר דרך חלונות חדשים

לאחר שיפוץ מלא, אני מאוכזב מביצועי החלונות.
יש רחוב פנים שכונתי לא סואן חד סיטרי נתיב אחד מבחוץ לביתנו, ומהחלונות כאשר התריס פתוח אנחנו שומעים כל מכונית שעוברת כאילו עוברת בתוך הבית.
לתריס השפעה משמעותית הרבה יותר מאשר לחלונות עצמם, כלומר כשהוא סגור, אז יותר שקט. לסגירת החלון עצמו אין השפעה רבה על מידת הרעש.
כאשר סוגרים יחדיו את התריס והחלון - אז יחסית שקט, (ניתן לשמוע חלש מאוד את מעבר המכוניות).
בחלון בסלון למשל יש לנו בידודית 6-10-6 עם דגם 7300 קליל. רק כאשר התריס (קלילאור משוך) סגור + וגם החלון - אז יחסית שקט.
פתיחת התריס (אפילו כמה שלבים עליונים) - שומעים נהדר את הכביש (גם כאשר החלון עצמו סגור).
ככה זה אמור להיות? האם ההתקנה לקויה או שזה ככה?
אם זה לא תקין - מה אתם ממליצים?
אם זה תקין - יש מה עשות לשפר זאת?
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
לפרק את ההלבשה מסביב לחלון ולבדוק את האיטום שם

סביר שאין כל איטום,

johnc1

New member
מה זו ה"הלבשה" מסביב לחלון?

אתה מדבר על החלק המחובר לקיר או על כנף החלון (החלק עם הזגוגית)?
ואיך מפרקים את זה?

רשר

Well-known member
מנהל
הלבשה - מסגרת שמסתירה את חוסר המקצועיות של מרכיבי חלונות

מכסה בין מסגרת החלון עם המסילות לקיר, בולטת קצת מעל למישור הקיר, פרוק תלוי בצורת הפרופיל ולרוב ניתן עם מרית או מברג בזהירות לא לשרוט את הצבע להכניס וללחוץ החוצה,

גלמיש1

New member
התיאור שלך מעיד על חוסר מקצועיות - בין אם בהרכבה

ובין אם במפרט החלון. אתה בטוח שקיבלת מה שביקשת? זגוגיות בעובי 6 ומרווח בעובי 10 ? עם זה אתה לא אמור לשמוע כלום!
מציעה להזמין איש מקצוע שאתה מכיר וסומך עליו (רצוי מתחום האלומניום אבל אם אינך מכיר אז גם אדריכל/קבלן/מפקח) שיבוא ויבדוק מה באמת שמו לך.

toffi77

New member
בידוד אקוסטי בחלונות

כמה נקודות שאני הבנתי ממחקר קצר על חלונות:
- זגוגית בידודית : בגדול שבירה יותר ומתנפצת, בידוד תרמי גבוה (מומלץ לפחות רווח של 12~13 מ"מ בין הזכוכיות), בידוד אקוסטי פחות טוב.
- זגוגית טריפלקס : חזקה יותר, לא מתנפצת, בידוד אקוסטי גבוה. בידוד תרמי נמוך.
&nbsp
כמובן שניתן לשלב: בידודית שהזכוכית הפנימית היא בעצם טריפלקס וכו'....
&nbsp
עוד נתון: כדי לקבל בידוד אקוסטי טוב צריך שעובי הזכוכיות יהיה שונה - וזאת כדי שלכל זכוכית יהיה תדר תהודה שונה - וכך בלימת גלי הכל מצבצעת ע"י 2 הזכוכיות יחד בגלל שהן לא מתנדנדות באותו התדר.
&nbsp

johnc1

New member
מבחינת מפרט נראה לי שקיבלנו מה שביקשנו

לפחות ככה זה נראה, גם מבחינת הפרופיל, וגם מבחינת הזגוגיות.
עשינו אצל מתקין רשמי של קליל. הוא טוען שזה המקסימום האפשרי.
פנינו לקליל - מחכים לבודק רשמי שלהם... נראה מה יגיד.... מקווה שלא יגיד שזה מה יש.

Sanchez

Member
עד כמה שאני יודע...
זכוכית בידודית לא בדיוק נועדה לבידוד אקוסטי.
היא כן עוזרת בבידוד חום/קור.
&nbsp
דוקא זכוכית טריפלקס היא זאת שמצטיינת יותר בבידוד אקוסטי.

עם חלונות דומים מאד

בידודית קליל, שכנראה הותקנו כראוי, היתה הנמכה רצינית של רעש בניה נוראי מאתר בניה סמוך. בזכות החלונות הללו שרדנו.
לשם השוואה, לשכנים שלי היתה זכוכית רגילה, שכמעט ולא חסמה כלום.
&nbsp

גלמיש1

New member
כדאי לא להתבלבל בין חלונות "אקוסטיים" מיוחדים

שנדרשים במצב של שכנות לשדה תעו]פה/אתר בניה או כביש סואן.
לבין חלונות למצבים 'רגילים' שאמורים לחסום רעשים 'רגילים'.
זכוכית אוטמת רעש בפני עצמה. חלונות פשוטים של פעם גם אמורים להנחית רעש של רחוב נורמלי לא סואן.
זכוכית בעובי 6 מ"מ אמורה לעשות זאת טוב יותר מזאת שעוביה 4 מ"מ.
זכוכית כפולה, כמו שיש בבידודית, אמורה לעשות זאת כפליים.
ורווח אויר גם לו יש יתרון אקוסטי.
ככה שעם כל המפרט שאמור להיות אצלך, לא יתכן שאין בכלל הנחתה אקוסטית של רעש. ולכן ברור לי שמשהו לא תקין.
אצלנו בחלק מהחדרים יש בידודית 4+6+4 וזה מנחית מאד רעשים. נכון שזה לא מספיק כשהשכנים מפגיזים במסיבות או נגד ה 'אוטו זבל' ב 6 בבוקר....

לא נשמע תקין

יש לבדוק קיום אטמים בכל מקום שדורש. יש לבדוק מקוריות והתאמה לדגם.
בידודית פחות יעילה, אקוסטית, מזכוכית שכבות. יש לשקול להחליף.
יש לבדוק איטום לקירות ההקפיים.
יש לבדוק בידוד ארגז התריס, אם גלילה.
בהצלחה.
מאירי רון - יועץ אלומיניום לבניין.

אקוסטיקה בחלונות

רון צודק, המלצות שלו יעזרו להפיק מקסימום מהחלונות הקיימים. השאלה האם המקסימום זה יספק... חלון אלומיניום רגיל הזזה עם תריס גלילה (לא משנה אם זה בלגי או סוג עיצוב אחר) לא יכול לבודד רעש לפי הסטנדטים המקובלים בעולם לשטח עירוני. כאן נדרשת הפחתה בסדר גודל של 40 DB. לזה נועדו חלונות מבודדים ולא חלונות אלומיניום רגילים. רעש זה בעיה בריאותית גדולה וחבל מאוד שאנשים לא חושבים על זה מראש!

למעלה