רעיונות לאיתור חולה

arome1

New member
רעיונות לאיתור חולה

אבי חולה אלצהיימר כ-3 שנים ולאחרונה הוא החל לאבד את דרכו הביתה ואז כל המשפחה היתה מתגייסת ומחפשת אותו. בדקתי עם חברת איתוראן לגבי מכשיר איתור אישי אבל יש בעיה שהמכשיר הוא כמו טלפון סלולארי ואבי מסוגל לאבד אותו. אני שואל האם למישהו יש רעיונות לאיתור ? (לא ניתן להצמיד לו מישהו כי הוא עצמאי ואינו רוצה ליווי)

אירילה

New member
הרי לך כמה רעיונות

1. תמיד יש לך את האפשרות להצמיד ליד צמיד עם הפרטים האישיים של אביך, תתפלא ,אבל זה עוזר. 2. את האיתורן ניתן להצמיד למכנס או לחגורה. 3. אינני יודע עד כמה את/ה מעודכנ/ת ,בישראל החלו להשתמש בכלבי נחיה לחולי אלצהיימר ומטרת הכלב היא להוביל את החולה הביתה ולא למקום אחר אישית אינני יודע אם יש מספיק כלבים ,כי הנושא הוא די חדשני ,אני מכיר חולה שבשימושו כלב כזה. 4. איך אומר חיים? הכי טוב ,שתפנה לעמותת האלצהיימר ואני בטוח ששם ישמחו מאוד לעזור לך. מצ"ב הקישור לעמותה בהצלחה גרשון

nurithro

New member
כלב נחיה יש רק 1 וחצי

ההצעה של כלב נחיה איננה מעשית. לדברי הנהלת העמותה יש חולה וחצי שיש להם כלב נחייה. הספור מאוד יקר, ולא מצדיק הכשרה של כלבים למטרה זו מה עוד שה"עצמאות" בסביבה היא זמנית ואחר כך הכלב לא יוכל לעזור בהנחייה כי החולה לא מגיב...

ס ו פ ר

New member
איתור חולה

ליד שרה יש סידור של צמיד איתור שניתן לענוד ועליו חרוטים קוד התקשרות ועל פיו במידה והחולה הולך לאיבוד מי שמוצא אותו יודע להתקשר אליהם ולהודיע והם מיד יוצרים קשר עם המשפחה אכן נכון איתוראן לא נותן מענה למקרה שהמכשיר הולך לאיבוד. ידעו היכן המכשיר אך לא היכן החולה. לצערנו

אולי להצמיד לו ליווי בדרך עקיפה?

חשוב מאד שאביך לא יצא בלי ליווי או מכשיר שיאתר אותו, כי זה ממש סכנת נפשות (וכבר היו דברים מעולם ל"ע). מכיוון שאני לא מכירה את המצב של אביך ומה הכי מתאים לו ולכם (בכלל, באצלהיימר לא פעם מנסים כמה רעיונות עד שמגיעים למה שהכי מתאים לאדם ולמשפחתו) אני מצרפת כמה רעיונות שעלו לי לראש תוך כדי קריאת ההודעה, אולי רעיון אחד או יותר יתאימו לכם, ואולי בעקבות הרעיונות שלי יעלו לכם רעיונות נוספים: אם זה רק אפשרי, לומר לו שהמלווה צריך להצטרף אליו כי.... (כאן אפשר להמציא כל מיני תירוצים כמו: הוא בדיוק בכיוון, הוא רוצה לדבר איתו על משהו, לעזור לו לסחוב מהמכולת וכו'. נכד או בן, למשל, יכול לומר שכיף לו ללכת עם סבא ושמחוץ לבית סבא רק שלו ולא של כולם...). אפשר אולי לדאוג שהמלווה כאילו "נפגש" איתו במקרה בחוץ מיד אחרי שהוא יוצא מהבית (אם הוא יוצא בשעות קבועות), או ללוות מאחור בלי שהוא ירגיש, ואז אם הוא מתבלבל המלווה "כאילו נפגש איתו במקרה" ומחזיר אותו למסלול. אם הוא יוצא למקומות קבועים (מועדון, בית כנסת, הבית של הילדים וכו') יתכן שאפשר לגייס אנשים בריאים מהמקומות הללו, שעוד לפני שהוא יוצא אליהם הם יבואו אליו כאילו לקרא לו כדי ללכת ביחד או כי הם היו בסביבה וחשבו שיהיה נחמד שאם כבר הם ליד הבית שלו ללכת ביחד למקום המיועד. נראה לי שכדאי שלא יהיה רק מלווה קבוע אחד, אלא אם יש אפשרות לדאוג שיהיו כמה מלווים שמתחלפים (כדי שלא יבחין שזהו ליווי מכוון).

ועוד משהו...

גם במקרה שכשאביך הולך לאיבוד "באיזור" ואין שום מצב של סכנת נפשות, עדיין חשוב למצא פתרון לבעית הליווי, מתוך מחשבה עליכם, המשפחה. (הדאגה לשלומו, הלחץ למצא אותו כמה שיותר מהר, הזמן שהמשפחה מגוייסת לחיפושים, אולי גם כעסים בתוך המשפחה ועליו כשהוא אובד... וכו')

למעלה