רוצים לשתף?

כשמתאהבים

זה דורש כל כך הרבה רגישות ופמפום של אהבה והתמודדות עם האגו,זה שיעור חשוב ודי קשה לרובנו,כך נראה לי מכל ההתכתבות הזאת

צודקת בהחלט

כשמתאהבים חשוב לשמור על התקשורת של הזוג הבסיסי, רגישות תקשורת בזמן אמת ולהיות קשוב להלכי הרוח .חובה להבין שמדובר בעוד ולא במקום הנוסף/ת הוא/היא תיבול בחיים ולא תחליף. היינו בשיעור כואב למדי ,הפקנו לקחים...הלקחים מיושמים.לא ניתן להסביר בדיוק מה הם המכשולים ... באופן כללי יש גם אלמנטים של קנאה וריחוף של אחד הפרטנרים שהרי הם גם ב"משחק".כל זוג מתגבר על קשייו בדרכו שלו. אין לכך מרשם למעט לדבר ולפתוח את הלב. אני אישית , באופן שכלתני , בחרתי להדיר רגלי מתחום זה , מורכב מידי עבורי ומטלטל מידי.עברתי מספיק טלטלות בחיי ...אני יודעת בוודאות שאני חיה לי עם האיש שהכי מתאים לי ואוטמת את הצוהר מפני מאהב בר חלוף. ואם אתבדה אני מאמינה שנתגבר ביחד על המכשולים.

שיתוף

אנחנו בזוגיות פתוחה מעל ארבע שנים. מעדיפה ריבוי פרטנרים ולא פרטנר קבוע מחשש להצמדות והתאהבות. הקשר הכי ארוך שהיה לי על בסיס כמעט יום יומי ארך ששמונה חודשים אבל עיקרו היה וירטואלי ומהתל לא אמין דיו. התאהבתי אך נפגעתי ובחרתי להדיר רגלי מתחום זה. בן זוגי הכיל אותי , "לימד" אותי איך להתנהג ועודד אותי כל עוד היה לי טוב במצב, משראה שאני סובלת בחרנו ביחד לשים לקשר סוף. אני מכירה את הנוספת של בעלי, מחבבת אותה מאוד מעריכה את בגרותה הנפשית ואת שכלה, מפרגנת לה. הקודמת אומנם הכרתי אך לבסוף לא יכולתי להכילה עקב התנהגות ילדותית = אהבה יותר לקבל מאשר לתת . ראיתי בקשר מעין ניצול וחוסר בגרות.כשאוהבים מוכנים גם לתת ולא רק לקבל... , הגורם לקנאה היה שבעלי היה שקוע המון שעות בה , במקום "להגות בי יומם וליל" הגה בה יומם וליל אין סוף SMS, מיילים שיחות ...הלך לישון כשחולם עליה והתעורר כשחלם עליה . ואני איה מקומי? חשתי כאילו אני הנוספת ולא היא . המינון היה מוגזם ואני נשכחתי.... הרגשתי : הלו בובה אני הראשונה! ואת רק הנוספת. את זמנית!! אני הקבועה...ראי הוזהרת!!!!!!!!!!!! על רקע זה בחרתי לשים סוף לסיפור. חלפו חודשים ליבנו בינינו את העניין הפצע הגליד והלקח נלמד. הבנתי שאני אוהבת לגוון עם אחרים אתו ובלעדיו והוא נהנה איתי ובלעדי . הוא אינו רכושי ואני אינו רכושו אבל האהבה והאמון והתקשורת הגלויה קיימת וזה מה שהכי חשוב לנו.

שכחתי תשובה לשאלה

ברגעים אילו הוא אתה , אני יודעת מחכה לסיפוריו וחוויותיו ... כשיחזור ואחזור לי מהחוג. מחכה להודעת SMS ממנו בדרך אליך....מכינה את החיבוק המכיל ומצפה לקבל שני בקבוקי יין מרלו....

ללא ספק דרך ארוכה מאתגרת ומקרבת

אין לי ולאישי היקר ,רגע של חרטה, על המסלול בו אנו בוחרים לחיות הוא מרתק מאתגר ומקרב. סגירת הזוגיות הפתוחה אינה אופציה מבנתינו, אנו מאמינים שכאשר צומח קושי מוטב לשוחח = להתבונן בו בעיניים ולהתגבר עליו. להבין את מניעיו , שורשיו, ולסלול מסלול עוקף קשיים.הקשר בינינו מיוחד ועמוק וכבר שרדנו כמה קשיים בחיינו . ממליצה לכל המתקשים בתקשורת לקרוא את הספרים "לאכול להתפלל לאהוב" והספר "להתחתן" בספרים אילו מצאנו המון תובנות ....

