ראשון לציון...

katykr

New member
ראשון לציון...

אתמול נפגשתי עם ידיד והלכתי ברגל ממקום מגורי למערב ראשון לציון (תאמינו או לא ..) ואני חייבת לציין שאמנם שתי הערים ממש קרובות, אבל יש הבדל די גדול ביניהן. משום מה, ראשון הרגישה הרבה יותר נקייה, הרבה יותר שקטה, ואפילו הרבה יותר בטוחה, כלומר- היא מרגישה הרבה יותר בטוחה.היה ממש נעים ללכת שם, שלא כמו בהרבה אזורים בחולון (ג´סי כהן, אהמ אהמ). ידיד שלי אמר לי שזו פשוט השכונה המסוימת ההיא (נווה ים\אחוזת ראשונים ואיפושהו ליד נווה שקמה). תמיד חשבתי שחולון היא עיר שקטה, ויחסית גם די נקייה...אבל מתברר שיש יותר נקיות ושקטות ממנה.מה אתם חושבים? חולון היא עיר שקטה? נקייה? אתם מרגישים בטוחים כשאתם הולכים ברחובות העיר?

j a c k y

New member
אני גרה בנווה ים:)

ורגע לפני שתשאלו... הקשר שלי לחולון... אני לומדת במקווה, וכל החיים שלי כמעט אני בחולון כי יש לי שם חברים:) אז ככה... אני גרה בנווה ים ואני מתה על השכונה הזאת... באמת... ההורים שלי כל הזמן מעלים את הנושא הזה של לעבור דירה ואני פשוט לא מוכנה לשמוע על זה... בקשר לטיפוח של השכונה... זהו טיפוח של המערב כולו... מערב ראשון נקרא גם "המערב החדש" כי (כמעט) כל השכונות שם חדשות. אז מן הסתם, הדירות יקרות ולעירייה יש אינטרס לשמור על האיזור נקי... האוכלוסייה בנווה ים נורא צעירה השכונה קיימת פחות מעשר שנים... ואנשים שבאו לגור בנווה ים היו זוגות צעירים עם ילדים קטנים... אז הרבה יותר נעים להסתובב שם. אני לא אגיד שאין ערסים, יש, והרבה (אבני החושן:)) אבל הם לא מציקים ואפילו נחמדים, אז מה רע בלגור פה? מבחינתי? שומדבר:) אההההה וקטי... השכונה ליד נווה שקמה, אני חושבת שאת מדברת על כרמים:) איפה שהפארק הגדול עם המים?:)

katykr

New member
לא יודעת...

אני הייתי בפארק קטן כזה עם שעון חול שבמקום חול יש בו חרוזים...

j a c k y

New member
אהההההההה

זה גם איכשהו חלק מנווה ים:) כי הבניינים שממול הם רחוב הנחשול, שהוא חלק מנווה ים אז אני חושבת שזה גם שייך לנווה ים:) שמת לב שהעמודים האלה זה שעון שמש בעצם?

נווה ים..גמני גרה שם..

זה אזור בסדר, לא משהו..ני הייתי מעדיפה לגור לחולון, ככה יהיה לי הרבה יתר נוח להגיע לבצפר, לישיבות בשברולט לחברים ולשיעורי נגינה שלי. נווה ים היא שכונה ש..ממ..ני גרה שם עשר שנים בדיוק, והיא בדיוק נבנתה כשעברתי אליה. היא דיי חדשה אז היא נקייה וקארין צודקת במה שהיא אומרת, אבל..העניין הוא שנווה ים משלמת אקסטרה כסף כדי שינקו את האזור..לפחות לנקיון חולון אתם לא משלמים כל כך הרבה כמונו..ונחנו משלמים המוןן.. במקרה שלא ידעת קארין...בסביבות ה500 שקל בחודש לניקיון.. ועדיין היא לא ממש נקיה, רק מראה על התיפקוד כאן.. ערסים..ממ..יש כמה, חלקם נחמדים חלקם לא. מה שכן-כולם זורקים פה ליכלוך על הריצפה (ואז באה אמא יעל וצורחת עליהם שירימו..הם ניבהלים..מרימים רצים לפח אשפה זורקים ובורחים..) ו..קטי...אל תרגישי כל כך ביטחון במערב ראשון..כבר היו דברים שם.

katykr

New member
הקטע של הביטחון...

