רעיון נחמד ,אבל...

שבור

New member
רעיון נחמד ,אבל...

פורום גרושים גרושות זהו רעיון ממש לא רע כל הכבוד אבל, אני כגרוש לא יודע עד כמה ארצה לטחון שוב הנושא, וודאי שאף אחד לא מכריח אותי להיות פה , אבל חשבתי שהרעיון הוא לעזוב את העבר ולהתמקד בעתיד לא?

שרי42

New member
בלי עבר אין עתיד

לא צריך לטחון את העבר עד דק, אבל מ``חוויות`` שאנחנו ואחרים עוברים אפשר להפיק לקחים, לשאוב כוח והכי חשוב לתת.

שבור

New member
שרי, לא מדוייק

נכון לא צריך לטחון את נעבר עד דק, אבל גם אין מה לשאוב ממנו כוח הכוח נשאב מהאישיות הפנימית שלנו , ומהתקוות לעתיד , ולא מכשלונות העבר

שרי42

New member
התכוונתי...

לשאוב כוח אחד מהשני. ולמען האמת אני לא רואה בגרושי כשלון. רק פרק לא מוצלח, שעזר לי לפקוח את העינים, שעזר לי להגיע להחלטה שאני את החיים לא מבזבזת, יותר אני לא מתפשרת, גם אם זה יהיה במחיר של להיות לבד.....אתה מבין...כי אין יותר חשוב מלהיות שלמה ולאהוב את עצמי בראש וראשונה....רק אחכ` אפשר להעניק וללמוד לקבל

אוריאנה

New member
אני איתך, שרי

מתי אנשים יפסיקו להתייחס לגירושים כאל כישלון? אולי זאת הצלחה גדולה, להיות מסוגלת לראות את עצמי ואת צרכייי האישיים בין הבעל, לילד, לבית, לקריירה, להורים ועוד ועוד? אולי בריא להיות אגואיסטית פעם? אוריאנה

תאנה

New member
גם אני חושבת כמוך

גרושין זה לא כשלון. וכשהאדם משקיע בעצמו , אוהב את עצמו הוא יכול להקרין את האהבה שלו גם לסביבה הקרובה.

שבור

New member
מה קרה לכם? B-()

אתם נורמלים??? גירושין זה כישלון לפני הכל, זוהי מערכת שהתפרקה, נכון, זהו אולי עשה טוב לחלק מאיתנו אבל זהו עדיין כישלון. אמר פעם איש חכם: ההבדל בין חכם לפיקח הוא שחכם לא נכנס לצרות שפיקח לא יכול לצא מהן. לא רוצים כשלונות תחשבו קודם טוב טוב. אמנם כל כשלון הוא מדרגה מצויינת להצלחה הבאה, אבל הוא עדיין כשלון תתמודדו עם זה. וכן גם אני נכשלתי, אז מה?

אתה בוחר לקרוא לזה כישלון

אני רואה בזה התנסות שלא עלתה יפה. ממש לא כישלון, כישלון בעיני הם אותם זוגות שנשארים יחד כועסים מרירים ולא מסופקים ומן הסיבות הלא נכונות, ורק הפחד הוא שמשתק אותן/ם לעשות את הצעד. או חישובים כאלו ואחרים של כדאיות....זהו כישלון.

שבור

New member
חוזליטה חומד

כנראה שלא הסברתי עצמי כראוי או לחלופין לא הבנת אותי, בכל אופן, הכישלון הוא לא הגירושין חלילה זוהי בוודאי הצלחה, הכישלון הוא הקשר שהתפרק, החתונה, הילדים למי שיש, זהו הכישלון , זה שקמנו והלכנו ברור שזו הצלחה , אבל למה לכל הרוחות נכנסנו לזה?

כי רצינו להיכנס לזה.

מהסיבות הלא נכונות אולי ...אבל, אף פעם אי אפשר לדעת בביטחון עד הסוף לאן ועד כמה...פחדדדדד!!!!

שבור

New member
חוזליטונת

אם נכנסנו לזה מהסיבות הלא נכונות כנראה שזהו אכן כשלון, אוף אני שונא להיות כ``כ צודק. וחוצמזה חוזליטה לא היתה יפה היא היתה ההיפך הגמור...

אם אתה מתעקש...

היא היתה מכוערת? אז אולי אני אנטיתזה שלה, כמו שכישלון אני הופכת להצלחה, מן אומנות הרטוריקה שכזו.בריא.

למה חשובים ההגדרות ?

כישלון או לא , כל אחד והסמנטיקה שלו. זה בסכך הכל הגדרה... מילה ! מה שחשוב זאת ההרגשה ! שלכם, ענבר

יפעת*

New member
גירושין זו בחירה- דעה אישית

בדיוק כמו הבחירה להינשא למישהו מסוים. כמובן שתמיד זו החלטה זוגית, ולא תמיד שני הצדדים מרוצים ממנה באותה המידה. גירושין זה לא דבר קל,אבל זה לא כישלון,כי אם הצלחה להבין ,שאנחנו נמצאים במקום לא נכון. או שההחלטה שעשינו פעם, אינה תקפה למה שאנחנו מרגישים או חושבים היום. יפעת

יפעת*

New member
לא חושבת שאני טועה

גם אם הגירושים נכפו, זו בסופו של דבר בחירה של אחד הצדדים לסיים את הקשר. כמו שכתבתי, לא תמיד שני הצדדים מרגישים אותו הדבר לגבי הסיום הזה. אבל להמשיך לחיות בתוך קשר שלא זז לשום מקום או לא למקום טוב אין בזה שום טעם, גם לצד הלא מעוניין. אני לא מכירה זוגות גרושים, שלא ניסו קודם דרכים אחרות, במטרה לשקם את חיי הנישואין. אני אישית לא רואה שום דבר חיובי, בלחיות ביחד, רק משום שפעם בחרנו בבן זוג מסויים לחלק איתו את חיינו, אם מאותו הקשר כבר לא נשאר שום דבר, מלבד הסטוריה משותפת.

מה קרה לך?

על איזה כשלון אתה מדבר? להיפך אחרי הגירושין התחלתי לפרוח אתה מכיר בערך עצמך! מצליח להתמודד ל ב ד עם כל כך הרבה בעיות שלא האמנת שתצליח לבד! אסוף את השברים ואז אולי תוכל לזקוף ראש להנות ולהבין שאף אחד מהצדדים לא נכשל... קח נשימה עמוקה ותתחיל להנות מהחופש והיה מי שאמר: ``אלוהים כנראה מכוון אותנו לפגוש את האנשים ה``לא נכונים`` לפני שנפגוש את ``הנכונים`` כדי שנוכל להעריך את המתת`` ואל תשכח: ``כשדלת אחת של שמחה נסגרת, אחרת נפתחת, אבל לפעמים אנחנו מביטים זמן רב מידי על הדלת הסגורה ולא רואים את זו שנפתחת בפנינו``

למעלה