קצת חדשות

OrEl74

Well-known member
מנהל
קצת חדשות

שחקן העבר מוקי בליילוק נפצע קשה בתאונת דרכים ומצבו מוגדר קריטי.
למי שלא יודע, בליילוק היה הרכז של ההוקס בשנות התשעים ונחשב לאחד הרכזים הטובים בליגה במשך כמה עינות (עד שהוא נפצע)
ועוד למי שלא יודע...להקת פרל ג'אם נקראה בראשית דרכה "מוקי בליילוק" על שם השחקן כמובן.
http://www.youtube.com/watch?v=dDtsdNSCNuY

הרוקטס במרדף רציני אחרי דוויט האוורד ומעמידים את תומאס רובינסון לממכירה כדי לפנות מקום בתקרת השכר.

ביירון סקוט מועמד למשרת המאמן בקליפרס בתקווה שזה יעזור להם להשאיר את כריס פול בקבוצה.

כריס פול אגב, מאוד כועס ופגוע על כך ששמו שורבב להחלטה של הקליפרס לא להמשיך עם דל נגרו וטוען בתוקף שאין לו שום קשר לכך.

לארי דרו מונה למאמן הבקס.

כפי שכבר צויין בשרשור אחר, כריס אנדרסן הושעה מהמשחק השישי מול הפייסרס בעקבות התקרית עם האנסברו.

billc

New member
לביירון היה כמה הצלחות בנטס בזמנו, אבל קיד

לא ממש אהב אותו ואומרים שגרם לפיטוריו, ואפשר לומר שלנטס היה קבוצה נחמדה מבחינת סגל, ומזרח מאוד חלש
חוץ מזה לביירון לא היה קריירה כזה גדולה

fatnoam

Active member
אני אוהב את סקוט בתור מאמן

ואני חושב שהחשיבה הקצת אולד-סקולית שלו והנוקשות שלו תכניס את גריפין לתלם.

גריפין אמור לפרוח ליד שחקן כמו פול, לא לדעוך. מה שקורה לו בשנתיים האחרונות זה ממש אשמתו לפי דעתי.

fatnoam

Active member
PER בפלייאוף

היי,
בעקבות הודעה אחרת שכתבתי כבר הסתכלתי על הסטט' האלה. למי שתוהה, אני חופר על מדד ה-PER די הרבה, כי זה נושא הפרויקט גמר שלי בקורס כריית ידע שלקחתי השנה באוניברסיטת תל אביב. זה הביא את הולינג'ר למקום טוב, אמרתי ננסה גם. סתם.
בכל אופן, הנה מובילי המדד השנה בפלייאוף. פילטרתי החוצה את השחקנים ששיחקו פחות מ-150 דק'.
טופ 20:
Chris Paul 29.3
Chris Andersen 28.3
LeBron James 27.8
Kevin Durant 26.2
Brook Lopez 25.4
Tony Parker 24.1
Roy Hibbert 21.6
Carl Landry 21.4
James Harden 20.9
Deron Williams 20.7
Stephen Curry 20.7
Ty Lawson 20.5
Carmelo Anthony 20.5
Tim Duncan 20.3
Andre Iguodala 20
Marc Gasol 19.5
Al Horford 19.2
Manu Ginobili 19.1
Mike Conley 19
Matt Barnes 18.5

אלה חמשת האחרונים:
Tayshaun Prince 7.7
Avery Bradley 6.7
Jason Kidd 5.1
Shane Battier 3.8
Kendrick Perkins -0.6

אנשים שהיית מצפה לראות בטופ 20 והם לא שם:
Zach Randolph 17.8
Dwyane Wade 17.7
Chris Bosh 17.4
Paul George 17
Blake Griffin 16.4
Tyson Chandler 12.9
J.R. Smith 10.8
Paul Pierce 10.7
Klay Thompson 10.2
Luol Deng 8.4

אם אני לא טועה, ס"א היא הקבוצה היחידה עם 3 נציגים בטופ 20.

עוד משהו קטן - טופ 5 במדד ה-WS (win shares) של הפלייאוף:
LeBron James
Roy Hibbert
Kawhi Leonard
Kevin Durant
Tony Parker

endorms

New member
תוכל אולי לתת סקירה קצרה בעברית על ה-PER?

