רכישת דירה בבניה מכינוס נכסים

master k

New member
רכישת דירה בבניה מכינוס נכסים

שלום לכולם אני בודק אפשרות לרכוש דירה מכינוס נכסים הדירה בשלבי בניה - גמר שלד- הזכויות הינן זכויות חכירה לא מהוונות (נכון להיום). מס´ שאלות: 1. האם אני יקבל חוזה חכירה או הסכם פיתוח? 2. אם החוזה לא מהוון, האם בהעברת הזכויות אלי יעברו הזכויות מהוונות או שיתכן מצב שהזכויות יעברו לא מהוונות ואני ידרש לדמי היוון? 3. בתור רוכש נכס בבניה אילו מיסים אני יצטרך לשלם? 4. בזמנו יצא היתר בניה שפג תוקפו האם בחידוש ההיתר יהיה צורך בתשלום אגרות בניה מחדש? תודה K

דירה בבניה מכינוס נכסים

קשה לענות לך כי חסר מידע: 1) האם מדובר בדירה בבית משותף (עם מספר דירות) או בבית צמוד קרקע בודד? 2) מיהו בעל הזכויות הנמכרות - הקבלן/יזם שבונה או מישהו שרכש דירה ממנו? כעקרון אתה נכנס לנעלי בעל הזכויות שאותן מוכר כונס הנכסים: 1) תקבל מה שיש למוכר - בדוק עם הכונס. 2) קשה לדעת, יתכן שיועברו זכויות לא מהוונות - בדוק עם הכונס. 3) מס רכישה. 4) יתכן שכן, לא רק בגלל שפג תוקפו אלא גם כי יתכן ואינו ניתן להעברה.

master k

New member
עוד מידע

הזכויות בנכס הן של הקבלן/יזם, הדירה נמצאת על גג בית משותף מה שלא הזכרתי קודם זה שהנכס עומד באותו המצב כ-8 שנים ז"א שהסכם פיתוח שהיה ככל הנראה פג תוקפו מכאן השאלה האם במצב של שלד אני יקבל חוזה חכירה או הסכם פיתוח?

זה לא ממש חשוב

לעיתים המינהל מתייחס לגמר שלד כאל עמידה בתנאי החוזה ואז תוכל לקבל ישר הסכם חכירה. אם לא - תקבל הסכם פיתוח ובהמשך תחתום על חוזה חכירה מהוון. לרוב הצרכים אין הבדל גדול בין שני מסלולים אלו. קשה לי להאמין שמדובר בחוזה לא מהוון כי חוזי פיתוח שנחתמו עם יזמים בשנים האחרונות היו ברוב המקרים מהוונים. אגב, מי ימשיך את הבניה? הרי צריכים לארגן את כל הרוכשים לצורך זה ולהבטיח את העניין מבחינה חוזית. הזהר לא להשאר תקוע עם השלד

למעלה