רוצה לשתף אתכן

hagaram

New member
רוצה לשתף אתכן ../images/Emo3.gif

בת דודה שלי ילדה לפני שבוע, בן שני. אני מבלה איתה הרבה, ואני רוצה להגיד לכן שהוא פשוט לא יורד לה מהציצי... הוא כל הזמן על הציצי שלה. שלא תבינו, היא מאוד מבסוטית שהולך לה עם ההנקה, עם הבת הגדולה היא התייאשה מהר, אותי זה מלחיץ...
נראה לי כאילו או שהוא ימצוץ אותה עד שהיא תיגמר או שהוא יישאר תלוי שם עד גיל 18......... אני קצת מבוהלת מהעניין, בלילה היא שמה אותו לידה ונרדמת והוא פשוט אוכל וישן מתי שבה לו. במשך היום הוא דווקא ישן אבל מאחה"צ, ההפוגות ממש קצרות, איך שהיא שמה אותו בעריסה הוא מתחיל לבכות. למנוסות שבינכן - זה עובר מתישהוא???

virlomi

New member
תשובה מלא מנוסה

אם לשניהם טוב - למה את לחוצה. הוא עדיין פיצפון בעולם זר לחלוטין - הוא צריך את הקרבה שלה - אז לא להלחץ - זה עובר.

מעיןבר

New member
הי הגר

אני לא הולכת לספר לך סיפורים - השבועות הראשונים קשים <את מוזמנת לעלעל קצת ב"נשים לאחר לידה - תמיכה" או ב"הורים לתינוקות" וגם ב"הנקה" יש לזה לא מעט הדים>. אם ההנקה חשובה לך ואת רוצה שהיא תצליח אז יש לזה השלכות כמו לישון לפעמים עם התינוק <ואת לא מתארת לך כמה זה כיף
>. כל עוד האמא לא נראית לך מתוסכלת ואולי אפילו נהנית כנראה שזה לא כ"כ נורא. זה מסוג ה"דברים שרואים משם לא רואים מכאן". ברגע שנולד התינוק את פשוט אדם אחר, אפילו אם את לא מתאהבת בו מהשניה הראשונה הוא והטיפול בו נמצא לפני הכל, בראש סדר העדיפויות. לבת דודך יש לפחות את המזל שהיא מצליחה להניק בשכיבה, אני לא הצלחתי בחודשים הראשונים מה שאמר קימה בלילות לישיבה. ולמה שטוב - ייתכן שראית קפיצת גדילה, יש כזאת כבר בימים הראשונים לאחר הלידה, זה נמשך 24-48 שעות ומיועד להגדיל את כמות החלב שיש לאמא אבל אח"כ נרגע. דבר נוסף - ייתכן שהתינוק עוד לא הפך יום ולילה, בבטן זה הפוך להם כי כשאנחנו עירות הטלטולים מרדימים אותם. יש פטנטים להפוך יום ולילה ורצוי ליישם מהרגע הראשון בבית. בכל מקרה בחופשת לידה זה פחות קשה כי את בבית ויכולה להשלים שעות שינה כשהתינוק ישן. ומכאן לטיפ שקיבלתי מגיסתי כשרק ילדתי - מרגע שחוזרים הביתה את מכוונת את עצמך לפי התינוקת - כשהיא ישנה את ישנה. זה אומר שאת מודיעה לאנשים שבשבועות הראשונים את לא רוצה אורחים. זה זמן שלכם כמשפחה להתרגל לחיים החדשים ואת לא צריכה אירוח על הראש. בכל מקרה בעניין הנקה - אם את מעוניינת להניק ושזה יצליח אני מציעה לך ללמוד כמה שאת יכולה לפני <יש סדנאות ואת מומזנת לקורא בפורום הנקה וייעוץ הנקה>. ובכלל כדאי להתכונן ריגשית ללידה ואני מציעה בחום לקרוא את "פתאום הורים" של מיכל גוטליב רגב. שיהיה בהצלחה

new mermaid

New member
מעיין, תני לנו טיפ על היפוך השעות!

אתמול בלילה פתאום נורא נלחצתי: הייתי מאוד עייפה, למרות שהיה יום רגיל לחלוטין (טוב, זה רגיל לחלוטין שאני מאוד עייפה
) ופתאום חשבתי: מה אם הייתי צריכה לקום להניק עוד שעתיים?!?!
והתבכיינתי לחצי "מה עשינו? למה הכנסנו את עצמנו שוב?" וגם קמתי כך הבוקר...
להגר (ולעצמי?): זה קשה מאוד, ואצלנו נוצר סדר יום רק כשבאה המטפלת (1/2 שנה), אז אולי זה הטיפ הגדול ביותר מנסיוני: בהתחלה כמובן להניק כמה שיותר וללכת לפי התינוקי (ולא לנקות אבק כשהוא ישן, כמו שהיה חשוב לי
) אבל באיזה שהוא שלב לנסות ליצור סדר יום והפרדת
-
. ואולי מעיין תלמד אותנו איך...

