ראיון עם בן טל-שחר...

Talia E

New member
ראיון עם בן טל-שחר...

בעודי מסדרת את ה- inbox שלי (שעומד כרגע על 1,086 הודעות בלבד, במקום כ- 1,500 שהיו בו קודם
), "גיליתי" המון דברים מעניינים... הנה למשל ראיון עם בן מחודש מרץ, שכנראה בקשתי ממנו לצורך דף הקבוצה (כך נדמה לי לפחות...). חשבתי שהוא עשוי לעניין את אלה שלא קראו אותו בזמנו, אז הנה הוא...
מה נראית לך התכונה או התכונות החשובות ביותר, שכדאי לתלמיד לפתח כדי להיות תלמיד מעולה? בסופו של דבר, יש רק תכונה אחת קובעת: התמדה בלימודים. בלעדיה, שום דבר לא יעבוד. איתה, הכל יעבוד בצורה מושלמת.
פשוט כך. מה נראית לך התכונה או המחשבה המפריעה ביותר ללימוד? אם המטרה הוצבה, שום דבר לא יכול להפריע. אם המטרה הוצבה, כל מה שקיים עוזר להגשים אותה. אתה מלמד כ- 60 תלמידים [זה היה המצב במרץ
... - ט.א.] ועדיין נותן יחס אישי לכל תלמיד ותלמיד; תוכל לספר לנו קצת על אופן ההתמקדות שלך בתלמידים? כיצד אתה מחלק את הקשב שלך בשיעורים? זוהי אמנות שלמה - אמנות ההדרכה. אני אגיד כרגע ש: 1. כל תלמיד הוא מאסטר שהולך ומתגלה. 2. אין תלמיד שהוא פחות מוכשר, או פחות מאסטר. 3. כל תלמיד הוא ייחודי. כל תלמיד הוא אדם שמסוגל לשנות את מהלך פני ההיסטוריה, של האנושות ובכלל. זה לא אומר שכולם יעשו כן. יש כאלה שאני יכול להרגיש שהם מתכוונים ליצור שינוי גדול, הבדל משמעותי; אחרים לא מעוניינים בכך, אבל זה לא אומר שהם לא יכולים. תן לנו בבקשה כמה טיפים בנושא הדרכה... 1. כשאתה מדריך, אתה עצמך עובר הדרכה, בין היתר באיך להדריך. זה אומר שאני משתפר מהדרכה להדרכה... עד אין סוף. 2. הדרכה אינה שונה מכל פעולה אחרת. יש לך מטרה - ואת חותרת אליה. כמו בכתפיים, או כמו בכל חלק אחר של השיעור. במקרה זה כדאי לדעת לאן את חותרת, מהי המטרה - ופשוט לחתור אליה בפשטות וביעילות, כמיטב יכולתך. אם היא שם, המטרה, היא תושג באופן מלא או חלקי. ובדרך תתרחש למידה רבת עוצמה, גם עבור המודרך וגם עבור המדריך. 3. ליהנות ולהעביר את זה בכיף. כיצד אתה רואה את שמבאלה בעוד שנה מעכשיו? - מספר אופטימלי של תלמידים + רשימות המתנה גדושות. - שיעורים עוד יותר טובים מהיום. - יש לנו מקום קבוע משלנו (בשכירות), אבל עדיין רוב השיעורים (או לפחות חציים) יתקיימו בסניפים האנרגטיים החיצוניים. מה נראה לך שכדאי לשפר בשמבאלה? כדאי? הכל, כמו בכל דבר בחיים.
אני מרגיש שאני לא מפיק את המירב מהשאלה... אני מפספס משהו בכוונה שמאחוריה... מה את בעצם רוצה לדעת? מקום להערות או דברים שבא לך להגיד: קבוצת-הלימוד שלכם היא נפלאה, אל תזלזלו בה, תטפחו אותה לרמה הגבוהה ביותר. דף הקבוצה הוא מדיה לימודית רבת-עוצמה. שכל אחד ואחד מכם ייקח אחריות ויעשה בה שימוש נכון. תתייעצו איתי אישית אם יש צורך. וכעת לשאלות הסטנדרטיות...: קצת על עצמי: אני יצור אנושי, בן 31, שכמו כולנו וכמו כל חלק אחר ביקום מחפש אהבה ומוצא אותה בהדרגה.
אוכל אהוב: בשניה זאת, הממ... סלט ירקות מדהים יהיה cool. ממה הכי נהנה בשיעורים: מהצמיחה וההתקדמות של אמני הקונג-פו לעתיד ומכך שכבר עכשיו החיים שלהם משתנים משיעור לשיעור. מה הייתי רוצה לשפר בלימוד שלי: המממ... קלילות, זרימה, פתיחות, עוצמה, שלווה, זכירה, מודעות. מסר לחברי הקבוצה: אף אחד לא יכול לחיות במקומכם, אף אחד לא יכול להגיע לשיעורים במקומכם, אף אחד לא יכול לבחור במקומכם, בכל שניה, עכשיו ותמיד.

indigoheart

New member
איזה ../images/Emo77.gif מקסימה

הכי ננגעתי מ: "מה נראית לך התכונה או המחשבה המפריעה ביותר ללימוד? אם המטרה הוצבה, שום דבר לא יכול להפריע. אם המטרה הוצבה, כל מה שקיים עוזר להגשים אותה." כמה פשוט. זה ענה לי על כל מיני שאלות שמטיילות לי בראש כמו נמלים. דלית
אף אחד לא יכול לחיות במקומי!

למעלה