רגל בזוית בעת לחיצה על הדוושה

corbalan

New member
רגל בזוית בעת לחיצה על הדוושה

שלום לכולם,
אני מתאמן מזה מספר חודשים על טריינר עם אופני שטח. לפני כחודש וחצי ביצעתי מדידה לטובת קניית אופני כביש. במהלך המדידה אורן העיר לי שבעת הלחיצה אני מוציא את ברך ימין ומרחיק אותה מהאופניים מה שיוצר זווית בעת הלחיצה ויגרום לדלקות ונזק עתידי לברך. יש לציין שלא רכבתי עם קליטים טרם המדידה.
מאז רכשתי אופניי כביש ואני ממשיך להתאמן ושמתי לב שעדיין אני מוציא את הברך החוצה בעת הלחיצה עם רגל ימין. לטובת הדיון אציין שהרגל החזקה שלי היא ימין וברגל שמאל התופעה לא קוראת.
יש למישהוא רעיון מדוע זה קורה האם קשור לכסא? קליטים ומיקומם? זווית חופש של הקליטים?
אני לא מעריך שזה קשור לחולשת שריר מאחר ושרירי הרגליים שלי מפותחים עקב רכיבת שטח בשלוש השנים האחרונות.
אודה לכם על עזרתכם בנושא.
שבוע טוב

זכיר

New member
מיקום חריג של הברך

אקדים ואכתוב שאין דרך לברר את הסיבה לתנועה הזו ללא בדיקה פיזיקלית. ואסיים בטענה שיתכן שאין לכך כל חשיבות.
&nbsp
המקור למנח של הברך נמצא בדרך כלל בכף הרגל\קרסול או במפרק ירך. בכל אחד מהמפרקים האלו יכול להיות מנח חריג בגלל תבנית גיוס שרירים מסויימת או בגלל חוסר גמישות מסויימת או בגלל מבנה עצמות מסויים. כלומר צריך לבדוק את כל אלו.כלומר אי אפשר אפילו להתחיל למצוא תשובה ברצינות בלי בדיקה פיזיקלית.
&nbsp
ועכשיו לתחזית שקיבלת. על פציעה עתידית. אין באמת ראיה מחקרית שתקשור בין מנח שונה לבין וודאות כזו. אולי יש אמונות כאלו, אבל אין ראיות חזקות לעניין. ואם קמה לה לאחרונה איזושהי ראיה כזו, אז אשמח לשמוע עליה, ולבחון אותה.
&nbsp
לקינוח, סרטון של פריסקה ג'פטו, רצה למרחקים, שסגנון הריצה שלה כל כך דפוק וברווזי, כל כך ברור לכל מומחה שרואה אותה רצה שהריצה שלה לא יעילה, שהריצה שלה תוביל לפציעות, שממש אין ברירה וצריך להכין סרטון של 17 דקות במהלכו מישהו חופר בחוסר אונים ומנסה להסביר איך בכל זאת האישה הזו שמה על הקיר בבית מדליית כסף אולימפית בעקבות ריצת מרתון.
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=XSPi3mx84J0

בזהירות והסתייגות אתן "עצה" שנתקלתי בה בקריאה.

מצטרף לכל ההסתיגויות והאזהרות שצויינו,
רק שתי נקודות שכדאי לשים לב.

1) אם מכוונים את הקליט כך שכף הרגל מופנית קלות(מאוד!)
לכיוון האופניים(פנימה),
פחות נוח להוציא את הברך החוצה ברכיבה.

2) קליט עם "ציפה" לעיתים מזיק יותר מאשר מועיל,
מכיוון שהוא מאפשר לכף הרגל --> ברך לסטות לכיוון שאולי מרגיש נוח,
אבל לא בהכרח בריא לטווח ארוך.

לעיתים "ציפה" 0 , עם כיוון נכון, אולי לא נוח בהתחלה,
אבל לטווח ארוך עדיף.

אלו רק נקודות למחשבה ובדיקה ובוודאי לא עצות אופרטיביות.

למעלה