קרובים רחוקים

אספרסו2

New member
קרובים רחוקים

היום בבוקר בוואטסאפ של המשפחה הבזיקה תמונה של הבן דוד מחייך מאוזן לאוזן כשברקע זוגתו ועולל קטן.
היא מעל 40 ,לא היו ילדים,מה שמוזר שבכלל לא ידעתי על הריון.
ואז אני מרגיש תלוש לגמרי...מי נגד מי?הרי היום הכל אפשרי,הריון או פונדקאות?בן או בת?איך לברך אם אני לא יודע על מה?
אחותי ענתה לשאלותי,"כן,בת,גם אני לא ידעתי על ההריון אבל ראיתי אותה לפני כמה חודשים והבנתי".
אולי ככה זה אצל אשכנזים,כל אחד לעצמו ולא מדברים הרבה,אני בטוח שבמשפחות ממוצא מזרחי הקשר יותר חזק.

חחחח לא הייתי מכלילה, יש משפחות ויש משפחות - מזל טוב

אתה רציני

עם המשפט האחרון הזה שלך?
עם מחשבות מהסוג הזה פלא שלא ידעת?
גם אני לא הייתי משתפת אותך ...

אספרסו2

New member
מספיק עם כל הפוליטקלי קורקט הזה

תיכף תגידי לי שאין הבדלי מנטליות שקשורים במוצא עדתי בישראל?
נו באמת,הדביקות המשפחתית ואני לא אומר זאת לשלילה מאפיינת יותר את המזרח התיכון ודרום אירופה,בצפונה כמעט לא תראי את זה.

forglemmigej

New member
ממה שנחשפתי במפגשים עם מנטליות אחרת

הם יותר מרכלים אחד על השני מאשר נהנים זה בחברתו של זה.

תקרא לזה איך שאתה רוצה

לא ממש אכפת לי.
הפורום הזה הפך לאחרונה למקום לא כלכך נעים, ולא, לא רק בגללך.
שיהיה במזל טוב

אספרסו2

New member
עדיף אבל לדבר על המציאות כמו שהיא

אני לא מבין מה לא נעים בזה,דווקא פתחתי נושא שאמורה להיות בו נגיעה לכולם בפורום הזה ולמה לא לדבר עליו פתוח ולשים את הקלפים על השולחן.

forglemmigej

New member
היתה אתי מישהי בכתה

טיפוס מאד פרטי כמו שאומרים, אף פעם לא היתה בזוגיות לא עם מגדר זה או מגדר זה, כמו שאומרים בשבדית hen , זה מציין מין נייטרלי, הם גם מחנכים את הילדים בגנים או בבתי הספר בלי התיחסות מגדרית אבל לא נכנס לזה, קיצר, יום אחד לקחתי את אבא של טרמפ פתאום הוא אומר לי את יודעת ש**** נסעה לרומניה או אוקראינה כבר לא זוכרת, ואימצה שם תינוקת, הוא היה כל כך זורח כי היא ממש היתה "מבוגרת" בת 28 בלי ילדים , נורא. היום הילדה אחרי צבא כבר וזה מאד הצליח , אחרי שנים פגשתי אותה, הרי אחרי התיכון כולם מתפזרים לארבע רוחות השמיים וספרתי לה כמה אבא היה גאה בה באימוץ, והיא פרצה בבכי כי היא חשבה כל הזמן שהוא דוקא לא, טוב אף פעם לא היה לי טאקט כשמדובר בסודות משפחה..

KallaGLP

New member
לדעתי, הרושם שלך לא נכון.

לדעתי זה עניין אינדיבידואלי ולא עדתי. במשפחות האשכנזיות שאני מכירה, כולל שלי, כן משתפים וכן יודעים. יכול להיות שלא שיתפו כי היו בעיות ופחדו להקדים את המאוחר? לפעמים, כשחשוב לי שמשהו יצליח ואני מפחדת מכישלון, אני מעדיפה לא לדבר על זה כי אני חוששת שזה יביא מזל רע, לא קשור בכלל לאי רצון לשתף, לפעמים נורא בא לי ואני בקושי מתאפקת, אך יש פחד לא רציונלי שזה יהרוס ויגרום לכישלון בטוח.

למעלה