רוצה טיפ ? אניחושב שאצלנו היתה

דוגמא חיה ... הטיפ היחדי שיש לי הוא ארוחת בוקר . אחרי שבועיים או חודש (כבר תרגישי לבד) כשתרצי לסדר - תתחילי מאורוחת בוקר , אפילו להעיר לארוחת בוקר (6\7\8) - לשחק איתם קצת - להשאיר על הבטן וכו, לשים לישון , ואז יש כבר את שאר הארוחות מסודרות. ברגע שמכניסים למשטר של כל 3-4 שעות אוכל גם הלילה והיום מתאפסים. עם הזמן הם מרגישים את הבית , ההתארגנות ללילה וכדומה . דבר נוסף הוא הנקת הלילה ...- אם את מניקה אותם במיטה - תוך כדי שינה , הסבירות שהם יפסיקו היא ממש קטנה . חם להם ונעים , הם עם אמא במיטה וגם מנשנשים קצת. נורא חשוב להניק אותם מחוץ למיטה - אז תראי שהם לא כ"כ ממהרים להתעורר. גם נורא חשוב לזכור שזה גם אופי וגם עונה - אני חושבת של ילדים של קיץ "מתאפסים" מהר יותר מאשר אלה של החורף.

ילד ב

New member
תינוקות יונקים לא "מכניסים למשטר"

של האכלה כל 3-4 שעות ולא של מרווחים אחרים! תינוקות יונקים יודעים לווסת לבד כמה הם צריכים לאכול, וכמונו המבוגרים, הם לא אוכלים ושותים מהשד במרווחים קבועים. לפעמים הם רוצים כל שעה-שעה וחצי ולפעמים הם פותחים פער של 4-5 שעות. בכל מקרה, בשבועות הראשונים הם צריכים לאכול בין 8 ל-12 ארוחות ביממה. מי שמרווחת באופן מלאכותי את הארוחות של התינוק היונק שלה, מסתכנת בכך שהיא הורסת לתינוק שלה את המנגנון הטבעי של ויסות המזון שלו, מה שכמובן יש לו השלכות לעתיד, ומסתכנת בפגיעה בייצור החלב שלה ובגדילה של התינוק שלה. לגבי הנקה בלילה - רוב התינוקות, גם אלה שלא יונקים, זקוקים לאוכל בלילה עד גיל שנה בערך - הקיבה שלהם קטנה (בגודל האגרוף שלהם) וכיוון שלא נכנס בה הרבה והם צריכים המון אוכל יחסית לגודלם כדי לשלש את משקל הלידה שלהם עד גיל שנה, הם זקוקים להרבה ארוחות ביום. תארו לעצמכם שאתן הייתן צריכות לשלש את משקלכן בשנה אחת - כמה הייתן אוכלות אז?
אז כמובן שלא כל התינוקות דומים, ויש כאלה שמגיל צעיר ישנים 6 שעות רצוף בלילה ויש כאלה שעד גיל שנה יתעוררו 3 פעמים בלילה לאכול ושני הקצוות האלה בתחום הנורמה. לגבי ההרגשה ש"התינוק כל הזמן על הציצי" - האם גם האמא מרגישה כך? יכול להיות שהתינוק לא תופס טוב את השד, יונק בצורה לא יעילה ולכן צריך להיות "כל היום על הציצי" כדי לקבל את כמות המזון שהוא זקוק לה. אם האמא מרגישה שיש בעיה, את יכולה להפנות אותה לפורום הנקה פה בתפוז (מספר 317) ושם ישמחו לעזור לה

אצלנו היה בדיוק ההיפך בהנקת לילה

כשהייתי מניקה את שחר איתי במיטה - היא לא היתה ממש מתעוררת וגם אני לא, וההרדמה חזרה היתה מהירה. כשהיא ישנה במיטה שלה (מה שלא קרה רוב הזמן) לא הייתי יכולה כמובן לחוש את הסימנים המוקדמים שבאים לפני הבכי. היא היתה צריכה להיות ערה לחלוטין ובוכה כדי שאני אשמע אותה ואז ההרדמות חזרה של שתינו היתה לוקחת יותר זמן. בסביבות 7 שבועות היא התחילה לפתוח קצת מרווחים ולישון בערך 6 שעות רצוף בלילה (אבל השמחה שלי היתה מוקדמת כי בגיל 6-7 חודשים זה נפסק).