../images/Emo140.gif משתפת

כמה זמן (בערך) אתם בזוגיות פתוחה? מעל שלושים שנה, רב הזמן היתה פתוחה חד- צדדית. בלי רצון / צורך שלי לנוספים. אני התחלתי להתענין ולפנטז על נוספים לפני שנתים בערך. מה אתם מעדיפים,הרבה פרטנרים מזדמנים או פרטנר אחד קבוע? כרגע מעדיפה אחד קבוע, למרות שנהנתי גם מהקשרים המזדמנים שהיו לי מה הקשר הכי ארוך שהיה לכם (או יש לכם) עם נוסף? חמישה חודשים בערך האם קרה שהתאהבתם בנוסף? כן בן זוגי מפרגן למרות הקושי ואני מאוד מעריכה את זה. יודעת שזה לא קל לו. האם קרה שבן הזוג שלכם התאהב בנוספת? כן אם בן הזוג התאהב בנוספת, איך קיבלתם את זה? באהבה ופירגון, לפעמים קינאה, עם הרגשה שהזוגיות שלנו לא מובנת מעליה וחשוב להשקיע בה. היו גם תקופות/ ימים של משברים. סך הכל הפיתיחות הגבירה אצלי את האהבה אליו ותרמה לזוגיות שלנו. המון שיחות על הכל. האם נפגשתם עם נוספת של בן הזוג שלכם? אם כן איך זה היה (נחמד,נהדר,מעניין,מבאס) ? נפגשתי עם הנוספות ומכירה את רובן. מסקרן, נחמד, מרגש ומעניין. לכל אחת והדברים המיוחדים לה. אם אתם יודעים שברגעים אילו ממש בן הזוג שלכם נמצא במפגש ,איך אתם מרגישם? בדרך כלל מפרגנת, יש מצבים שהקינאה מתעוררת ואני יודעת שזה בסדר. מה גורם או גרם לכם לחוש קינאה כלפי בן הזוג (או שאתם מאילו שאין בהם שום קינאה) ? הרבה שנים עם שינויים רבים במשך הזמן. היתה אצלי מעט קינאה יחסית לכך שהיו לו הרבה קשרים ריגשיים (והתאהבויות) עמוקים. יצא שתקופה ארוכה לא היתה בי קינאה בכלל ובאופן מוזר הקינאה הגיעה רטרואקטיבית, בעיקר עקב כך שהבנתי שיש לו עולם ומלואו שאני כלל לא שותפה לו. בגדול השיתוף ברגשות ובמחשבות והאהבה
שאני זוכה לה מאוד עוזרים לי.

תודה לכל מי ששיתף

לי זה עוזר להבין שיש הרבה מהמשותף למרות ההבדלים אצל זוגות שנמצאים בזוגיות פתוחה.זו דרך שלא מקבלת את הזוגיות כמובנת מאליה . יש רגעים שבהם אני רוצה לחזור לימי התום של הזוגיות המונוגמית ויש רגעים שאני שמחה על הדרך. לפעמים אני מרגישה שאין מספיק אנשים סביבי איתם אני יכולה לחלוק את מה שעובר עלי,עליינו. אז טוב שיש את הפורום הזה (גם אם לפעמים נראה שהוא נוטש את התפקיד שלשמו הוקם)

PLAMAR

New member
קדימה נשתף

כמה זמן (בערך) אתם בזוגיות פתוחה? 8 שנים מה אתם מעדיפים,הרבה פרטנרים מזדמנים או פרטנר אחד קבוע? מורכב ! בגדול גם וגם תלוי בקליק ובחיבור וכמובן מי הפרטנרית. מה הקשר הכי ארוך שהיה לכם (או יש לכם) עם נוסף? 3 שנים האם קרה שהתאהבתם בנוסף? כן אם התאהבתם בנוסף איך בן הזוג שלכם קיבל את זה? בהתחלה מאוד נלחצה עד שקיבלה הסבר שהיא תמיד שומרת על מקומה בטוח. האם קרה שבן הזוג שלכם התאהב בנוסף?לא האם נפגשתם עם נוסף של בן הזוג שלכם? אם כן איך זה היה (נחמד,נהדר,מעניין,מבאס) ?בעיקר מסקרן אם אתם יודעים שברגעים אילו ממש בן הזוג שלכם נמצא במפגש מיני ,איך אתם מרגישם ? בהתחלה זה היה סוג של קינאה כולל חרמנות מרגשת כזו...היום בעיקר חרמנות וסקרנות והרבה פירגון מה גורם או גרם לכם לחוש קינאה כלפי בן הזוג (או שאתם מאילו שאין בהם שום קינאה) ? אין קינאה....בטוחים אחד בזוגיות ואוהבים ככה שאין מה לקנא.

למעלה