כולם פה לקחו את זה כל כך ברצינות. תראו, אני לא יודעת מה אתכם אבל כל מקום שאני נכנסת אליו נותן לי הרגשה אחרת, עושה לי מצברוח אחר. למשל להכנס לקניון רמת אביב עושה לי הרגשה נפלאה, זה פשוט מקום שאני מרגישה בו טוב. בלגיה, זה מקום שאני מרגישה בו טוב. אין איך להסביר את ההרגשה הזו, אבל ככה זה- אני פשוט מרגישה שם טוב. מערב ראשון עשה לי הרגשה טובה. זה הכל. יש מקומות שללכת אליהם לא עושה לי הרגשה טובה כמו בת ים (ולפני שתגידו סטיגמות! סטיגמות! אז כדאי שתדעו שגרתי שם פעם, אז זה לא עניין של סטיגמה) או אמסטרדם, או ג´סי כהן או השכונה שמאחורי קוגל שליד המכללה למנהל. ולא יעזור לכם שומדבר, אני פשוט מרגישה שונה בכל מקום שאני הולכת בו. ואין שום קשר לסטיגמות, אני מכירה אנשים מהשכונה שמאחורי קוגל, ואין לי שומדבר נגדם, ואני לא חושבת שהם פושעים או כל דבר אחר בסגנון. השכונה, האופן שהיא בנויה, האוירה שם (בכל שכונה יש אווירה אחרת), מצב הרחוב, הנקיון וכו´, כולם משפיעים על מצב רוחי במקום המסוים. אז תפסיקו לצעוק שאלה סטיגמות, כי זה לא! זו הרגשה אישית ופרטית שלי.

ממש לא

אמרתי שאת לא בסדר!!!...אבל ממש לא.. אמרתי בסך הכל, שאל תרגישי בטוחה כל כך באף מקום, ואולי באמת בנווה יפ בטוח יותר מבשכונות מסויימות, לא אמרתי שלא, ולא אמרתי שכן. ני לא אוהבת סטיגמות, אבל גם לא האשמתי אותך בסטיגמות, וגם אם את סטיגמטית זו זכותך. סתם הארתי את פנייך לעובדה שאף מקום לא בטוח, וגם לא נווה ים. כי לפני כמה שבועות נאנסו כאן כמה בנות
בטי..~אל~אל~אל~אל..

^NB^

New member
כי לא היית ברמת אליהו

בכל עיר יש את האיזורים שלה ...

צודק..

רמת אליהו ממוקמת קרוב מאוד לנווה ים והיא ממש אבל ממש לא בטוחה, וזו לא סטיגמה בכלל, היא פשוט לא בטוחה. ני עדה לכמה שהיא לא.

זאי זאי

New member
אוי אוי רמת אליהו

סליחה
נווה אליהו... אולי נווה ים נראת בטוחה אבל לכל עיר שכונה ורחוב יש את האנשים שלה וכולנו שונים נגיד בנווה ים ליד המכולת השכונתית כל יום יש מקבץ ערסים משועממים כבר בני 30 עדיין משוויצים במכוניות שלהם
ולעומת זאת רמת אליהו
אין-
כניסה
נגיד דוגמא מהחיים יום כיפור אני ואחי הגדול וכמה ידידות הולכים לפארק בערך ב 11 בערב ככה סתם מתנפלים עלינו רוסים ערסים קוזאקים
במכות כן הם היו שיכורים וזה לא מצדיק אהה וגם על גראס לכל תומכי "עלה ירוק" באותו יום תקפו נער בן 18 ועוד אחד וחברה שלו בני 16-17 . ובשביל של הקניון היו מכות לא מזמן חבורת ערסים כמובן!! וברמת אליהו אונס או שבע אני לא מנסה להרתיע אף חד אבל בזה אני עם יעל
we r not safe

ממ....

