ריטלין הפרעות זיכרון ומה הקשר?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ריטלין הפרעות זיכרון ומה הקשר?

יש לי בלאגן שלם במוח...הפרעה נפשית הפרעת אישיות פוסט טראומה וחרדות...

השפעות של גידול במוח של יתר לחץ...שנשארו תסמינים שעוד תפקדתי טוב..יצאתי בנס מכל זה..

היה שינוי חריג לפני כשנה וחצי ...עשו MRI ממצא חריג בצד שמאל..אומרים לא קשור..

איבחון של קופת חולים..גם לא קבע לגמרי...

ייתכן הפרעת קשב וריכוז...פגיעה בכמה דברים העיקרי זיכרון תפעולי..
בגדול השפעות קשות..שוכח ימים..תרופות לקחת למרות תזכורות..לא מזהה אנשים..ועוד..
לא ברור לי איך בגיל 47 פתאום מגלים הפרעות קשב שאניח בבדיקות מגיל צעיר בגלל המוח והנפשי..

אין לי אבחנה מלבד LOSS OF MEMORY אובדן זיכרון שזה לא אבחנה זו תוצאה

נתנו לי ריטלין LA 30 מ"ג..בקושי קבלתי בבית מרקחת אמרו זה לא אבחנה...

כרגע לחודש....התחלתי לקחת היום...למה לצפות? כמה זמן לקחת לדעת אם יש שינוי? חודש כמו שהרופא אמר? או אמורים לדעת תוך פחות?
בכלל אתם מכירים קשר בין פגיעה בזיכרון לטיפול בריטלין?

כל הסיפור שלי מטריד אותי..ולא נותנים רופא אחר אומרים אחר יבלבל אותך...משהו מוזר לאללה ..הפסיכיאטרית אגב שללה נפשי..
הנוירולוג אומר אין קשר לממצא. הרגשה שהם לא יודעים בכלל מה הם עושים אלא ניסוי עליי...מה אתם אומרים?

zivadina

New member
הפרעת קשב מאופיינת בפגיעה בזכרון העבודה

כנראה שהרופאים חושבים שריטלין, שעוזר לזכרון העבודה של הפרעת קשב, יעזור גם לזכרון העבודה שלך, שנפגע כנראה מהגידול במוח.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
זה לא עבד..

הריטלין עשה יותר תופעות לוואי והפרעה בפני עצמה מאשר תועלת..אז הפסקנו אותם
הנוירולוג טוען שלממצא במוח אין השפעה ..למרות שהדיווח שלי על משהו לא בסדר עם הזיכרון ממש חופף...
הטענה שלו כיום היא שיש שילוב של הפרעה נפשית עם הפרעת קשב נרכשת (לא מולדת) ופיברומיאלגיה..ובעיות לב וסוכר גבולי ומאזן שומנים...וסיפור חיים שלי עם נסיבות שבודדו אותי חברתית משפחית וזוגית. הכל ביחד לא מאובחן למשהו ספציפי למעשה...מלבד אובדן זיכרון שזו תוצאה לא אבחנה..
נשלל מצב פסיכיאטרי שמדמה דמנציה , נשלל טיפול תרופתי , נשלל גורם פיזי במוח..

מישהי סיכמה את זה ואמרה לי ..במצב שלך למרות שיש לך שיקום והתמודדות לא רעה..אף רופא לא יקח אחריות ויאמר לך בפה מלא שיש לך את כל התסמינים והנסיבות לקבל דמנציה ,סביר להניח אלצהיימר..

מה שאני משתדל לעשות זה לא לתת למצב הכולל ויש מלא התמודדויות מול גורמים שיקבעו בשבילי את העתיד..ולנסות להגיב כלפי עצמי לבטל את ההשפעה על הריכוז..זה מעט מקל..

היום למשל חטפתי מכה רכשית גדולה ממנהלת קבוצת שיקום של נכים כלליים ,שם יש חוגים כמו תיאטרון וקרמיקה שהשתתפתי שנה שעברה בהצלחה .הסיכוי שאשאר בקבוצה נמוך..בגלל שילוב של תקציב שירד ובעיקר כי היא לא מבינה את ההיקף של הנכות שלי פיזית נפית ומנטאלית ומה החשיבות של קבוצה..
נכון זה מעבר להפרעת קשב מה שאני אומר אבל אני חושב אולי שגם בהפרעת קשב תמיכה נפשית חשובה מעבר לטיפול והתמודדות אישית...אני פשוט גם רואה נתונים של עליה בדמנציה בגיל צעיר ( מתחת ל60 ) מטרידה..

ההפרעה הייתה קשה ..התקשרו אליי פון אחרי פון את השני אני בכלל לא זוכר..מי התקשר על מה ולמה רק יודע שהתקשרו..לא הכנתי לאכול מסודר חששתי שאשרוף משהו...פשוט מנסה לנוח..למזלי יש מפגש אחר..של קבוצה אחרת אני מניח זה יעזור ..

ויש לי שאלה בהקשר להפרעת קשב נרכשת זה בר חלוף? או שיש נזק לזיכרון זה רק לחיות עם זה גם לזה לא קיבלתי תשובה ברורה הנוירולוג אמר אני לא יודע ..

אני מקווה שאני ברור קצת כי יש לי מלא בעיות וקשה לפרט בטח שאני ביום כזה , מקווה שלא עשיתי סלט...:)

למעלה