רעיון מעניין ו...

loogi 24

New member
רעיון מעניין ו...

מרענן לשם שינוי מכל הקישקוש האינסופי שיש ברשת עולה משהו שהוא בעל תוכן וראוי לצפיה יש כאן גם סוג של מסר אחר אני חושב,שמעבר לכל הפרסומות,לכל הניסיונות לעצב אותנו דרך אמצעי התקשורת יש אחרי הכל גם חיים אישיים,יש בעיות,לבטים וכו' - וזה משהו שלא כל כך נראה באינטרנט כלומר ההתוכנית מוסיפה איזה מימד אנושי למדיום די שטוח... ייתכן שבאופן פרדוקסלי,דווקא ניסיון אפשרי של המטופלים לצנזר חלק ממה שהיו אומרים בטיפול רגיל ללא מצלמות דווקא הניסיון הזה להמלט מהמצלמות חושף אותם יותר...שזה מעניין בפני עצמו ואני לא בטוח שתוצאות של טיפול כזה נחקרו לגבי שאלת האתיקה - האם ורדה רזיאל זה אתי? (להבדיל אלף הבדלות שכן הגברת באך נראית ונשמעת רצינית) האם ד"ר פיל זה אתי? אופרה וינפרי (סתם בלי קשר חח) זה אתי?

פושקיה

New member
איך אפשר להשוות בין ורדה

שזה שאלה ספציפית של אדם שלא נחשף (לא רואים אותו) בנוגע למשהו ספציפי, לבין לעבור טיפול ארוך טווח? אתה בכלל מבין מהו טיפול? לא שאני חסידה של ורדה, ממש לא.. אבל זה משהו אחר לגמרי - להתקשר לספר על עצמך ולשאול שאלה ספציפית, מאשר להתחיל טיפול של X מפגשים ולא לדעת לאן הטיפול יכול להגיע

loogi 24

New member
לפושקיה

נתתי את ורדה ודומיה כדוגמא לשאלה : האם טיפול חייב להשאר בדלתיים סגורות וכן אני מבין מהו טיפול באופן אישי ביותר ולא רק מלקרוא על זה האם בחירה של אדם לחשוף חלק מחייו האישיים זו לא זכותו? בניגוד לנאמר פה ע"י גברת ארבל,אף אחד לא כופה כאן כלום וגם אם בגדול זה לא הדבר הכי רציני בעולם שנעשה בתחום,ההתלהמות והעליהום הזה על מי שבסופו של דבר מעלה למודעות של אלפי גולשים חלקם צעירים יותר שמה שמלמדים אותם בטלוויזיה ובאינטרנט זה שאנורקסיה זה דבר יפה ואפילו מומלץ,שריבועים בבטן לגברים זה אידאל,שכדי שתהיה לך חברה כדאי לך לבחור בדואודורנט X ...פשש ממש תכנים הולמים ביותר מה אני אגיד לך ארבל... הכי קל זה לבוא בטענות,אבל אם כבר מי שמשחית את הצרכנים של המדיות השונות הם דווקא המפרסמים שמשתמשים בתכסיסים הכי גרועים כדי למכור משהו...אני אישית מזמן לא פותח טלוויזיה (ולא אני לא אדם דתי )והאינטרנט הפך מזמן להיות מקבילה של הטלוויזיה מבחינת התכנים הרדודים אם לא גרוע מכך אז אם רוצים להעלות דיון על אתיקה על הכיפאק,בואו ניקח את כל המכלול של מה שקורה ברשת ובטלוויזיה בואו ננתח את זה. תסלח לי הגברת באך,הרעיון מעניין ויפה אבל את בטח תסכימי שזה לא טיפול אלא רק הצצה לטיפול,שבגדול זה גם אחלה בעיני טיפול רציני הוא רחוק מעין המצלמה,לכן על אף שאני לא הייתי חושף את חיי האיישים כך,זאת זכותו של אדם לבחור לעשות כן ולכן אני לא ממש רואה בעיה אתית

הצצה לטיפול

ראשית, תודה על דבריך מאירי העיניים ומעוררי המחשבה. הטיפול שאפשר לראות בתוכנית, משלב למעשה אלמנטים קיימים וידועים שחיברנו אותם יחד באופן חדשני. למשל, ישנה גישה טיפולית הנקראת "טיפול קצר מועד", שלפיה נפגשים מראש למספר מצומצם של פגישות טיפוליות, בעיקר סביב מטרות מוגדרות לגבי הנושא שידון בטיפול. "טיפול קבוצתי" הוא טיפול של קבוצת אנשים, שכל אחד מהם משתתף ומביא את סיפורו האישי מול קהל אנשים ששומע ומגיב, ולא רק מטפל "אחד על אחד". ההקשבה של כל הקבוצה, יחד עם התגובות שחברי הקבוצה מגישים למשתתף, מהווים חלק חשוב בטיפול. אלמנטים מעולם הטיפול המשפחתי ואף אימון, שבהם ישנה גם הכוונה, ולא רק הקשבה דינאמית. כל אלה נמצאים גם בסיטואציה של התוכנית. כמו כל דבר חדשני, יש תגובות סוערות וגם מתנגדים. ברור ששלוש פגישות הן לא כמו תהליך ממושך. ובכל זאת, אם תצפה בפרקים הבאים, תראה שבמסגרת האפשר, היתה רצינות רבה. אני מזכירה לכולם שמה שראיתם, אלו הדקות הראשונות של המפגש הראשון!!! גם בקליניקה פרטית ללא מצלמות, מפגש ראשון בין מטפל למטופל הוא קודם כל הכרות והתחברות.

BellA עלמה

New member
איך שאני רואה את זה יש כמה בעיות

1 האי (חוסר שקפות)שקפות של שרון למשל למה בכרטיס שלה לא כתוב שהיא פסיכולוגית ואיזה סוג (חינוכית? שיקומית? קלינית או אפילו עו"ס קליני) אין לי מושג מי היא ד"ר פיל זה ידוע מי הוא ומה הרקע שלו פה זה ממש מעורפל ולא ברור איש מקצוע לא נמנע מלספר על הרקע שלו (המקצועי) פה למרות שנשאלה כמה פעמים היא לא ממש ענתה לי אישית זה קצת מוזר

למעלה