רוצים להרוס אותנו

יוֹאב

New member
תנסי לחשוב בהגיון

החילונים לא רוצים לממן שיעורי דת - זו כפיה? ההפך הוא הנכון - אם המדינה תיקח מהמיסים שאני משלם, ותפנה אותם כלפי קיומה של דת, זוהי הכפיה, הרי מכריחים אותי לשלם מיסים.

spoop

New member
חוצפה!

אבל גם הכסף שלנו הולך למוסדות חילוניים! מה נראה לך שכל הדתיים לא משלמים מיסים?!

רולדההה

New member
מה אחוז הדתיים במדינה לעומת ../images/Emo98.gif

חילונים? [נא לעזוב כרגע מסורתיים, שגם מתחנכים בבתי ספר ממלכתיים] הגדרתה של מדינת ישראל היא חילונית, לפי מהותה הציונית ולפי כוונות מקימיה. אני מצטערת, אבל לשבת וללמוד תנ"ך כל היום אפשר בבית, לא צריך לתקצב את זה, בדיוק כמו שאני לא מבקשת מהמדינה לתקצב את אימוני הכדורסל שלי, או את שיעורי פיתוח הקול של החברה שלי או את לימודי המדעים המורחבים שלי.

רולדההה

New member
את פשוט מסרבת להבין, מה? ../images/Emo98.gif

קיצצו לכם בלימודי היהדות. בבית הספר שלי, שמאוד חשובה לו האנגלית, קיצצו בחצי את שיעורי האנגלית. ביננו, לאנגלית יש הרבה יותר חשיבות לעתיד שלי. למה לכם מגיע הכסף ולנו לא? עכשיו, יש לך תשובה ברורה על זה, או שאת מעדיפה שוב להתמזמז ולשחק אותה ראש קטן?

Rotema3

New member
../images/Emo127.gif

היא יוצרת את ההפליה, מעצם רצונה שייתיחסו אל הדתיים בצורה שונה.

spoop

New member
כי זה קיצוץ על קיצוץ!

יש לנו 4 שעות אנגלית בשבוע.זה מספיק קצוץ בשבילך? ו...שעה התעמלות.

One Echoe

New member
../images/Emo127.gifלמה לא נותנים לי תקציב

על שיעורי הפיתוח קול שלי?

One Echoe

New member
אין דבר כזה כפייה חילונית.

כמו שאת מדברת על אלוהים, זכותי להגיד שהוא לא קיים.

spoop

New member
תראה אני לא בכיינית

אני רגילה לחוות והפגע מקיצוצים,ואף פעם לא חשבתי שזה בגלל שאני דתייה. אבל לא להעביר תקציבים מאושרים לכל מוסדות הלימוד הציוני דתי זה קצת חשוד.

One Echoe

New member
תראי.

אני לא מאמין שיפגעו לכם בתקציב ברמה שהתקציב שלכם יהיה יותר נמוך מבתי ספר חילוניים. כנראה שהיו לכם הרבה הטבות. ממה שאני יודע, באולפנות יש המון הטבות לתלמידים... אז עכשיו החילונים והדתיים הלאומיים דומים. זה הכל. די להתבכיין.

spoop

New member
בטח יש הטבות...

ההורים שלי משלים 6,000 שקל בשנה וסה"כ יש לנו טיול שנתי אחד ו2 שבתות אולפנא.

One Echoe

New member
ההורים שלך משלמים 6000 שקל

בשנה? מה לעזאזל? אני זוכר אותך מספרת פה לכמה סיורים יצאתם מהאולפנה.

זה גם מה שאנחנו שואלים. על זה שמקצצ

ים לנו. ואני לא עובד עליך מי שלא מאמין שיבדוק. ישיבת נתיב מאיר בירושלים. 026422572

רולדההה

New member
אז אתם טיפשים שאתם משלמים. ../images/Emo98.gif

זהו. אצלנו בבית הספר, בכיתה ט' עם טיול של שלושה ימים, מסיבת סוף שנה וספר מחזור משלמים בערך שמונה מאות שקלים. תסלחו לי, אבל אם אתם משלמים כל כך הרבה, למה אתם צריכים את הכסף של המדינה? קשה לי לראות מה בית הספר שלכם עושה עם כל כך הרבה מזומנים, בעוד שבבית הספר שלי יש רבים שלא יכולים לעמוד אפילו בתשלומים המועטים ולא מביאים אפילו אוכל לבית הספר. אני חושבת שבית הספר שלי צריך הרבה יותר כסף משלכם.

כי הבצפר שלך מקבל פי 2 ממה שהבצפר ש

לי מקבל אז ההורים שלי צריכים לשלם יותר. וכל האבסורד בזה שאחר כך אנחנו יוצאים הנצלנים וה"מקבלים את כל הכסף מהמדינה" למרות שההורים שלי וכמעט כל הדתיים הלאומיים משלמים מיסים בדיוק כמו חילונים. שלא נדבר על זה שמיסי ישוב אצלנו זה מעל אלף שקל בחודש אז אחר כך אומרים שההתנחלויות האלה לוקחות את כל התקציב של המדינה.

למעלה