קציצות בשר

בת הזוג

New member
קציצות בשר

שלום לפורום הכי טעים ברשת, המון זמן אני מחפשת מתכון טוב לקציצות או כדורי בשר בקר, אותם אפשר לעשות בתנור עם רוטב (לא אוהבת לטגן). אין הגבלה של כשרות. האם יש לכם הצעות בשבילי? תודה

ranlevy

New member
הממ...

דווקא הטעם הטוב של הבשר מתקבל כשהוא נחשף לטמפרטורות גבוהות, כמו למשל על המנגל, או במגע עם שמן חם מאוד (מה שנקרא תגובות maillard). ככה שגם אם את מתכוונת להכניס את הקציצות שלך לתנור ברוטב, עדיין מומלץ להעביר אותן טיגון קצר בשמן חם לפני כדי להעניק להן טעם בשרי טוב. -- רן.

judi1

New member
לא נראה שזה אפשרי.

..מבחינה טכנית ובלי קשר לטעם... או שזורקים את הכדורים לרוטב רותח שיאטום את המעטפת החיצונית, או שמטגנים תחילה, בלי שמתבשלים בפנים ואז אופים. הכנסה לתבנית עם עם רוטב לתנור תגרום לתערובת להחדיר נוזלים ולהתפורר לעיסה.

עגת

New member
יש לי שני מתכונים נפלאים

לקציצות בשר שנאפות בתנור, אבל - מבשר עוף, אם תרצי, אשמח לתת.

asafyigal

New member
זה תלוי מדוע אינך אוהבת לטגן

אני יכול לתת לך רעיונות והסברים אל סגירת בשר וקציצות בתנור ולא במחבת אבל אם את לא אוהבת לטגן בגלל שאינך אוהבת את הטעם של בשר צלוי או שאת מאמינה שטיגון אינו בריא לא אוכל לעזור לך מאחר והתהליכים שיעבור הבשר בתנור יהיו זהים לטיגון והטעם יהיה דומה. אני חושב שהדרך הנכונה לטפל בבשר היא "לסגור" אותו בטמפרטורה גבוהה, גם על מנת לדאוג שהקציצות ישמרו על צורתן וגם על מנת לתת טעם לבשר (כמו שכבר הוזכר - תגובת maillard).

למעלה