קצת פורקת מועקות...

micpri

New member
קצת פורקת מועקות...

שלום לכולם ומזל טוב על הפורום החדש. הגעתי לכאן במקרה, תוך שיטוט ברשת והיה לי מעניין מאוד לקרוא את הדיונים שהיו עד עכשיו. אני בת 30 ואמא לתינוקת מקסימה בת שנה ושלושה חודשים. פעמים רבות אני מרגישה שאני מגדלת אותה לבד - בעלי חוזר מהעבודה רק ב-21:00, עברנו לגור בחדרה ועזבנו את המרכז, במקביל לעזיבה של מרבית חברינו שהתפזרו על פני הארץ. לפעמים אני מרגישה כמו בתוך בועה שכוללת אותי ואת ביתי. את כל היופי והקסם שיש בהתפתחות שלה אני למעשה חווה לבד (כי אין מה לעשות, עדכון המשפחה דרך הטלפונים אינו משתווה למציאות). יש ימים, כמו היום שאני מרגישה קצת "תקועה" - מצד אחד אני עם ביתי וכייף לנו יחד - מצד שני אני מרגישה מרוקנת. גידול הילדה אינו ממלא אותי, ואני חשה שאני חייבת לעשות משהו נוסף כדי למלא את החיים (עד שהיא נולדה עבדתי במשרה מלאה ולמדתי). אני מרגישה לפעמים שאני מתנוונת גם מבחינה שכלית וגם מבחינה חברתית. מאוד קשה לי עם התחושה הזאת שלכאורע הכל מצויין בחיים: יש לי בעל נהדר ותומך, ילדה מקסימה, עבודה שאני נהנית ממנה - ובכל זאת מפעם לו הרגש הזה של "הלא מרוצה", הרגש שאני מפספסת דברים, שיכול להיות הרבה יותר טוב ומעניין. יצא קצת מבולבל, בעיקר כי פרקתי חלק מהדברים שהעיקו עלי (ושאני מתקשה לדבר עליהם עם חברותי שנמצאות ברובן בשלב שונה לחלוטין בחיים)... בכ

כן, הייתי שם

שלום לך וברוכה הבאה לפורום. אני זוכרת היטב את המצב שאת מתארת, למרות שהייתי שם לפני הרבה שנים, עם הילד הראשון שלי. בדידות זו המילה. כמה מוזר שלגדל את "נזר הבריאה" יכול להיות גם קצת משעמם... גם אני הייתי אז חדשה בעיר הגדולה, בלי חברות עם ילדים, בלי להכיר אמהות אחרות. (נחמה קטנה: עם הילד השני זה כבר אחרת, הבית כבר מלא בתנועה וילדים ואורחים). נדמה לי ש"נגיעה רכה" יכולה להיות הפתרון. תנסי ליזום הקמת קבוצה של אמהות "במצבך". תלי מודעה בטיפת חלב או במקום מפגש אחר של אמהות צעירות (גינה ציבורית?), ותגלי שיש הרבה כמוך, והן אפילו מוכנות להרים טלפון למישהי שהן לא מכירות כדי לשנות את המצב... בקבוצה שלנו - קהילת מאפו - יש הרבה אמהות חד הוריות, והקשרים הראשונים והפעילים ביותר הן ביניהן. הן פשוט כתבו בלי להתבייש שהן מחפשות חברה לשעות אחר הצהריים, והתקשרו זו לזו מבלי להכיר, והתחילו להיפגש...וזה עובד... שיהיה בהצלחה ותמשיכי להנות מגידול הילדה שלך.

פורקת מועקות יקרה... ../images/Emo24.gif

נכנסת פה לנישה של האימהות שלא מדברים עליה. קצת מזכיר לי את ה"הלידה היתה כזאת מדהימה ומרגשתתת!!!" בלי להזכיר את התפרים, הגודש, העייפות, ההורמונים...
אני הייתי עם בתי בבית שנתיים וחצי, והן היו קסומות ומרגשות. כי לא הייתי לבד. ביישוב שלנו פועלת קבוצת הורים ופעוטות כל בוקר (א-ה) במחיר סימלי ומגוחך ממש. יכולנו לשבת, לצחוק, לקטר, להחליף טיפים וגם להתבכיין. אז זאת אופציה בשבילך, כי בטח את לא לבד. דבר שני, אני מסיקה מדברייך שאת בבית עם הילדה ולאור כל מה שכתבת (ולמרות שאני בעד לגדל אותם בבית כמה שיותר זמן) אולי כדאי לך לחזור לעבודה, לעולם הגדולים. אני מאמינה שלטווח הארוך, עדיף לילדתך לקבל אמא מאושרת וממומשת מאשר אמא "תקועה" ו"מרוקנת". גם לגבי ענין המשפחה יש לי הרגשה שעם גיבוש קבוצת הורים זה יעזור לך. אגב, את ממונעת? כי יש לי משהו בשבילך...

micpri

New member
תודה על התגובות

היום, אחרי ש'חלפה הסערה' - התמונה נראית כמובן הרבה יותר טובה. רק כי להבהיר - הייתי עם ביתי בבית עד גיל 10 חודשים, ומאז חזרתי לעבוד כמורה (לפני הלידה עבדתי כמתכננת ערים). בעיקרון אני מאוד מרוצה מהעבודה ומאוד נהנית ממנה. הריקנות שדיברתי עליה נובעת ממקום של אשה שהיתה מאוד עסוקה (לא היה כמעט יום שלא חזרתי לפני 19:00 מהעבודה / לימודים), והיום עובדת יחסית מעט מאוד (אין דבר נוח ממשרה של מורה בה 24 שעות בשבוע נחשבות למשרה מלאה), ולא לומדת. מהגידול של הגר אני נהנית מאוד, וממש מתרגשת כל יום לפני שאני מביאה אותה מהגן - את כל החוויות של הבית, אחה"צ ובערב אני חווה לבד כי בעלי לא נמצא. אני יודעת שמשפחות רבות חיות כך - לי זה מפריע! וכן - אני ממונעת. אשמח לשמוע הצעות! תודה, מיכל

SuperGirl 25

New member
הי micpri

אני יכולה לומר לך מינסיוני שקבוצת אמהות/הורים זה דבר מועיל. אינני אמא עדיין, אך הקמתי בשנה שעברה קבוצה, בתוך ביה"ח, להורים טריים לאחר לידה ראשונה. הקבוצה התגבשה והחברים בה נתרמו מאוד אחד מהשני מבחינת טיפים, עצות ובכלל-תמיכה רגשית. הם המשיכו להפגש גם לאחר שהמפגשים הסתיימו ואף הפיקו מסיבת סיום. ממליצה בחום!

למעלה