"נווה אליהו"..אלאבהחטי!! אממ..כן. בעיקרון רמת אליהו היא שכונה חביבה למדי ני אוהבת אותה היא נורא ישראלית כזאת.. אבל בלילה היא ממש לא בטוחה...חברה שלי נאנסה שם
בטי אל.. ותמיר אתה לא תקבל פרטים..

זאי זאי

New member
לא לא צריך פרטים

אני מעדיף לא לדעת אחר כך יש ת´קטע בלה בלה יעדע יעדע שיהיה...

purple blood

New member
ג´סי כהן אהם אהם.

אולי אני לוקחת את זה אישי מידי, אבל מה אמור להביע ה"ג´סי כהן אהם אהם" הזה? זוהי סתם סטיגמה. אני גרה כאן כמעט כל החיים שלי, ואני כבר דיי זקנה אז זה יוצא הרבה, וג´סי כהן היא שכונה בדיוק כמו כל שכנותייה. אז תעשו טובה, בלי סטיגמות והערות שמראות על בורות ודעות קדומות, ובואי לבקר כאן לפני שאת זורקת משפטים. וכן, יועיל אם תחשבי לפני שאת מדברת ותשלבי מעט טאקט עם המילים שלך... ואני חייבת לציין שבג´סי כהן יש גנים ירוקים, הרחובות נקיים כמו או אפילו יותר מבשאר העיר, והאנשים- כמו בכל העיר, יש ויש.

katykr

New member
את חושבת שבחיים לא עברתי

בג´סי כהן, אם כן את טועה! עברתי שם הרבה פעמים, ואני אף פעם לא מרגישה ביטחון כשאני עוברת שם. לא אמרתי שומדבר על האנשים ששם, לא אמרתי שאת פושעת או כל דבר אחר בסגנון. אני פשוט לא מרגישה בטוחה לעבור בשכונה שם. מצידי תגידי את אותו הדבר על השכונה שלי... אני רק אמרתי את מה שאני מרגישה. לשלב טאקט? מה את רוצה שאני אשקר לגבי מה שאני מרגישה לגבי שכונות מסוימות בחולון? אמרתי את האמת, אני לא מרגישה בטוחה ללכת שם. אני לא אמרתי שכל מי שגר שם הוא פושע- גם אצלי באזור יש מקומות שלא נעים ללכת בהם. סך הכל הבאתי דוגמה.

NiGa

New member
גם תגידי סטיגמות בלגנים,

אמנם זאת הכללה נורא בוטה אבל בד"כ לסטיגמות יש מקור כלשהו... בכניסה - "ברוך הבא" ביציאה - "החלמה מהירה"

Rastaman Chant

New member
בדיוק....

אין לך מושג למה את לא מרגישה בטוחה... בגלל שיש סטיגמה מסוימת.. היא די נכונה לגבי חלק מהתושבים של השכונה(אני מתעסק עם העניין הזה די הרבה) אבל רק בגלל החיים הקשים שהם עוברים או שהם עברו. ושוב אנחנו חוזרים לדיון שהיה בשרשור של העלה ירוק... כנראה שהמצב לא ישתנה, אם לדעתך כדאי שעמירם סיון(סתם דוגמא) ש"עבד" "מאוד" קשה (מסכן שלי) והוא גם בן אדם ממש משכיל(בערך כמו אח שלי בן 24, שעוד לא למד באוניברסיטה), ירוויח 30,000 שקל ביום!! ,ומזל(שם נפוץ) מג´סי כהן תרוויח 2000 שקל בחודש. אז כדאי שתשקלי שוב... לפני שאת אומרת שג´סי כהן לא בטוחה.. אולי הכל בגלל הצורת חשיבה של אנשים ימנים שתומכים ב"שוק החופשי" הזה. ומה האבסורד המטורף פה, שאנשים מג´סי כהן בעצם תומכים בימין!! במקום לתמוך במדיניות סוציאלית שתעזור להם והיא לטובתם, הם תומכים במדיניות של שוק חופשי, שחמישית מהמדינה הם עניים!!! איך זה יכול להיות?? שוב, כדאי לבדוק קודם מה גורם לך לא להרגיש בטוחה בשכונה הזאת.

למעלה