רכבות בעראק

מצב
הנושא נעול.
רכבות בעראק

רכבות בעראק
אני משוכנע שרבים מכם מסוקרנים כמוני אודות מצב הרכבות בעראק, בהווה ובעתיד. לצערי, אינני איש של בשורות, ואני לא יודע יותר מכם, אבל הודות לרבי בריטי משוגע אחד, נתקלתי בקישור הזה, שמוביל לאתר ובו צילום אוויר באיכות גבוהה של מרכז בגדד. הצילום מחולק למשבצות, וניתן לנוע ביניהן על-ידי הקשה על המשולשים הקטנים בצדדים. מומלץ בחום לאוהבי הרכבות.

oh-da

New member
אני חושב שמצאתי תחנת אוטובוסים

רכבות בעראק
אני משוכנע שרבים מכם מסוקרנים כמוני אודות מצב הרכבות בעראק, בהווה ובעתיד. לצערי, אינני איש של בשורות, ואני לא יודע יותר מכם, אבל הודות לרבי בריטי משוגע אחד, נתקלתי בקישור הזה, שמוביל לאתר ובו צילום אוויר באיכות גבוהה של מרכז בגדד. הצילום מחולק למשבצות, וניתן לנוע ביניהן על-ידי הקשה על המשולשים הקטנים בצדדים. מומלץ בחום לאוהבי הרכבות.
אני חושב שמצאתי תחנת אוטובוסים
מרכזית...לפחות כך זה נראה: http://www.homsonline.com/Irak/Iraq_Baghdad_Satellite_Images_I1.htm

oren*

New member
נשק להשמדה המונית מצאת שם? ../images/Emo8.gif

רכבות בעראק
נשק להשמדה המונית מצאת שם?

באמת שאלה טובה

רכבות בעראק
באמת שאלה טובה
בכל הדיווחים מהמלחמה הוזכרו כבישים, גשרים ונהרות. אבל רכבת הוזכרה רק פעם אחת: כשהודיעו על כיבוש תחנת הרכבת של אל-קאים. במלחמות רבות השתמשו הצבאות ברכבות להובלת אספקה, כאן - שמעתי רק על משאיות. האם יתכן שאין מסילת רכבת שמגיעה לבגדד?

איליה.

New member
מסילות רכבת בעירק

באמת שאלה טובה
בכל הדיווחים מהמלחמה הוזכרו כבישים, גשרים ונהרות. אבל רכבת הוזכרה רק פעם אחת: כשהודיעו על כיבוש תחנת הרכבת של אל-קאים. במלחמות רבות השתמשו הצבאות ברכבות להובלת אספקה, כאן - שמעתי רק על משאיות. האם יתכן שאין מסילת רכבת שמגיעה לבגדד?
מסילות רכבת בעירק
על פי "האטלס הקטן של העולם", מוסקבה 1970, תוואי מסילות הרכבת בעירק הוא כזה: המסילה העיקרית יוצאת מבצרה לכיוון צפון-מערב, חוצה את הפרת בסאמאווה, עוברת דרך בגדד, וממשיכה לאורך הגדה המערבית של החדקל דרך מוסול עד גבול סוריה, משם היא ממשיכה לסוריה ולטורקיה. ענף נוסף של המסילה הוא מבגדד לארביל דרך כירכוכּ. ענף זה של המסילה חוצה את החדקל בתוך בגדד או קרוב אליה. אני מקווה שתיארתי את המצב במדויק, בהתחשב בזה שקנה המידה של המפה שבידי הוא 1:15,000,000.

מצב
הנושא נעול.
למעלה