אם כבר זה חלק מהעבודה שלך באוניברסיטה אז בטח זו מופיע בהקדמה לעבודה או בפרק הראשון...

אני בעיקר אשמח לשמוע על החסרונות שלו כמדד - מה הוא לא מצליח לתפוס?

fatnoam

Active member
אני בעיקר התעסקתי בנתונים עד עכשיו

ולא במשמעות שלהם. כחוש אני יכול לומר לך ש-PER לא מעריך סקורינג גבוה, אלא אחוזי שדה בשקלול עם הנקודות. זה למה שחקנים כמו כרמלו וקובי בדר"כ מסיימים עם PER די גרוע יחסית לסופרסטארים אחרים.

אבל זה רק תחושה.

אם אתה רוצה, תקרא בויקיפדיה.

את העבודה שלי אגב אני מתכנן לפרסם בפורום. בגדול המטרה שלה היא למצוא מדד יעילות יותר מטרי (יותר מדיד ונגיש) שישקף את יעילות השחקן. הרעיון של PER מעולה לדעתי, אבל הוא מסתמך על הרבה נתונים שלא נמדדים במשחק עצמו (קצב הנקודות בליגה, קצב הנקודות של הקבוצה, ונרמול המדד אל מול שאר שחקני הליגה). בעבודה שלי אני הולך למצוא פונקציה שתיתן את מדד ה-PER, לפי נתונים הנמדדים במשחק בלבד, וזה בעצם יהיה מדד היעילות החדש.

מתכנן גם לשלוח את זה לארה"ב, אולי אני אקבל ג'וב בתור GM :)

endorms

New member
מגניב! כמה דברים:

(1) אם המדד שלך יכה את וגאס ארבע שנים ברצף בחיזוי דירוג הקבוצות בליגה בתום העונה הסדירה, אז אולי תוכל להתחיל לחשוב על עבודה בתור GM.
(2) אני רק רוצה להיות בטוח שאני מבין - אתה מחפש מדד שיכול לחזות את ה-PER עצמו (הסופי של אחרי המשחק?) כפונקציה של מדדים סטטיסטיים בתוך המשחק? או שאתה מדבר על מדד חדש לגמרי שיהיה רק דומה ל-PER?

fatnoam

Active member
תשובות

(1) הוא לא מדרג קבוצות. אם יצליח לי במחקר הזה, אז זה מה שאעשה במחקר הבא - לקחת את כל נתוני השחקנים מעונות קודמות + מיקום ועמדה של בחירות דראפט חדשות, ולחבר לניבוי ניצחונות. או שיעבוד לי, או שלא :)
בכל מקרה התחום של data mining חזק מאוד עכשיו. היום שלחתי קו"ח לגוגל, נראה אם הם יאהבו אותי או לא. עם גישה לחלק מהכלים שלהם אני יכול לעשות ניסים ונפלאות.

(2) אני אסביר. לקחתי נתונים של 7 עונות אחורה. לקחתי את כל המדדים של השחקנים שנמדדים בזמן המשחק (ריבאונדים, אסיסטים, אחוזי שדה וכדומה), ואת מדד ה-PER העונתי של השחקן. הכנסתי אותם לתוך מנוע שמנתח קבוצות מידע. תחשוב שכל נתון נמדד הוא בעצם X1, X2, X3 וכדומה, ומדד ה-PER הוא ערך ה-Y של הפונקציה. ניתן למצוא מקדמים A1, A2, A3, כך שתהיה התאמה בדיוק מסויים, ואז בהתאם למה שנמדוד לשחקן נוכל למצוא את ה-PER המשוערך למשחק.
לדוגמא, 0.38rebounds + 0.45points - 0.6points ייתן לנו בקירוב מסויים את ערך ה-PER של שחקן במשחק, משמע מה היעילות שלו.
זו רגרסיה די פשוטה. איפה שהמנוע נתונים שלי מסתבך, זה שהוא מוציא 10 נוסחאות כאלה, ומשתמש בכל אחת מהן בתנאים מסוימים.
אם השחקן קלע מעל 20, אז תשתמש בנוסחא הזו, אם לא אז בנוסחא השניה. וכך הלאה.
ושוב, אני מבטיח לפרסם בפורום.

endorms

New member
מעניין מאוד - עוד כמה דברים ברשותך

(1) נדמה לי שמשתמשים ב-PER כבסיס ל - WIN SHARES שנותן אומדן למסםר הנצחונות הצפוי של קבוצה. בקשר להולינג'ר, אני לא צחקתי, הבן אדם באמת היכה את וגאס ארבע עונות ברצף...

