רוצה להבין

noy levin

New member
חבר´ה, אני מהמשקיעים.

המרנטז הנוכחית שלי עלתה משהו דומה ובסביבתי לכולם יש מיני עם 3 דיסקים שבטוחים שזה סוף העולם. טוב, החלטתי סופית לרכוש עד שבוע הבא. ראשית, אני צריך שמות של חנויות אמינות. לא חשוב לי אם הן הטובות ביותר אלא אמינות כי אני סובל מבעיית שמיעה באוזן שמאל (בגלל מרגמה) שנית, יש לי עוד כמה דברים לברר: אני קונה רסיבר 100 RMS שש יציאות. בעיקרון ברסיברים אני מבין אבל מאחר שאיני מומחה לדולבים למיניהן, אז מהו הדולבי החדש ביותר? שני הרמקולים העכשוויים שלי יהפכו להיות אחוריים. הם בגובה מטר. אז לפי מה שהבנתי הם רצפתיים (כי הם על הרצפה תמיד, אני צודק?) אני קונה זוג רמקולים קדמיים וסנטר. הסנטר, האם הוא תמיד רצפתי? ואיך מניחים אותו, לאורך,לרוחב? אני קונה גם סאב אקטיבי לפי המלצתכם. מאחר שאין לי מושג על הסאב. יש משהו חשוב שאני צריך לדעת עליו? הסכום על הרסיבר יהיה בסביבות 3000-4000 והשאר על הרמקולים והסאב הזה. לאמיתו של דבר, אני מכיר רק את JBL בוס ופירלס. האם הם מספיק טובים? ואני קונה
 

videoman

New member
אני התחלתי תהליך דומה לא מזמן

גם אני לא מומחה לדולבי, אם הבנתי נכון "הדולבי החדש" הוא פרו-לוגיק 2. אני ויתרתי עליו הדולבי הזה, כשקניתי רסיבר לפני מספר שבועות אצל ליאור מול הקניון. החנות לדעתי אמינה ומומלצת.
 

noy levin

New member
יש כמה מאות קניונים

אני מבקש רק רסיבר משוכלל, לא הכי יקר, אבל שישאיר אותי בעניינים לחמש שנים הקרובות.
 

videoman

New member
קניון אילון

רסיבר: YAMAHA RXV-1000 או RXV-800 יכנסו בתקציב. רמקולים: ACUSTIC-ENERGY EVO3 יחד עם הסנטר המתאים. כנראה גם בתקציב. רק זכור שזו התרשמותי האישית בלבד, לאחרים וכמובן לך תיתכן העדפה שונה.
 

eladts

New member
עוד חנות

שכדאי לבקר בה זו הוליווד סינמה סטור בנמל ת"א, מולי המנהל נמצא פה בפורום ותמיד שמח לעזור. בקשר למודי הסראונד: DTS ו-DOLBY DIGITAL נותנים צליל 5.1 "אמיתי" והם היום סטנדרט בכל רסיבר קולנוע ביתי. DOLBY PRO LOGIC II (וגם NEO 6 ו-LOGIC 7) נותנים צליל היקפי מאות סטריאו (למשל מהממיר של הכבלים או הלווין) וזה סטנדרט רק במודלים החדשים. בדגמים ישנים יותר יש את DOLBY PRO LOGIC הישן יותר שנותן תוצאה פחות טובה.
 

odedee

New member
הסתייגות

בניגוד לדולבי דיגיטל, שבהקלטה שלו אכן נשמרים כל הערוצים שלו בנפרד, רעיון הפרו-לוג´יק (לא משנה אם I או II) הוא פיקציה בבסיסו. משני ערוצי סטריאו אי אפשר לייצר שלושה או ארבעה ערוצים אמיתיים. אפשר לשחק עם האותות, לנחש "בחוכמה" איזה סיגנל צריך להופיע איפה ומתי, אבל כל מעבדי ה-DSP שעושים את המשחקים האלה רק פוגעים במוזיקה, לדעתי. פרו-לוג´יק II זו ההמצאה האחרונה של דולבי ושל יצרני האודיו איך להמשיך ולשחרר דגמים חדשים לשוק אחרי שפג קצת החידוש של דולבי דיג´יטל. זה לא מתקרב לתת חוויה של דולבי דיג´יטל, ואם יש לך דיסק סטריאו, הוא יישמע הכי טוב בסטריאו ולא בשום עיבוד אות סינטטי אחר. עודד (שהדנון שלו לא ניגן פרו לוג´יק מאז שנקנה)
 

odedee

New member
ממש לא.

בדיוק כמו שכתבתי: בדולבי דיגיטל 5.1 נשמרים כל הערוצים מראש במקור, והרסיבר שולח כל ערוץ לרמקול המתאים. בפרו לוג´יק I או II נשמרים רק ערוצי הסטריאו כמו כל CD, והמפענח מנסה לייצר מהם סיגנלים ליותר רמקולים - קדמיים וגם אחוריים. כמה שאני זוכר בפרו לוג´יק לא מנסים אפילו להפריד סיגנלים לסאב או סנטר. יש גבול מה אפשר לעשות לסאונד...
 

eladts

New member
PRO LOGIC II כן יוצר 5.1

למרות הספקנות הבסיסית מהרעיון שאני שותף לה, לדעתי זה עובד לא רע בכלל, במיוחד בסרטים שמשודרים בלויין. נכון, 5.1 אמיתי כמו DOLBY DIGITAL או DTS עדיף, אבל PRO LOGIC II הרבה יותר טוב מ-PROLOGIC המקורי.
 

odedee

New member
איך קשור לווין?

אם אני זוכר נכון יס משדרים סאונד סטריאופוני, לא יותר מזה - למרות שלפני השקת השידורים שלהם הם בהחלט דיברו על ערוצי סרטים בדולבי דיגיטל. על כל פנים, אני חושב שזה פשע לאמר שהפרו לוג´יק מוציא 5.1, ולו בגלל הבלבול שעלול להיווצר בהשוואה לדולבי דיגיטל 5.1. פשוט אין כל מקום להשוואה כזו. גם אם זה מוציא משהו מאותם רמקולים (וחדש לי זה שה-II שולח גם משהו לסאב ולסנטר, חשבתי שהחידוש הוא סטריאו באחוריים), זה רחוק מלהיות באותה איכות.
 

eladts

New member
בלויין ובכבלים אכן משדרים בסטריאו

וממילא אין לממירים שלהם יציאה דיגיטלית. אבל סרטים ותוכניות שכתוב עליהם DOLBY SURROUND קודדו מראש לפענוח במפענח PRO LOGIC כלשהוא ותוצאה המתקבלת לא רעה בכלל. DOLBY PRO LOGIC המקורי היה ל-4 ערוצים - קדמיים, סנטר וערוץ אחורי אחד. ב-PL II יש כבר שני ערוצים לאחוריים וגם הבאס נשלח לסאב.
 

MartinHSabag

New member
Hey Noy

I´ve sent you a message in private which you haven´t answered. I think I can help you out here. Send me your phone number in private. Cheers Martin
 

noy levin

New member
מי זה? מישהו מכיר אותו?

.......................................................................
 
למעלה