רוצה שינוי

karina335

New member
רוצה שינוי

יש לי בי צד באישיותי שהייתי מאוד רוצה לשנות. אני כל הזמן שופטת אנשים, יוצרת מעמדות בראשי- מי מעליי ומי מתחתיי. אני מרגישה שיש בי הרבה רעל ושנאה- שנשפך לכל עבר. אני מלכלכת על אנשים בראשי- לא תמיד אומרת להם כדי שלא יחשבו עליי כל מני דברים, ואז הלכלוך הולך וגדל ומצטבר וגורם לי להיות לא נעימה, עצבנית ודכאונית, במקום להיות משוחררת ,לקבל אנשים כמו שהם ובעיקר לאהוב. הייתי מאוד רוצה להשתנות ולהפסיק, אך זה משהו שאני עושה כבר הרבה שנים. אשמח לייעוץ.

דיבבלעס

New member
קודם כל

כל שינוי הוא תהליך, אם תלחצי על עצמך בקטע של שינוי ותגידי "אוף למה אני לא משתנה כבר" זה רק עוד יותר יבאס אותך וילחיץ וגם לא ממש יזיז אותך קדימה... מה שצריך זה לאט לאט להשתפר, לגבי שיפוטיות וביקורתיות שגורמת לכעס רב שזה נראה לי הבעיה העיקרית שהצגת פה, הייתי מציע לך להתמקד בנשימות, בזמן שאת עושה נשימות לחשוב על אנשים שאת לא אוהבת או מקרים שעשו לך רע ולשחרר בנשימות. לגבי יצירת ה"מעמדות" נסי פשוט לחשוב אילו אירועים בחייך הביאו אותך לתפיסה כזו,אולי אירועים בתקופת הילדות...? ואז לראות מה עושים עם זה... בגדול צריך להבין שאין בכלל דבר כזה מעמדות הכל בראש שלנו, כי אם נניח מישהו מצליח יותר ממך במשהו מסוים את יותר מוצלחת בתחום אחר ולכן אין מקום להשוואה בכלל, מה גם שהישגים זה דבר דינמי ומשתנה היום הוא יותר מצליח מחר את... כך שכל ה"מעמדות" הללו זה כל מיני דברים שאנחנו יוצרים, ברגע שתביני שזה לא רציונלי ושבכלל גם הצלחה והימצאות ב,מעמד" גבוה(מבחינת אנשים אחרים)לא מעידה בהכרח על שמחה וסיפוק בחיים אז זה ירגיע אותך-אני מאוד מאמין בהבנה רציונלית של הדברים ....

תחשבי שכל אחד מאיתנו יאהב מישהו

שלא השיג כלום בחייו, שלא עשה כלום, ובכל זאת יש לו ערך עצום והוא יקר לנו ומשמעותי מאד חוצמזה על תלחצי על עצמך - את צריכה לעבור מנהרה ארוכה וחשוכה כדי לצאת אל האור, אך האור מחכה לך .

למעלה