שיפסלה

New member
עוד טיפ

במשך היום מדליקים רדיו בחדר של התינוק ובלילה מכבים כדי שילמד שבלילה יש שקט וביום לא. כשקמים להניק בלילה משתדלים לעשות את זה באורות נמוכים (אני הייתי מנמנמת בהנקה הלילית) ובשעות היום דואגים שהסביבה של התינוק תהיה מוארת. זה לוקח כשבוע-שבועיים אבל בסוף מתהפכות להם השעות

TheSunshine

New member
רציתי לשאול באותה הזדמנות לגבי

השינה המשותפת. יך אפשר לישון עם התינוק במיטה? אין חשש שנסתובב עליו במהלך הלילה?

לינה משותפת היתה בשבילי הצלה

כל כך הרבה דברים היו שונים ממה שציפיתי ותכננתי וזה היה עוד אחד מהם. בזמן ההריון היה לי ברור שאין שום סיכוי שאני אשן עם תינוקת במיטה שלי (ובהתחלה גם לא תכננתי להניק). בכלל לא הבנתי את ההורים המוזרים האלה שמרשים לילדים להכנס להם למיטה. תוך שבועיים אכלתי את המילים האלה
היות והנקתי לא היה דבר יותר נוח מזה, להניק בשכיבה, להתכרבל עם התינוקת הקטנה שלי ולהרדם ביחד איתה. אני מעריצה נשים שמצליחות לתפקד בלי שינה. לדעתי אין שום סיכוי להסתובב על התינוק בלילה וגם שמתי לב שהשינה שלי היתה שונה כשישנתי איתה במיטה. תמיד הייתי מודעת לנוכחותה. כמו שאת לא נופלת מהמיטה בלילה. זה גם לא הגיוני שזה יהיה מסוכן - כל משפחת היונקים ישנים עם הצאצאים שלהם והענין של לינה נפרדת הוא בעיקר ענין תרבותי - ככה אנחנו רגילים פשוט. כשעוד ניסיתי להניק בישיבה בחדר שלה, מצאתי את עצמי נרדמת בישיבה כשהיא עליי וזה נראה לי הרבה יותר מסוכן. מה שכן , בהתחלה שמתי את הכרית ההנקה בינה לבין אבא שלה כי אני חושבת שהאינסטינק של האב פחות מפותח.

hagaram

New member
מה שמטריד אותי בעיקר, זה איך

אחר כך מרגילים את הילד לישון במיטה שלו, אני מבינה שבהתחלה כל מה שהיא צריכה זה אותי וסביר שגם אני אותה אבל אני גם מאוד קנאית לזוגיות שיש לי, שהיא מאוד טובה! ולא הייתי רוצה צלע שלישית במיטה באופן קבוע דרך אגב, איך הרגישו הבעלים שלכם עם ההנקה? לבעלי מאוד חשוב להיות שותף לעניין ההאכלה והוא מאוד רוצה שנצליח לשלב הנקה עם בקבוק, הבנתי שזה לא כל כך הולך.

אצלנו לא היתה בעיה להעביר אותה חזרה

החל מגיל 9 חודשים בערך, היא ישנה איתנו פחות ופחות כי זה לא היה נוח לאף אחד מהצדדים. היא התעוררה המון בלילה, וכבר לא היתה נרדמת חזרה כל כך מהר. אז היא חזרה לישון במיטה שלה, ולא היתה עם זה בעיה. אגב, מאז שהיא עברה למיטה רגילה, היא תמיד מתחילה את הלילה במיטה שלה ומסיימת אותו אצלנו (עוברת אלינו לפנות בוקר). אני מרגישה שככה אנחנו נהנים מכל העולמות אבל אם זה היה מפריע לי ולא הייתי כזאת עצלנית אני מניחה שהייתי מחזירה אותה לחדר שלה לכל פעם. אבל בגלל שאני לא מוכנה לוותר על שעות שינה, אני פשוט מתעצלת וזה ממש לא מפריע לנו שהיא מצטרפת אלינו, נהפוך הוא. אבל זה ממש מהפכה בצורת החשיבה שלי, כי לפני הלידה לא העלתי על דעתי לישון איתה במיטה, אפילו דקה. לגבי הזוגיות, אני לא הרגשתי שסידורי השינה היו הגורם המכריע. הלידה והתווספות של ילד למשפחה היתה רעידת אדמה בשבילנו, אז החלק של הלינה היה רק עוד פן כי באופן כללי זה היה שינוי כל כך עצום בחיים שלנו שדרש התסתגלות רבה. לגבי ההנקה - הוא השאיר את ההחלטה בידיים שלי, לא ממש תמך. אם הוא היה מבקש להיות שותף להאכלה, אז הייתי שוקלת לשאוב אבל לא לפני שההנקה מתבססת (כלומר לפחות שישה שבועות). לאב יש הרבה מאוד מה לתרום ואם הוא באמת רוצה להיות שותף מעורב יש אינספור דברים אחרים שהוא יכול לעשות שלא יחבלו בהנקה. אז לא הייתי שוקלת שילוב של בקבוק מההתחלה כי אפילו מעט הבקבוקים שדחפו לה בתינוקיה (
) עשו לנו צרות צרורות במשך שבועות אחר כך.

nubi

New member
../images/Emo6.gif זה עובר...

