קראתי עכשיו

NEO83

New member
קראתי עכשיו

בפורום סדירים, פשוט מרתיח את הדם מה שהם מדברים שם על הקיצוצים!! ועל נושא ה"אוכלי חינם".

א. למה לא לינקקת?

ב. לצערי, גם התגובות בynet דמו לזה.. כמו שנאמר one rotten apple spoils the barrel... (אומנם לא מדובר באחד, אבל...)

deathcaster

New member
מה מרתיח אותך כל כך ?

אם תשים יד על הלב , חלק מהקיצוצים מוצדקים ... אולי נושא אוכלי החינם הוא הכללה מגעילה, אבל בהחלט הכרתי ואני בטוח שגם אתה מכיר כאלה.

NEO83

New member
בהחלט מכיר

כאלה... אבל בנקום לקצץ את התקנים, עדיף להסב אותם לתקנים במקומות שצריך! אולי חלק משלוחויות לחול מוצדקות, ועוד כמה דברים אבל לקצץ במילגות ללימודים? ובעוד אחוזים כאלה משמעותיים?! זה ממש מוגזם... וגם נקודות הספורט... שמע... עצם זה שאנו נמצאים במסגרת שהיא אינה אזרחית והיא מסגרת "מיוחדת" מגיע לנו יותר הטבות משאר האוכלוסיה...

deathcaster

New member
תגובה

קיצוץ במלגות ללימודים ? אתה מתכוון למלגות הילדים ? אם כן - לא מוצדק. אם אתה מתכוון למכסת הקצינים והנגדים שיוצאת ללימודים אקדמאיים - בהחלט צריך לקצץ בזה, ואני אומר את זה לא מבחינה אישית אלא מתוך ראייה מערכתית כפי שצה"ל רואה אותה וללא קשר למגמות פקידי האוצר, צה"ל הולך וקטן, הוא חייב לקצץ במכסות האקדמאיים שלו ולעשות בקטע הזה OUTSOURCING , לא ייתכן שכמעט לכל חייל טכני יהיו מהנדסים/הנדסאים/טכנאים/תכנתים/רפ"טים משלו. כמו כל ארגון מפעל , צריך גוף מרוכז אחד....אין לך מושג כמה כסף מבוזבז כאן

NEO83

New member
לא הבנתי

את המלגות לילדים אתה אומר לא לקצץ ומלגות לאנשי קבע לקצץ?

deathcaster

New member
תגובה

נקודות ספורט - כבר התייחסתי לזה , זה הטבה שכל מקום ציבורי מקבל , רק צה"ל הפך את זה מכסף מזומן לנקודות ספורט .....סמנטיקה ,זה הכל..... אם יבטלו לך ת'נקודות ותקבל את זה ככסף, תאמין לי שתשרוד, זה לא מה שישבור אף משרת קבע. לגבי מה שרשמת ואני מצטט : "עצם זה שאנו נמצאים במסגרת שהיא אינה אזרחית והיא מסגרת "מיוחדת" מגיע לנו יותר הטבות משאר האוכלוסיה... " למה אתה חושב שמגיע לך יותר הטבות ? גם אזרח יכול להגיד את זה עליך , הרי אתה אוכל בחינם, מקבל השתתפות בשכ"ד, לובש בגדים בחינם .......נוסע בתח"צ בחינם.....אתה כבר מקבל הטבות משמעותיות מאוד ברגע שאתה לובש מדים, תחשוב על זה.. תצטרך לנסות יותר חזק לשכנע אותי שבגלל שאתה בצבא - מגיעות לך יותר הטבות למשל , ממני - שאני פרשתי מקבע. ואני מאוד אשמח להוכיח לך שאתה טועה, צריך לזכור שהגדרת משרת קבע , מהסמ"ר הפשוט ועד לרמטכ"ל הוא : "מקבל שכר בהתנדבות" , משרת הקבע הוא לא שכיר, וזה כל ההבדל.

זאת בדיוק הבעיה

ההגדרה ששירות הקבע הינו התנדבות זה היה יפה ונכון בשנות ה 50 כאשר חוקק חוק שירות הקבע אולם בימנו אין לכך אחיזה במציאות לגופו של ענין צבא הקבע הינו כמו כל מקום עבודה ציבורי לדעתי באופן אישי מי שלא נמצא במערכת מתוך תחושת השליחות או אהבת הקריירה הצבאית וגם אם רובנו לא מוכנים להודות בכך הגיע הזמן לשנות את התפיסה אני לא חושב שמגיע לנו משהו מיוחד אבל כל מה שאנחנו מקבלים אנו מקבלים בזכות ולא בחסד אגב את כל ההטבות שאנחנו מקבלים מקבלים כל עובדים במגזר הציבורי למעת מושג אחד שאנחנו רק שמענו עליו וזה "שעות נוספות" וכמובן לנו אין את הגב שנקרא ועד עובדים ע"ע חברת החשמל , תעשיה אוירית , רשות הנמלים , קמ"ג , משהב"ט , בזק , מקורות והרשימה עוד ארוכה שרק אם מישהו מעז לפנטז בכיוונם ישר השלטר יורד והאוצר מתקפל

deathcaster

New member
מממממממממ

כיוון שזו ההגדרה, לא צריך להיות ועד עובדים, מקבלים שכר "גלובלי" שעליק מקיף שעות נוספות ..... לשנות את התפיסה ? הדבר יתממש שצה"ל יחדול מלהיות " צבא העם " ויהפוך להיות צבא מקצועי, לפני כן , כל עוד יש גיוס חובה ? תשכח מזה.

NEO83

New member
תגובה

אני רוצה לראות מאוד שאת נקודות הספורט, יהפכו אותן לכסף... זה רק יעזור לדעתי... שמע... לא כל אחד משתמש באופציית השתתפות בשכ"ד ועד כמה שזה ידוע לי זה גם לא משו קבוע, אלא שנה ראשונה או משו כזה... ואני לא מנסה לשכנע אותך שמגיע לנו יותר ממה שיש לנו עכשיו, אני רק רוצה שישאר מה שהיה... ואת המדים אנו לובשים כי זה צבא, לא כי אנו רוצים בזה, תאמין לי, הרבה היו רוצים לבוא לבסיס עורפי ולעבוד על אזרחי... ולוותר על "הלבשה בחינם" אבל זה צבא, ואנו מקבלים את זה. וברגע שמתחילים לקצץ הם ימשיכו עם זה... בסוף אנו נשאר רק במדים ונסיעות חינם, אתה תראה...

מ ס ט י ק

New member
תתעלם

מדובר שם בחיילים בסדיר וזה הרי ידוע מה היחס של חיילי סדיר לאנשי הקבע. (כולנו היינו כאלה וכולנו שנאנו פעם את אנשי הקבע...)

למעלה