רגישות יתר

טאשקה

New member
רגישות יתר

יש לי ילד בן 7 וחצי. יש לו רגישות יתר למגע ולרעש. זה לא משהו שהיה קיים מאז ומעולם. אומנם, הוא אף פעם לא היה ילד רגוע, אך יחד עם זאת התופעות האלה לא היו כה קיצוניות כמו שהן עכשיו. כל העניין החריף מאוד עם כניסתו לכיתה א'. הוא היה חוזר הביתה עם כאבי ראש, מה שמדאיג מאוד בגילו הצעיר. לקחתי אותו לרופא ילדים, עברנו כל מיני בדיקות והגענו למסכנה שזה פסיכוסומטי. אף אחד לא חשב בכיוון של רגישות יתר. לגמרי במקרה, דיברתי עם השכנה שלי שאמרה שילדה רגיש לרעש וקשה לו לפעמים בגן. שאלתי אותה מה היא עושה בנידון, אז היא הפנתה אותי למרפאה בעיסוק שמתמחה ברגישות יתר. מאחר ולא חשדתי שזו הבעיה של בני, פניתי אליה רק לאחר זמן מה. כבר בפגישה הראשונה הבננו שהגענו למקום הנכון. עכשיו אני מחפשת ספר בנושא. מישהו מכיר? יש ספר באנגלית שנקרא "Sensational kids", שמדבר על הנושא הזה. האם יש משהו מקביל לזה בעברית? תודה מראש

פלגיה

New member
אני לא מכירה את הספר שציינת

אני כן מכירה ילדים עם רגישות יתר, ואכן זו יכולה להיות סיבה לכאבי ראש. יש בעברית ספר כללי יותר שנקרא "ילד שלי מיוחד". כתבה אותו עירית חגי וכשקראתי אותו זו היתה הפעם הראשונה שהרגשתי שכותבים על הילד שלי. כמו כן אפשר לעשות חיפושים בפורום "חינוך לגיל הרך", כי מוזכרים שם הרבה פעמים ילדים עם בעיות וקשיים בוויסות תחושה. גם בפורום ריפוי בעיסוק יש מאמרים בנושא שגם מסייעים לפיתרון. בהצלחה.

טאשקה

New member
טוב לדעת שאת מבינה על מה אני מדברת

הרבה אנשים סביבי לא מבינים מה הבעיה ולמה הילד לא מעוניין לארח חברים אחרי בית הספר. גם המורה בשנה שעברה לא עזרה בעניין. האם הספר שהזכרת לא מדבר בעיקר על ADHD? אעשה חיפוש בפורום "חינוך לגיל הרך", אם כי נראה לי ששם מדובר בעיקר על רתיעה ממרקמים מסויימים וכו'. אומנם הרבה זמן לא קראתי בפורום, אך משם התחלתי את דרכי בתפוז עוד בתקופה שהיו שם לא מעט אנשים שהערכתי וגם היום אני מעריכה את דעתם. חלקם נעלמו ולא פגשתי אותם עוד בתפוז וחלקם משתתפים בפורומים אחרים. מכירה גם מישהי שהחליטה להקים פורום לבוגרי "חינוך לגיל הרך"
. לא יאמן שעברו מאז כבר 5 וחצי שנים. איזו נוסטלגיה! בהחלט אציץ בפורום ריפוי בעיסוק, בטוחה שאפשר למצוא דרכו לא מעט חומר רלוונטי.

יש את הספר The Out of Sync Shild

תרגמו אותו לאחרונה לעברית, תחת השם "הילד הלא-מתואם". ויש לו גם המשך: "הילד הלא-מתואם עושה חיים" או הילד הלא-מתואם נהנה", משהו כזה, עם הרבה רעיונות למשחקים ופעילויות מתואמות. נדמה לי שפורום ריפוי בעיסוק נסגר... או היה בסכנת סגירה. בכל אופן, יש את אתר "חושים" http://www.sensing.co.il/cms/ ויש גם את דף-התמיכה-והשיתוף הזה: http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/...%F2%E5%EC%ED_%E4%E5%E0_%E9%E5%FA%F8_%EE%E3%E9

טאשקה

New member
תודה רבה רבה.

פורום ריפוי בעיסוק אכן נסגר. בהחלט ארכוש את הספרים שהמלצת ואבקר באתר. אנחנו חיים בחו"ל ואין פה מודעות לדברים האלה כמו שיש בארץ, אז זה די מקשה...

למעלה