צריך המון סבלנות. בשבועות הראשונים הם באמת על הציצי אבל אח"כ זה מסתדר. חוץ מזה, שהיום והלילה הפוכים אצלם. לקראת גיל חודשיים זה מסתדר גם. לא לדאוג.

יובל 331

New member
הוא משתמש בה כמוצץ

ולדעתי זה לא נכון לעשות כך, נכון שהציצי מאד מרגיע ויש בו את הריח של אמא אבל גם אמא צריכה לנוח וגם הציצים שלה כדי שיוכלו לתת חלב. לי היה סיפור דומה עם הבכורה שלי, בהתחלה בכל פעם שהיתי מוציאה אותה מהציצי היא הייתה בוכה וכאמא טריה ומלאה יסורי מצפון(משום מה הם לא עברו עד היום) חשבתי שהילדה עוד רעבה ואני חייבת להשאיר אותה שם אחרת היא לא תאכל מספיק, אבל זה עייף אותי מאד ולא נתן לי לעשות דברים אחרים. אז התקשרתי למדריכת הנקה והיא הסבירה לי שמאד נח לילדה כך והיא משתמשת בי כמוצץ, אז בהתחלה היא באמת בכתה ואחר כך היא התרגלה שיש דרכים אחרות להרגע, אגב אם הילד בוכה כי הוא רוצה את אמא כמוצץ כדאי שמישהו אחר ינסה להרגיע אותו שלא יהיה בו ריח של אמא. גם אם הילד לא תלוי על הציצי כל היום היא עדיין אמא טובה

היא גם נפגשה איתך?

אני מקווה שכן. אחרת נשמע לי בעייתי ומסוכן שהיא מאבחנת דברים כאלה דרך הטלפון בלי לפגוש אותכם ולראות את התינוקת יונקת. מבחינתי אין קשר בין הנקה לאמא טובה. גם מי שלא מניקה דקה היא מבחינתי אמא טובה. אבל יש ילדים שזקוקים לקרבה גופנית ולמגע רב ולעולם לא ירגעו רק ממוצץ.

יובל 331

New member
הנקה נמשכת כ- 20 דקות

אולי לא ציינתי אבל הנקה צריכה לקחת כ 20 דקות, וילד אוכל בערך כל 3 שעות, בין הארוחות יש מספיק זמן לעשות גם דברים אחרים, נכון שההנקה לוקחת חלק נכבד בטיפול בילד אבל זה לא הכל. לא לשכוח לקנות טיפות לכאבי הבטן שכל כך נפוצים ב 3 חודשים ראשונים

tonti

New member
20 דקות? אצל מי?

אצל כל אחת זה אחרת. בהתחלה ההנקות יכולות להיות מאוד ארוכות. ולמה 3 שעות? נסי לאכול בעצמך כל 3 שעות בלי מים ובלי אוכל. 3 שעות זה זמן שנכון לתינוק שאוכל תמ"ל/פורמולה. לא ליונק. חלב אם מתעכל תוך שעה וחצי בלבד. בימים הראשונים את והציצי שלך הן כל עולמו של התינוק. זה לא רק אוכל. זה באמת גם ריח ותחושה ומוצץ. אח"כ ההנקות מתרווחות, יש עוד דרכים להריג, הוא מתחיל להתעניין בעוד דברים חוץ ממך, אבל לא בהתחלה.

לא כדאי להגביל משך או תדירות הנקה

לא מומלץ להגביל את הזמן ההנקה, במיוחד לא בהתחלה וגם לא כדאי להניק כל X שעות אלא לפי דרישה. הרי כל תינוק הוא שונה. זו המלצה מסוכנת שעלולה לפגוע גם בתינוק וגם בביסוס הנקה. אם התינוק רוצה לינוק במשך שעה שעתיים רצוף סביר להניח שיש בעיה כלשהי בתפיסה והתינוק לא מוציא ביעילות את החלב מהשד. זה אכן יכול לגרום ליניקה לא יעילה וממושכת אבל הפתרון הנכון הוא לתקן את התפיסה ולא להגביל את משך ההנקה. במקרה כזה כדאי להפגש עם יועצת הנקה כדי לבדוק שהתפיסה טובה ולתקן אותה במידת הצורך.

נ ס ע

New member
יש כל מיני ילדים

הפרטי שלי לא היה תלוי על הציצי. סתם עוד דוגמא

למעלה