(2) נו, overfitting תמיד מתרחש כשמספר דרגות החופש שלך (נקודות, ריבאונדים, אסיסטים וכו') גדול בהרבה ממספר המשתנים החזויים (PER).

אגב, להבנתי זו הבעיה העיקרית עם סטטיסטיקה כמדע - כל עוד אין לך מודל שמבוסס על המציאות, יהיה לך קשה מאוד למצוא משהו חכם לומר.

אני חושב שה-PER של הולינגר הוא מדד מעולה בדיוק בגלל שהוא השקיע המון המון מחשבה בכל איבר ובכל מקדם בנוסחה הזאת.

ושוב, המון תודה על המידע ובהצלחה. זה נשמע כמו פרוייקט מרתק. יש לי רקע לא רע בתחום של מספרים ומודלים ואשמח לעזור במשהו אם אתה צריך.

fatnoam

Active member
תגובה

(1) לפי מה שקראתי WS עושה תהליך דומה לזה של PER אבל לא משתמש בנתוני PER עצמם של השחקנים.

(2) לא יכולתי לומר את זה טוב יותר בעצמי. אני אוהב את זה, כי זה מאפשר לתת תוצאות בדיוק יותר גבוה.

בגדול די הבנת את הקונספט. לקחת את מדד ה-PER של שחקן כמשתנה שחוזים, ולנסות לחזות אותו בפרמטרים הנמדדים על המגרש בלבד.

אני לא סטטיסטיקאי גדול (התואר שלי זה הנדסת תעשיה וניהול) אבל אני כן איש מחשבים (הייתי בממר"ם וכו'), אז יש לי חיבור טוב למסדי נתונים, ובינתיים העבודה מתקדמת נחמד.

אם אחליט לפתח את זה לאחר התואר, בוודאות אצטרך עזרה בקטע הסטטיסטי (כל הנוגע למובהקות, אימות השערות וכדומה. הסטט' שלמדנו בתואר ממש בסיסית), אז אצור קשר :)

endorms

New member
ושאלה אחרונה

איפה הצלחת למצוא נתונים אמינים בפורמט שאפשר לעבוד איתו שהולכים שבע שנים אחורה?

fatnoam

Active member
basketball-reference.com

אפשר לייצא נתונים ל-CSV. ייצאתי משבע עונות שונות, וסידרתי באקסל.
יש כמה blanks ודברים שצריך לערוך לפני שהסיפור הזה ניתן לעבודה בתוכנות DM שונות, אבל זה לא לוקח כל כך הרבה זמן.

נצל"ש - קורא את הספר החדש של פיל ג'קסון

מישהו יודע האם קומונת התכנים הפיראטים של הפורום עדיין פועלת? אם היא קיימת אפרסם שם את הקישור להורדה [יש להצטייד בתוכנה שקוראת קבצים מסוג EPUB].

שינויים בעמדת ה-GM ברפטורס

היה ידוע שקולאנג'לו לא ימשיך בתפקידו הנוכחי והרפטורס הצליחו להנחית את מאסיי יורי (ככה כותבים את השם שלו? Masai Ujiri) מדנבר שזכה ב"מנהל של השנה" בעונה האחרונה לעמדת ה-GM שלהם, נראה אם הוא יצליח לתקן כל מה שקולאנג'לו הרס.

בינתיים בגזרת סקרמנטו שמועות שהם מנסים להנחית לעמדת ה-GM את לארי בירד שכזכור עשה עבודה מדהימה עם הפייסרס (הוא הארכיטקט של הקבוצה הנוכחית), שיהיה בהצלחה, אני בעד.

ohhh1

New member
הבנתי שאולי קולאנג'לו יישאר בתפקיד הנשיא

בעיקר בגלל כל הקשרים שלו באירופה וסוללת הסקאוטרים שלו.

BeniTaz

New member
אגב, הזכרתם את טורונטו

קיץ 2008, טורונטו בוחרת את רוי היברט בבחירה מספר 17 ושולחת אותו יחד עם טי ג'יי פורד, נסטרוביץ' ובאסטון לאינדיאנה תמורת ג'רמיין אוניל הדועך.

למעלה