ריביות לפני סגירה

Blanc

New member
שלום
לאחר מומ בין כמה בנקים זוהי ההצעה הסופית שיש לי:

שווי נכס 4 מיליון
מימון 1 מיליון
הכנסה 34k נטו
החזר רצוי עד 6,000

333K פריים p-0.65 ל 25 שנים
225k קבועה לא צמודה ל 9 שנים בריבית 1.83%
134K קבועה לא צמודה 12 שנה בריבית 2.1%
333K משתנה כל 5 צמודה ל25 שנה בריבית 2.24%
החזר חודשי 5,759 שח

אשמח לחוות דעת על ההצעה

82little

Active member
התמהיל מצויין והריביות מעולות. בהחלט לקראת סגירה.
בדקו שוב עם מחשבון את סך הריביות וההחזר החודשי.
ובכל אופן, ניתן לשפר עוד את התמהיל ולהוריד את סך הריביות שתשלמו לבנק (לחסוך אלפי שקלים) בלי לעלות בהחזר החודשי וזאת בעזרת הארכת הפריים, קיצור המלצ ושינוי ביחס בין שתי הקלצ. כלומר משהו כזה:
333 א' פריים ל 30 שנה
185 א' קלצ ל 9 שנים
174 קלצ ל 12 שנים
333 מלצ ל 20 שנים.

ועוד הערה: אף שאני מניח שזו הערה קצת מיותרת כי חשבתם על כך אבל בכל זאת.. נוכח ההכנסות ההחזר בסך 6000 הוא נמוך יחסית. מניח שיש לכם הוצאות רבות ושיקולים כאלה ואחרים. והחלטה שלכם, רק לשים לב שמבחינת היחס בין החזר להכנסה אתם בסף נמוך ועל פי הספר, כלומר בכללי, יש הגיון להגדיל את ההחזר נניח ל 7000 או אפילו 7500 ואז ניתן לחסוך למעלה מ 50 א' שח בסך הריביות.
בהצלחה.

82little

Active member
רגע.. רק עכשיו ראיתי... ציינתי מלצ ל 20 שנה וכו'... אבל צריך להיות מצ אם זה בתמהיל ששלחתם. זה מה שאתם ציינתם...

עדיף לטעמי להימנע בכלל מהצמודה.
כשמכניסים זאת למחשבון (נניח הצמדה של 1 אחוז...) רואים כמה שזה מייקר אז אם אפשר להימנע, עדיף.

עבור משתנה צמודה מה שהצגתם זו בעצם ריבית קצת גבוהה. באחוזי המימון וההכנסות שלכם וכו' המצ היה צריך להיות כ כ 1.7 אחוז,

בלא צמודה אפשר להשיג במלצ כ 2.7 אחוז...
(כנראה שכאן הבנק החמיר איתכם קצת אז צריך לחזור ולהתעקש...)

שוב, אם נדרש לעלות קצת בהחזר החודשי זה עדיף כדי להיות במסלולים שכולם בלי הצמדות.
בהצלחה.

Blanc

New member
תודה על התגובה.
פחות מטריד אותי מסלול המשתנה צמודה כי מתוכנן פרעון משמעותי לאחר 5 שנים. לאורך זמן נשאר רק עם הפריים והקלצים.

82little

Active member
הבנתי...
כאמור, גם אם נשארים עם תמהיל דומה, כדאי לשנות קצת, להאריך פריים לקצר המשתנה ולשנות היחסים בין הקלצים.
בדקו במחשבון ואז קבלו החלטה.
בהצלחה.

למעלה